Horary Astroloji - Hastalık Sorusu

Bu Soru Horary Astroloji Eğitimi esnasında sorulmuş, sonrasında tamamlama projesi olarak çalışılmıştır.

Soru: Hasta mıyım?

Soru Saati: 26.06.2020 - 20:07 - İstanbul/Kadıköy

Konu: Hiçbir şeyim yokken güneş tutulmasından bir gün sonra lenf bezlerim şişti ve çenemde ağrı yaşamaya başladım. KBB doktoruna gittiğimizde bademcik iltihabı olduğunu öğrendim. İlaçlarımı kullanmama rağmen ağrı asla dinmiyordu ve sıvı ile beslenmeye başlamıştım. KBB doktoru çene cerrahına görünmemi tavsiye etti ve ben de daha önce gittiğim diş kliniğinden bir randevu aldım. Doktor yirmilik dişimin apse yaptığını söyleyip antibiyotik yazdı. Antibiyotik kullandıktan sonra yirmilik dişimin çekileceğini belirtti. Sonradan doktorun söylediğine göre ''iltihap kana biraz karışmıştı ve antibiyotik kullanmak zorundaydım.'' Cumartesi günü diş çekimi yapacaktık ancak soruyu sorduğum akşam yani cuma günü apse şişliği hala geçmemişti ve ağrı devam ediyordu bu şartlarda çekim yapıp yapamayacağından emin değildim..

KISITLAMA KURALLARI

Ay Boşlukta mı?

Hayır.

Satürn 1 veya 7.evde mi?

5 derece kuralına göre hayır.

Ay veya ASC Yanan Yolda Mı?

Hayır

Soru radikal mi?

Saat yöneticisi Jüpiter olduğu için soru radikal.


ASC 'nin 29 derece civarlarında olmasını 2 şekilde ele alabiliriz. Cevabı bilinen ya da geç kalınmış sorulardır. Aslında burada esas endişe rahatsızlığın daha ciddi bir şey olmasıdır. Bunu iyileşmeden önceki son faz olarak değerlendirebiliriz. Sonuç olarak iki hekimin gördüğü ve tedavinin başladığı bir süreci ifade etmekte.


Normalde 29 derece fuzuli sorulmuş veya cevabı zaten bilinen sorular olarak değerlendirilse de sorunun radikal olmasından dolayı ve soru diğer kısıtlama kurallarını geçtiği için cevaplanabilir. Kısaca ''Şu anki bulunduğun durum değişecek ve yeni bir evreye geçiş yapılacak'' diyor harita bize.


Soruyu Soranın (Hasta kişinin) göstergesi:

Jüpiter, Oğlak burcunda bulunmakta, düşüşte ve retrodadır. Aynı zamanda Plüton ve Satürn tarafından kuşatılmaktadır. Jüpiter'in asalet olarak iyi durumda olmaması hasta olduğumu gösteriyor. ASC ile kavuşumda olan Güney Ay düğümü ise burada bir ''kayıp'' olacağını bize gösteriyor, dişin çekileceği yani dişi kaybedeceğimi de buradan doğruluyoruz.


ASC'nin Doğası:

Yay burcu, ateş elementine aittir. Ateş elementi ateşli ve iltihaplı hastalıklarla da alakalıdır. Vücut sıcaklığımın yüksek olması ve dişimin iltihaplı olması bu durumu doğruluyor.


Aksların Durumu:

ASC - DSC - MC - IC aksında değişken burçlar vardır. Bu durum hastalığımın seyrinin istikrarsız veya tekrar eden bir durum olduğunu gösteriyor. Bademcik iltihabı sonrasında yirmilik diş iltihabına dönüştü ve istikrarsız bir şekilde devam etti.


Hastalık ve Tedavi:

10.ev terazi ve yöneticisi Venüs bize tedaviyi göstermektedir. Venüs hastalığı anlatan 6.evde bulunmakta ve “S” yani durağan pozisyondadır. Geri hareketten düze dönecek olması iyileşme anlamında olumlu bir işaret ancak durağan pozisyonda olması tedavinin duracağını gösteriyor.


Diğer Göstergeler:

7.ev doktoru anlattığı için hem Merkür hem de Güneş'in burada bulunması 2 doktor olduğunu bizlere gösteriyor. 7.ev giriş derecesi “Betelgeuse” sabit yıldızı ile kavuşumdadır. Bu bizlere doktorun alanında başarılı olduğunu gösteriyor. Doğru; çünkü önce KBB doktoru ve sonra çene cerrahıyla görüştüm. Güneş bu haritada daha yaşça büyük ve alanında popüler, tanınmış bir doktoru anlatmaktadır. KBB profesörü bu tanımı karşılıyor. Merkür ise daha genç bir kişiyi anlatmakta ve çene cerrahı da kbb doktorundan yaşça genç biri olarak karşımıza çıkıyor.


Önemli ayrıntı şu ki; 7.evin yöneticisi İkizler burcundan dolayı Merkür'dür. Yani hasta mıyım? sorusunda Merkür'ün 7.ev yöneticisi olması daha genç olan doktorla ilgili olarak hastalığın seyrine dair bize ipucu veriyor. Bir nevi harita bize ''evet senin problemin çene cerrahını ilgilendiren bir konu üzerine'' diyor.


