Evlilik Göstergeleri

En son güncellendiği tarih: 12 Eyl 2020

Bir doğum haritasında ilişkilerle ilgili ilk olarak Venüs 'ün durumunu inceleriz. Rahat ettiği bir burçta mı, Mars/Satürn ya da Güney Ay Düğümünden uyumsuz bir açısı var mı diye? Mars ve Venüs arasındaki sert açılar kimi zaman kişinin ilişkilerinde tutkuyu arttırır. Tek başına zarar verdiğini söyleyemeyiz ama daha çok kişinin ilişkilerde kendisini yıprattığını söyleyebiliriz. Ancak Satürn ve Güney Düğüm ilişkilerde zorluklara, gecikmelere neden olabilir. Yazının sonunda bir video ile Richard Bach 'ın haritası üzerinden evlilik sayısını nasıl bulduğumuzu da inceleyeceğiz.


Kadın haritalarında Ay ve Venüs arasındaki sert açılarda da beklentilerin yüksek olması, duygusal hassasiyet, alınganlık ilişkilerde sorun yaratabiliyor.


Kadın haritasında güçlü bir Güneş, Venüs 'ün gördüğü zararı telafi edebiliyor. Özellikle kadının ay ve güneşi arasında uyumlu açılar varsa ilişkilerde sağlıklı bir denge yakalayabiliyor. Güçlü bir Güneş 'ten kastımız köşe evler dediğimiz 1/4/7 ve 10 evde olması. 9.evde rahat ettiği için bu evi de kabul edebiliriz. Bunun haricinde Satürn, Uranüs, Neptün ile zorlayıcı açılar partnerin ilişki kurma dinamiklerinde bazı zorlanmalara neden olabilir. Örneğin Satürn ile sert açılar erkeğin soğuk ve mesafeli olmasına neden olabilir. Uranüs ile olan açıları ise kişinin bağlanma sorunları olabileceğini gösterir.


Erkek haritasında da özellikle 7.eve ve Ay 'ın durumuna bakyoruz. Tıpkı kadın haritasındaki Güneşi değerlendirdiğimiz gibi burada da Satürn, Uranüs, Neptün ve Güney düğüm ile olan açılar benzer risklere sahiptir.


Pluto işin içindeyse kimi zaman görücü usulü ya da birilerinin araya girdiği tanıştırılmaları gözlüyorum.


Evlilik sayısı için kadın haritasında Güneş 'in burç değiştirmeden önce kaç gezegenle açı yapacağını kontrol ederiz. Aynı zamanda 7.ev girişinin ve 7.ev yöneticisinin de öncü/sabir/değişken burçta olmasına göre yorum yaparız. Öncü burçlar olan Koç/Yengeç/Terazi ve Oğlak birden fazla evlilik verir. Değişken burçlar olan İkizler, Başak, Yay ve Balık iki evlilik verir. Sabit burçlar olan Boğa/Aslan/Akrep ve Kova ise tek evlilik verirler.


Kadın haritasında Güneş, erkek haritasında Ay zarar görmemişse ozaman evlilik göstergesi birden fazla olsa da tek evlilik olacak şeklinde yorumlarız. Özellikle güney düğüm ile açılar kimi zaman boşanma göstergesi olabiliyor. Eğer göstergeler zarar görmüşse evlilik gecikebilir ya da gerçekleşmeyebilir.


7.evde hiç gezegen olmaması kötü bir şey mi diye soru çok geliyor. Eğer bir evde gösterge yoksa, o ev konuları için o evi yöneten gezegene bakarız. Örneğin 7.ev ikizler ise ozaman yöneticisi Merkür 'dür. Evlilikle ilgili konularda öngörüde bulunurken ozaman gidip Merkür 'e olan açıları kontrol ederiz.


7.evde Satürn olması ile ilgili de soru geliyor. Bu evde Satürn olması evliliğin olmaması ya da gecikmesi anlamına gelmiyor. Bu daha çok karşıdaki partnerin soğuk ve mesafeli olması anlamında aslında. Yine de evlilik ve ortaklıklarla ilgili sorun yaratması olasıdır. Bu evde Satürn olan ünlülere bakalım; Robert Pattinson, Sophie Marceau, Michelle Pfeiffer, Adriana Lima. Bu kişilerden biri de Johnny Depp, iki evlilik yaptı. Yedinci evi sabit bir burç olan Kovada ancak Venüs hem Uranüsten hem de Satürnden kare açı alıyor. Ay öncü bir burç olan Oğlakta birden fazla evlilik olasılığını getiriyor. Güney düğüm ile kavuşum yapıyor olması da boşanma olasılığını gösteriyor. Yani aslında tek bir göstergeye göre bakarak yorumlamak çok doğru değil.


Bunlar dışında "evlilik noktası" dediğimiz arap noktasını ve evlilik almutenini de kontrol ederiz. Elbette bu noktalar için kişinin doğum saatinin kesin olması gerekmektedir.


İlişki uyumları için kadın haritasındaki Güneş ile erkek haritasındaki Ay 'ın aynı elementte olması evlilik potansiyeli anlamında en çok rastladığım gösterge. Elbette diğer açıların da destekleri önemli.

Evlilik tarihi için bir çok teknik var. Benim en çok gözlemlediğim yükselen alçalan aksındaki tutulmaların kişiyi evliliğe doğru ittiği. Güneş Dönüşü / Solar Return haritalarda Venüsün yükseliyor olması bir diğer olasılık ama kesinlikle tek başına değil.


En basit haliyle Jupiter 'in 7.evden geçtiği zamanlar evlilik olasılığı artar. 7.ev yöneticisinin ilerletilmiş haritada yapacağı açılar da önemlidir. Venüs ve Merkür retrosunda imza atmamaya çalışmanızı öneririm. İmzayı atmak için Ay 'ın Hilal fazından sonra, dolunaydan önce ve Ay 'ın boşlukta olmadığı bir zamanı seçmenizi öneririm.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir;


#EvlilikGöstergeleri #Astrolojideevlilikparametreleri #Doğumharitasındaevlilikgöstergeleri #evlilik #AstrolojiEğitimi #KendimIcinAstroloji #gea

  • Gri Spotify Simgesi
  • Gri YouTube Simgesi
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS

WU.jpg