top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

6 Mart Venüs ve Mars Kova Burcunda

2020 yılından önce patronun karşısına geçseniz ve 3 gün evde çalışayım iki gün ofise geleyim deseniz sizce nasıl bir tepkiyle karşılaşırdınız?


Venüs 5, Mars ise 15 Nisan tarihine kadar Kova burcunda olacak. 2020 yılından beri Satürn Kova Burcunda. Haliyle bu süreçte Kovanın temsil ettiği konular gündemi epey meşgul edecek. Teknoloji, buluşlar, bilim adamları, astrologlar, enerji, reformlar hep Kova burcuyla temsil edilen konulardır.


Satürn ile birlikte ilerliyor olmaları nedeniyle bu tarihlerde başlayan konular yavaş ilerleyebilir. Bazı aksaklıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Uranüs Boğa burcuna 2018 yılında ufak bir giriş yaparak kendisini tanıttı. Ama sonra 2019 yılı itibariyle Boğa burcunda uzun soluklu bir yolculuğa başladı. 2026 yılına kadar bizimle. Geçtiğimiz yıl bu iki ağır gezegen birbirine kafa tuttular. Bu yıl ise hızlı gezegenler ve tutulmalar bu kavgayı tetiklemeye devam ediyor. Bireysel hayatlarınızda yaklaşık 15° lerde sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kovada göstergeleriniz varsa büyük ihtimalle bu gerilimi siz de yaşıyor olabilirsiniz. Satürn Uranüs Kare Açısının Burçlara Etkisi yazısını okumak size bir fikir verebilir.Satürn genelde sorun ve engel çıkartmakla meşgul. Kısıtlayan ve engelleyen bir yapısı vardır. Üyeler Satürn ve Özdisiplin seminerini izleyerek doğum haritasında Satürn 'ün nasıl çalıştığını daha iyi anlayabilirler.


Esas olan kısıtlı koşullarla neler yapabildiğiniz, engeller ve sorunlarla nasıl mücadele edebildiğinizdir. Uranüs ise Satürn 'e oranla daha yavaş bir göstergedir. Kısıtlamalar yerine özgürlük ihtiyacındadır. Pandemi nedeniyle uzaktan çalışma çözümleri bu sürecin net bir yansıması oldu. Sıklıkla regulasyonlardan konuştuk. Haliyle şimdi bu Venüs Mars geçişi bu gündemi tekrar hareketlendirecek.Bu geçişin aslında barışı sağlamak için savaşa karşı yapılan boykotları gündeme daha sık taşıması çok mümkün. Elbette Putin 'in haritasında Satürn Uranüs karesi çok aktif çalışıyor. Savaşa girmesini tetikleyen açı ise bu geçiş esnasında tekrar tetiklenecek. Umalım ki onu tekrar masaya oturtacak şartların oluşmasını sağlasın.


Bireysel hayatlarımızda nasıl bir etki yapacağını ise Mart Ay Burç Yorumları sayfasından okuyabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Comments


bottom of page