top of page
astroloji sabit yıldız (4).png

DOĞUM HARİTASI

Astroloji eğitimine ilk adımınızı atmak için doğum haritası yorumlamayı öğrenebilirsiniz.

dogum haritasi astrokronos.png

Doğum Haritası Hesaplama

Ücretsiz doğum haritası hesaplamak ve yükselen burcunuzu öğrenmek için Doğum Haritası Hesaplama sayfasını kullanabilirsiniz.

Doğum Haritası Yorumlama öğrenmek ister misiniz? Astroloji bir kişisel gelişim aracıdır. Her an yanınızda olmasını isteyeceğiniz bu teknik için çok amaçlı ve pratik bir eğitim imkanınız var. 

Doğum Haritası Nasıl Hesaplanır?

Doğum günü, doğum saati ve doğum yeri bilgisine sahipseniz Doğum Haritası çıkarabilirsiniz. Bu haritayı çıkardıktan sonra bu pratik eğitimle adım adım kendi hızınızda Doğum Haritası Yorumu öğrenebilirsiniz.

 

Öncelikle bu eğitime her an ulaşabilirsiniz. Eğitim video dersler, testler ve online seminerlerle güçlendirilmiştir. Tatilde, yolda, kahve molasında bile dersleri dinleyebilir, soruları çözebilirsiniz. Ayrıca kitap almanız gerekmez. Kendim İçin Astroloji kitabı sizlere ders notu olarak ücretsiz sunulmuştur. Doğum Haritası Yorumlama seminerlerine bu süreçte ücretsiz katılabilirsiniz.​

Doğum Haritası Hesaplama sayfasından haritanızı ücretsiz çıkarın. Yakın zamanda çevrenizdeki kişilerin haritalarını çıkarmaya başlayıp onlara da ufak yorumlar yapabildiğinizi görmeniz mümkün.

Açık Havada Çalışma

Video

Eğitim videoları ile istediğiniz zaman öğrenin, kendi hızınızda eğitimi bitirin.

Dijital Kitap Okuma

Kitap

Ayrıca kitaba ihtiyacınız yok, Kendim İçin Astroloji kitabı sizlere ders notu olarak ücretsiz sunulmuştur.

Dizüstü Bilgisayar Klavyesinde Yazma

Test

Hazırlık egzersizleri ile bilginizi test etmeniz ve ders sonunda neler öğrendiğinizi görmeniz  içindir.

Video derslerle konuları öğrenin.
Testler ve ödevler yardımıyla ilerlemenizi ölçün
Bonus eğitimler ve seminer videoları ile fazlasını öğrenin
Canlı Doğum Haritası Yorumlama Seminerleri ile pratik yapın.

study-of-astrology-2021-09-03-21-21-17-utc.jpg

Kendim İçin Astroloji Eğitimi Nasıl İlerliyor?

Ders videoları bilgileri seslendirmek üzerine değildir. Bu nedenle ders notlarında bu videolardan daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Ders öncesi ve sonrasındaki ödev ve testler ile kendinizi deneyin. Kendi başınıza çalışabilir, testleri çözerek bilginizi ölçebilirsiniz. Eğitimi esnasında  Doğum Haritası Yorumlama Seminerine katılabilirsiniz.

Bu eğitim özellikle kendi haritanızı anlamak üzerine hazırlanmıştır. Haritanızdaki göstergeleri anladığınızda astrologların yorumlarını daha bilinçli takip etme şansınız olacaktır. Böylece hem haritanızdaki önemli noktaları kavrayabilir hem de yeniay/dolunay/retro gibi kısa süreli öngörülerin etkisini çözebilirsiniz.

Astroloji Nedir?

Daha ilk bölümde kendinizle ilgili önemli bir dinamiği keşfedeceksiniz. Hayatınızda tekrar eden kalıplaşmış sorunların kök nedenleri ve bunlar için pratik çözümleri konuştuğumuz bir bölümle başlıyoruz.

Element ve Nitelik yorumlaması basit bir hesaplama yöntemi ile finansal, ilişki ya da bedensel sorunlarınızın kaynağını gösterir. Bunlar için basit çözüm önerileri de sunulacak.

Hesaplamalarınızı kontrol edebilmeniz için otomatik tablolar da eğitim notlarınızın arasında yer alıyor.

Gezegenler ve Işıklar

Bu modülde artık hayatımızdaki kişileri doğum haritamızda keşfetmeye başlıyoruz. Kimlerin bizleri desteklediği, yaşamımızdaki sorun yaratan kişileri öğreniyoruz.

Ailemizden gelen kalıplar, bize yol gösteren akıl hocaları, otorite figürleri ile ilişkimiz, dişil yanımız hakkında bir çok detayı yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başlıyoruz.

 

Kararlarımızı nasıl aldığımız, rekabete yaklaşımımız, duygusal hayatımızdaki ana ihtiyaçlarımızın neler olduğunu öğreniyoruz.

Harita Analizi

Bu modülde kişi artık haritasındaki göstergelerin yerleşimlerini öğrenmiş olacaktır. Daha sonrasında bunları bir araya getirerek basit yorumlar yapabilir.

Bu bölümden sonra haritasını tanımış olan kişinin yeniay/dolunay 'ın etkilerinin kendi haritasına nasıl bir etki yapabileceğine dair fikir sahibi olacaktır.

Eğitimi alanlar Doğum Haritası Yorumlama seminerlerine eğitimleri süresince ücretsiz katılabilirler.

Burçlar

İlk modülde öğrenilen element ve nitelik tanımları harmanlıyoruz. Burç sembolizmi ile birlikte kendimizi nasıl daha sağlıklı ifade etmeyi başarabileceğimizi öğrenmeye başlıyoruz. Güçlü ve geliştirmemiz gereken alanları keşfediyoruz. Zayıf olarak bilinen yanların ardındaki esas cevheri keşfediyoruz.

Burçlar hakkında bildiklerinizi unutun, bu eğitimde burçların ana ihtiyaçlarını ve bunları nasıl gerçekleştirebileceklerini öğreneceğiz.

Haritanın bir adım üzerine çıkmaya başlıyoruz.

Evler

Bu modülde kişinin hayatındaki yaşam alanlarına giriş yapıyoruz. Kariyer, finans, evlilik, aile hayatı ya da iş arkadaşları ile olan dinamiklerine daha yakından bakmaya başlıyoruz.

Bu modülden sonra meydana gelen yeniay/dolunay yorumlarını çok daha bilinçli olarak okumaya başlayabilirsiniz.

Ağır hareket eden transitlerin yaşam alanınızda neleri etkilediğini çok daha iyi anlayabilirsiniz

Doğum Haritasında Açılar

Doğum haritasındaki temel konulara hakim olduktan sonra astrolojide açılar, astrolojide açı kalıpları ve astrolojide ay fazları eğitimine başlayabilirsiniz.

Eğer sadece açılar ve açı kalıplarını merak ediyorsanız bu eğitimi ayrıca alabilirsiniz.

2. BÖLÜM
AÇILAR, AÇI KALIPLARI VE AY FAZLARI

Doğum haritasındaki göstergelerin birbirleri ile olan açıları ne anlatır. Geleneksel astrolojide göstergeler yani gezegenler, güneş ve ay hayatımızdaki insanları temsil eder. Bunlar arasındaki açılar da bu kişilerle olan ilişkilerimizi anlatır. Açı kalıpları ise hayatımızda karşımıza çıkacak ve yolumuzu değiştirmemize neden olacak önemli kırılma anlarını temsil eder. Bu açı kalıpları bir transit ya da tutulma ile tetiklendiğinde yaşamımız yön değiştirir.

 

Açıları, açı kalıplarını ve doğum haritasındaki ay fazlarını öğrenmek size hayatınızda tekrar eden kalıpları anlamanıza da yardım eder. Hep bir filmin aynı sahnesini tekrar tekrar yaşadığınız hissine kapılıyorsanız bu haritada defalarca bir patternin tetiklendiğini gösterir. Peki aslında size anlatmak istediği nedir?

Satır

AÇILAR

Uzay istasyonu

AÇI KALIPLARI

Ay Aşamaları

AY FAZLARI

SON YAZILAR

bottom of page