kronos takvim

Ayın Önemli Günleri

Bu ayın en önemli görünümlerinden birisi yeniay. 14° Başak burcunda gerçekleşecek yeniay Mars ve Uranüs ile bağlantılı. Uranüs açısı değişimi desteklerken Mars biraz daha askeri konulara dikkat çekebilir. Sağlıkla ilgili bazı adımlar atılabilir. Başak burcu elbette çalışma hayatının tekrar organize edilmesini de gösterecektir. Uranüs nedeniyle tekrar online çalışmalar, homeoffice ile ilgili düzenlemeler, ofise dönüş için aşı şartının aranmaya başlaması daha fazla gündemde olacaktır.

 

2 Eylül tarihindeki Mars Neptün karşıtlığı sulardan, denizlerden ve sıvılardan gelebilecek riskler konusunda uyarıyor. Bugün +-2 gün içtiklerinize dikkat edin. Hijyen bir kat daha fazla önemli olacaktır. Düşme nedeniyle yaralanmalar artabilir. Barsak enfeksiyonlarında da artışlar görülebilir. Sağlık çalışanları açısından da dikkatli olunması gereken bir zaman aralığı.

 

5 Eylül tarihinde Merkür Satürn arasında destekleyici bir açı olacak. Bu tarih aralığında yapılacak anlaşmalar, imzalar ve kararlar uzun soluklu olabilir. Bağlayıcılık bu zaman aralığında olasıdır. Bazı ertelemeler de bu süreçte etkin. Eğitim, yolculuklar konusunda önemli kararlar alınabilir.

 

6 Eylül tarihi oldukça hareketli. Venüs 'ün pluto ve Jupiter ile olan açısı ilişkiler açısından şans ve fırsatları kaşımıza çıkarıyor. Ancak yine de ilişkilerde ve ortaklıklarda manipülasyonlar etkili olabilir. Maddi olarak güçlü olanaklarla karşılaşabilirsiniz. Girişimler açısından da oldukça destekleyici. Yeniayın hemen öncesindeki bu açı ile belki de karşınıza azı önemli fırsatların çıkmasına neden olabilir. Hemen ertesi gün önemli adımlar atmanıza neden olacak bazı gelişmelere hazır olun.

 

7 Eylül geldiğinde yeni bir sayfa açılıyor. Bugün yeniay, önemli başlangıçlar için kullanabilirsiniz. Yeniay için astrokronos üyelerle yaptığımız seminerlere katılmak için Kronos WEB üyelik alabilirsiniz. Bu seminerlerde üyelerin haritaları üzerinden soru cevap yapıyoruz ve haritaları üzerinden yorum yapıyorum. Uranüs 'ün Güneş ile olan açısı karşımıza yönetim kademesinde değişimleri getirebilir. İnternet üzerinden yapılan işler açısından oldukça destekleyicidir. Yönetici figürlerinin yapacağı hareketler çok dikkat çekebilir. Teknoloji alanında atılacak önemli adımlar olabilir. Sağlık sektöründe yönetim kademesinde değişimler de olasıdır.

 

10 Eylül tarihinde Venüs Akrep burcuna geçiş yapıyor. Bu geçiş ile finansal konularda faiz, vergi, kredi ve sigorta gibi konular fazlasıyla gündemimizi meşgul edecektir. İlişki ve ortaklıklar açısından da maddi konular, ortak gelirler daha fazla gündemde olacaktır. Kıskançlık bu süreçte ilişkiler açısından zarar verici olabilir. Özellikle 23 Eylül tarihinde ani kararlar almamaya özen gösterin.

 

14 Eylül tarihinde Güneş ile Neptün arasındaki karşıt açı yönetim kademesindekiler açısından oldukça zorlayıcı olabilir. Bazı spekülasyonlar ve skandallar yaşanabilir. Yönetim boşluğu bu süreçte bir diğer olasılıktır. Ünlü kişilerden haber alınamaması, kayıplar da karşımıza çıkabilir.

 

Aynı gün Mars Terazi burcuna geçiş yapıyor. Bu geçiş esnasında önümüzdeki ay zorlayıcı açıları olsa da bu ay içinde destekleyici görünümler var. Haliyle yapılacak girişimler açısından destekleyici bir süreç gözleyeceğiz. Pandemi açısından ise yeni bir varyant ile karşı karşıya kalmamız olasıdır.

 

17 Eylül tarihinde ise sosyal olarak kısıtlanmalar tekrar gündeme gelebilir. Özellikle düğün, güzellik salonları, sosyal etkinlik ve organizasyonlarda yeni düzenlemeler gündeme gelebilir. Vergi, sigorta, kredi gibi konularda yeni yönetmelikler ve düzenlemeler yapılabilir. Vergi cezaları karşımıza çıkabilir. Geçmiş düzenlemelere geri dönüş, revizyonlar, geri ödemeler bu süreçte karşımıza çıkacak olasılıklardır. Aynı gün yönetim kademesindekilerin güç kazanacağı önemli manevraları görebiliriz. Doğru adımlar yöneticiler açısından destekleyici olabilir. Yine de ilişki ve ortaklıklar açısından zor bir gün olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle duygusal birliktelikler açısında soğukluk ya da mesafe bir sorun olabilir.

GEA101 - Temel ve Orta seviye astroloji eğitimi başlıyor. Eğitime Etkinlikler sayfasından kayıt olabilirsiniz. Tüm sorularınız için email atabilirsiniz. İleri Seviye ise 14 Ekim tarihinde başlayacak. Kayıtlar açılmıştır.