Hem Merkür'ün retro olması hem de tedaviyi anlatan Venüs'ün durağan (S) pozisyonu süreçle ilgili bazı aksaklıkların sinyalini veriyor. Durmuş olan Venüs, tedavinin de durabileceğini gösteriyor. Ve Merkür ‘ün Retro konumu çene cerrahı ile birden fazla görüşme ihtimalini getiriyor.

Bütün bu göstergeleri ayrı ayrı değil bütünleşik yorumladığımızda kafamızda az çok bir şeyler canlanmaya başladı bile değil mi?


Hastalığın Göstergesi:

Hastalığın göstergesi Mars'tır. Neden Mars? Soru haritasında ise Mars, ASC ‘ye bir kare açı yapmıştır. Ayrıca neden sorusunun cevabı benim natal haritamda da gizlidir. Güneş/Uranüs orta noktam 16° Koçtur. Koç'un antisyası Başaktır ve Ay burada Başak burcunda 14° ‘dir. Hastalık tam da Güneş tutulması sonrasında ani bir şekilde ortaya çıkmıştır.


Natal haritamda da 6.ev girişinde Mars'a sahibim. Tabii ki başka faktörler de var. Mars'ın balıkta ve 29 derecede olması hem hastalığın yani iltihabın ilerlediğini gösteriyor hem de Balık burcu Neptün'den ötürü ilaçlarla da alakalıdır. Doktor hali hazırda antibiyotik reçete etmişti, onu kullanıyordum.


Hastalığın Mars olduğunu doğrulayan bir başka durum ise; Jüpiter (ben) Oğlakta düşük durumdayım. Ve Mars'ın (hastalığın) Oğlak burcunda yücelimi vardır. Bu durum hastalığı kendi kendime atlatamayacağımı gösteriyor. Hastalığın benim üzerimde epey bir yaptırımı var. Çünkü Oğlak burcunda Jüpiter mi Mars mı galip gelir diye baktığımızda şüphesiz Mars galip gelecektir.


Hastalık, Tedavi ve Doktor:

10.evden dolayı Venüs'ü tedavi olarak düşündüğümüzde, Mars üzerinde Venüs'ün yaptırımı olduğunu görüyoruz. Çünkü Mars Balıktadır ve Venüs Balıkta yücelir. Yani tedavinin hastalıktan üstün geleceğini gösteriyor. Öte yandan Merkür yani çene cerrahı doktoru tedavinin şekli konusunda da yaptırıma sahiptir. 6.evde duran Venüs'ün dispozitörünün ikizler burcunun yöneticisi olan Merkür olduğunu hatırlayalım.


Ay'ın Açıları:

Ay'ın geçmiş açısı en son Merkür ile sekstildir. Doktor ile görüşmemi anlatmaktadır bu açı. Ay ve Merkür arasında karşılıklı ağırlama olduğunu da hatırlatalım.

Ve Ay'ın sonraki yapacağı ilk açı önce Neptün sonra da Mars ile karşıt açısıdır. Mars ile karşıt açı yapmadan hemen önce ay düğümlerine de kare açı yapacaktır. Ay-Neptün açısını ''uyuşturma yani anestezi'' olarak düşünebiliriz. Ay-Mars açısını iltihabın kuruması ve apsenin sonlanması olarak düşünebiliriz bununla beraber ay düğümlerine gelen ve özellikle ASC 'de duran güney ay düğümüne olan kare açı dişi kaybedeceğimi de son olarak doğruluyor.

SONUÇ: Soruyu sorduktan 1 gün sonra diş çekimim olacaktı ancak ağrının hafiflemediğini doktoruma belirttim. Yine de beni görmek istedi. Gittiğimde çok ufak bir işlem yaptı ve ''bunun biraz rahatlatacağını'' söyledi. Diş çekimini yapmaktan vazgeçti yani tedaviyi durdurdu, antibiyotik kullanmaya devam etmemi belirtti. Diş çekimi için yeniden tarih belirleyerek 3 gün sonrası için randevulaştık. Merkür geri harekette olduğu için bir kez daha doktoru göreceğimi de bu durum göstermiş oldu. 2 gün sonra iltihap kurumuştu ve ağrıyı belli belirsiz hissediyordum. Mars da soru haritasına göre bu süreçte Balıktaki seyrini bitirmişti, Venüs S pozisyondan düz harekete geçmişti. 3 gün sonra diş çekimi yapıldı.


Horary bir nevi neyi nasıl bağdaştırdığımızla, soru anı haritasının bize verdiği hikayeyi ne kadar anladığımızla alakalıdır. Soru Astrolojisini bana öğreten çok değerli Ebru hocam her zaman ''basit düşünmemi'' tavsiye etmiştir. Haritanın öyküsünü anlamak için basit düşünerek ve bazen uzak bir perspektiften bakmak bile birçok şeyi anlamlandırmamızı sağlıyor.... Son olarak Sevgili Ebru hocama üzerimdeki emeği ve bu bilgilere ulaşmamı sağlayan onun sonsuz araştırma şevki ve bunları aktarma/öğretme arzusu için çok teşekkür ederim.


Hande Yaşarsoy | Instagram | Email


Etkinlikler sayfasından Horary Astroloji Eğitimi hakkında bilgi alabilir ve kayıt olabilirsiniz.

#horary#saatastrolojisi #soruastrolojisi

© Copyright by astrokronos
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS