top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Önümüzdeki Bir Yıl Nasıl Geçecek? - 2020 Koç Giriş Haritası

20 Mart 06:50 Güneş Koç Burcunda

Yeni yıl. Ama astrolojik yeni yıl. Baharın başlangıcı. Güneş 'in ilk koç burcuna geçtiği anın haritası bizlere yılın geneli ile ilgili bilgi verir. Belirsizliğin hüküm sürdüğü bu süreçte herkesin koşulların ne yöne doğru ilerleyeceğini öngörmeye ihtiyacı var. Gelin haritaya göz atalım ve bazı ipuçlarını yakalamaya çalışalım;


Güneşin açıları ve giriş haritası bize bu sürecin nasıl geçeceği hakkında bilgi verecektir.


Giriş haritasını incelediğimizde; akslarda yani yükselen burç ve tepe noktasında değişken burçları görüyoruz. Bu şartların değişimden yana olduğunu gösterir. Bu değişkenlik, istikrarsızlığı da beraberinde getirir. Bunu bir geçiş yıl gibi düşünmekte fayda var. Yükselen Balık burcunun yöneticisi olarak Jupiter, rahat etmediği Oğlak burcunda ve Mars ile tam kavuşumda. Bu şartların çok da kolay olmayacağını gösteriyor. Ancak bizleri değişime itecek, özellikle de maddi konuların ön planda olacağını söyleyebiliriz. Eğer yeni bir girişime adım atacaksanız, şartların değişken olduğunun farkında olun. Bu süreçte imzalar atmak çok akıllıca olmayabilir. Bazı sözleşmeler ya da anlaşmalar yapacak olursanız neye imza attığınızı çok dikkatli okuyun. Zira anlaşmaların ana göstergesi Merkür hiç de rahat etmediği bir konumda.

Giriş haritasını Corona ile ilgili olarak bu makalede incelemiştik. Bu nedenle bu detay üzerinde yoğun olarak durmayacağım. Ancak Türkiye açısından Aslan burcunun 6.evde kalması dolayısıyla, sağlık, çalışma koşulları, iş hayatı, ofisler, günlük yaşam, hizmet sektörü ve memurlar odak konusu olacaktır. Ticaretin genel simgesi olarak Merkür çok zor bir noktada. Hem hiç rahat etmediği bir burçta hem de 12.evde yer alıyor. Özellikle dolandırıcılık vakalarına karşı dikkatli olmak gerek. Asılsız haberler de yine karşımıza çıkabilecek bir diğer konu. Okuduğunuz ya da duyduğunuz herşeye inanmamak önemli. Haberciler için de zor bir yıl olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kaynaklarını çok dikkatli kontrol etmeleri gereken bir zaman.


Ticaret yapan kişilerin şartlarının bu yıl çok rahat olmadığı da ortada. Ancak, Türkiye haritasındaki Güneş 'in Akrep burcundan vereceği bir destek var. Bu yönetimin belki de kredi, vergi ve ödemeler konusunda sağlayacağı desteğin bir göstergesi olabilir. Burada giriş haritasındaki Uranüs 'ün Merkür 'e uyumlu bir açı yaptığını görüyoruz. Belki de artık ticaret yapanların mekandan bağımsız, işlerini biraz daha internet ortamına taşıyabilecekleri bir süreç bekliyor olabilir. Bu konuda çaba harcayanların bu yıl kazançlı çıkacağını söyleyebiliriz. Bu haritadaki en güçlü gösterge konumunda olan Venüs, tünelin ucundaki ışığı bize gösteriyor. Elbette Ay ile olan açısı, iniş çıkışları beraberinde getirebilir. Bu elbette sanatçılar, eğlence ve moda sektörü için de bazı değişimleri beraberinde getirebilir. Yine de Venüs 'ün asaletli bir konumda olması dolayısıyla bu zorlukların üstesinden gelebilme potansiyelini barındırmaktadır.


