top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Kış Solstisi - Önümüzdeki Üç Ay Nasıl Geçecek?Bu kış nasıl geçecek? Güneş 'in Oğlak burcuna girişi Kışın başlangıcıdır. Önümüzdeki 3 aylık sürecin nasıl geçeceğini bu giriş haritasına göre yorumlarız. Türkiye için çıkarılan haritada Yay burcu yükseliyor, yükselene yakın derecede de bir Merkür var. Elbette bulunduğunuz şehre göre yükselen derecesi değişecektir. Yaklaşık 5 derecelik bir fark oluşabilir.


Yükselen üzerinde Merkür, haberlerin, gazetecilerin, eğitim ile ilgili konuların gündemi oldukça meşgul edeceğini göstermekte. Neptün ile olan sert açısı nedeniyle skandallar, yalan haberler ve sansasyonlar gündeme gelebilir. Merkür bu haritada aynı zamanda açık düşmanları da göstermekte. Bu nedenle fiziksel bir düşmanlık olmasa da, bilgi ya da sözel olarak saldırılara açık olabileceğimizi söyleyebiliriz.


Akslarda ateş ve hava elementleri yer almakta. Koşulların daha ılıman olmasını bekleyebiliriz. Oğlak burcundaki sert göstergeler ise haritanın 2.evine yerleşmiş durumda. Hava koşullarına oranla ekonomik koşulların daha zorlayıcı olacağını söyleyebiliriz.


Haritada Venüs Uranüs arasında sert bir kare açı var. İlişkiler anlamında oldukça zorlayıcı olan bu dinamik incelenmeye değer. Modern astrolojiye göre Kova burcunun yöneticisi Uranüs 'tür. Venüs ise Boğa burcunda yöneticiliğe sahiptir. İki göstergenin birbirinin yönettiği burçta olmaları destekleyici bulunmuştur. Kare açı, mars karakterinde bir açıdır. Yanlış kullanımında tartışmalar gündeme gelebilir. Bu nedenle 21 Mart tarihindeki Bahar başlangıcına dek ilişki ve ortaklıkların hassas olacağını söyleyebiliriz.


Ay bu haritada rahat etmediği Akrep burcunda. Ay, genel anlamıyla halkı temsil eder. Üstelik haritanın 12.evinde. Halkın oldukça zor durumda olduğu rahatlıkla söyleyebiliriz.


Giriş haritaları daha çok dünya astrolojisinde kullanılmaktadır. Eğer doğum gününüz bu tarihlerde ise bu etkileri hissetmeniz olasıdır. Aksi durumda daha çok toplumsal olarak bu etkileri yaşarız.


Aylık buluşmalara katılarak haritanız üzerinden nasıl değerlendireceğinizi öğrenebilir, merak ettiklerinizi online seminer esnasında sorabilirsiniz.


Comments


bottom of page