Oğlak burcundaki gezegen birikimi 11.evde yer alıyor. Jupiter, Mars, Satürn ve Pluto bu evde yer alıyor. Meclisin gündeminin oldukça yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Alınacak bir çok karar gündemde olacaktır. Burada elbette Türkiye 'nin üyesi olduğu kuruluşlarla bağlantıları da gündemde olacaktır. Hukuk, turizm, havalimanları, basın-yayın, üniversitelerle ilgili konularda bazı zorlanmalar olasıdır.


Turizm için yaz aylarından sonra yurt içiyle ilgili daha olumlu gelişmeler beklemekteyim. Ancak yurtdışı ile ilgili konularda iptaller ya da gecikmeler olasıdır. Özellikle 5 Haziran 2020 tarihinden sonra Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi ile bu konuların daha da hareketleneceğini düşünüyorum.


Ay 'ın 12.ev yerleşimi halk açısından şartların bağlayıcılığını göstermektedir. Bu noktada önemli olanın karamsar ve endişeli olmamak olduğunu söyleyebiliriz. Yükselen üzerine yerleşmiş olan Neptün, elbette yine sağlık konularını öne çıkartmakta. Belirsizlik hislerimizin de nedeni Neptün 'dür. Bu süreçte akışta kalabilmek, ruhsal yanımızı güçlendirmek, bir ideale bağlanmak önemli olacaktır.


Bireysel etkisine de bakalım. Tıpkı genel etkisini incelediğimiz Giriş haritası gibi, bireysel dönüş haritalarımız da bize bir yılımızın nasıl geçeceğini anlatır. Bu ay Koç burçları için bireysel yeni yılları. Solar Return haritalar, bize önümüzdeki yaşımızı nasıl geçeceğini anlatır. Temel seviye astroloji bilgisine sahipseniz bu semineri izleyerek kendi haritalarınızı inceleyebilirsiniz.

Güneş burç değiştirdiğinde bizim de odak noktamız değişir. Doğum haritanızda Koç burcu nerede ise o evin konuları hayatınızda bir aylığına önem kazanır. Koç burcu, hızla ve başlangıçlarla ilgilidir. Yeni bir şeye adım atmaktır. Baharın başlangıcı gibi biz de yeni bir şey için harekete geçeriz. Burada, tıpkı ağaçların aldanması gibi acelecilik sorun olabilir.


Ay düğümleri ile kare açı yaptıktan sonra Kiron ile kavuşacak olan Güneş ardından Oğlak burcunda yolculuğuna devam eden Jupiter ve Pluto ile kare açı yapacak. Bu süreçte yapacağınız başlangıçların önünde bazı engeller olduğu aşikar. Özellikle Kiron ile olan kavuşum açısı dikkate alınmalı. Kiron fiziksel ve duygusal olarak yara almakla ilgilidir. Bu nedenle Koç burcunun yanlış kullanımına karşı ekstra dikkatli olmak gerekiyor.


Ay düğümleri ile olan zorlayıcı açılar ise bu süreçte katılacağınız mecburi bazı organizasyonları gündeme getirebilir. İşbirliklerinde ve ortaklıklarda bazı zorlanmalar karşımıza çıkabilir.


Oğlak burcundaki göstergelerle olan kare açı ise kariyer konularını karşımıza çıkarabilir. 2017 Aralık ayından beri yaşamınızda aksayan konuların son dönemeci bu. Satürn bu burçtan çıkmak üzere. Burada yer alan Mars, Jupiter ve Pluto ise son kez dikkatimizi bu noktaya çekiyor. Haritanızda Oğlak burcunda göstergeleriniz varsa, bu süreç sizler için daha da etkili olabilir.


Eğer haritanızın bu yıl neler vaadettiğini merak ediyorsanız buradan saatlik seans randevusu alabilirsiniz.


Sertifikalı Astroloji Eğitimi için; Geleneksel Astroloji Teknikleri Eğitimi

Haritanızı Tanımak İçin; Kendim İçin Astroloji Eğitimi

Üyelere Özel Makale ve Kitapçıklar için: Kronos WEB Üyelik

Comments


bottom of page