 

21 Eylül tarihinde 29° Balık burcunda bir dolunay yaşanacak. Dolunay için astrokronos üyelerle yaptığımız seminerlere katılmak için Kronos WEB üyelik alabilirsiniz. Bu seminerlerde üyelerin haritaları üzerinden soru cevap yapıyoruz ve haritaları üzerinden yorum yapıyorum. Neptün 'ün etkili olduğu bu dolunay zamanında aşı çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalar ve kararlar karşımıza çıkabilir. Sinema dünyası, sanatçılar da bu süreçte gündemde olacaktır. Denizler, sular, sıvılar, gazlar da karşımıza çıkacak diğer olası konulardır. Ülkemizde üniversiteler, uluslararası ilişkiler, büyükelçilerle ilgili önemli sonuçlar alınabilir. Üniversitelerde aşı süreci en önemli gündem maddesi olabilir. Aşı olmayanlara uzaktan eğitim hakkı verilmesi olasıdır.

 

22 Eylül tarihinde resmen sonbahar başlıyor. Bölgemiz açısından uluslararası konuların gündemde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Üniversiteler, uzaktan eğitim, gizli ortaklıklar bu sonbahar açısından önemli olacak. Halkın yeni bir sürece adım atması olasıdır. Uluslararası konularda önemli açıklamalar gündemi fazlasıyla meşgul edecektir. Kamu çalışanlarında istifalar, maaş konularında anlaşmazlıklar ya da ödemelere itirazlar karşımıza çıkabilir. Bu yıl ticaretle uğraşanlar ve eğitim sektörü açısından kısmen destekler olabilir. Ancak hizmet sektörü ve kamu çalışanları açısından zorlu bir süreç olabilir. Topraklarımız ve sınırlarımız açısından gizli düşmanlıklar bu sürecin ana konusu olacaktır. Sınır güvenliğinin sağlanmasında zorluklar karşımıza çıkabilir. Geçtiğimiz Mart ayında Merkez bankasında bir görev değişimi gözlemiştik. Şimdi bu sürecin sonuçlarını gözleyeceğimiz bir sürece geçiş yapıyoruz.

 

22 Eylül tarihinde aynı zamanda ortaklıklarla ilgili problemli gelişmelere tanık olabiliriz. Devlet kurumlarından yapılacak önemli açıklamalar olasıdır. Bu tarihlerde açıklamalar yapmak, imza atmak iyi bir fikir olmayabilir. Bir karar almaya zorlanmak olasıdır.

 

23 Eylül ayın en riskli günü. Iliski ve ortaklıklarda ani kopuşlar gündeme gelebilir. Bu tarihte radikal kararlar almak iyi bir fikir olmayabilir. Beklenmedik masraflar yine bu süreçte olasıdır. Vergi, sigorta, kredi ve faiz konusunda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Düğün salonları, etkinlik merkezleri, güzellik salonları, cafe ve diğer sosyal alanlarla ilgili yeni uygulamalar karşımıza çıkabilir. Türkiye açısından bu süreçte Merkez Bankası ve Maliye bakanlığı ile ilgili görev değişimleri gündeme gelebilir.

 

26 Eylül tarihinde yavaş ama sağlam adımlar atmak destekleyicidir. Ortak hareket etmeyi gerektirecek adımlar atabilirsiniz. Dekorasyon için harekete geçebilirsiniz. Ertesi gün Merkur retrosi başlayacağı için önemli kararları ertelemekte fayda var. Örnegin dava süreçleri uzayabilir.

 

27 Eylül tarihinde Merkür retrosu başlıyor. 18 Ekim tarihine kadar sürecek. Terazi burcunda meydana gelecek Merkür retroları ilişki ve ortaklıklar açısından zorlayıcı olabilir. Sosyal kısıtlamaların tekrar geri gelmesi de bu süreçte olasıdır. Belki aşı olmayanlar için bazı kısıtlamalar da artabilir. Eğitim dönemi bu süreçte başlamış olacak. Bu nedenle bu tarih aralığı belki tekrar uzaktan eğitime kısa süreli bir geçişi gösteriyor olabilir. Bu süreçte özellikle ilişki ve ortaklıklarla ilgili konularda imza atmamakta fayda var. Sosyal kısıtlamalar retro sürecinde tekrar gündeme gelebilir.

 

29 Eylül tarihinde aşı konusunda bazı olumlu gelişmeler bekleyebiliriz. Petrol, gaz, denizcilik gibi konularda bazı ortaklıklar gündeme gelebilir. İlişki ve ortaklıklar geçtiğimiz süreçte hasar almışsa şimdi ilişkileri onarmak için adım atılabilir. Sanat çalışmaları için de destekleyici bir zamandır. 

 

30 Eylül tarihinde ise yönetim kademesi için önemli bir zaman olacaktır. Özellikle askeri konularda bazı önemli açıklamalar gündeme gelebilir. Geçmişle ilgili konular gündeme gelebilir. Bu zaman aralığında önemli sözler vermek iyi olmayacaktır. Verilen sözlerin tutulması ya da geri adım atılması olasıdır. Düşmanca tavırlar bu zaman aralığında sorunlara neden olabilir. Diplomasinin iyi kullanılması gereken bir zaman olacaktır. Özellikle sanat camiasındaki kişilerin dikkatleri üzerine çektiği bir süreç olabilir. Sporcular, askerler de gündeme gelebilir.

​​Ay Boşlukta

Yeni bir şeye başlamak yerine eldeki işleri temizleyin. Bu zaman aralığında gelen teklif ya da yapılan görüşmeler sonuçlanmayabilir.

31.08.2021    23:48     -    01.09.2021    08:26
03.09.2021    08:37    -   03.09.2021    18:58
05.09.2021    17:22     -    06.09.2021    02:06
07.09.2021    22:23    -    08.09.2021    06:20
10.09.2021    07:48    -    10.09.2021    09:05
12.09.2021    08:33     -    12.09.2021    11:34
14.09.2021     13:57      -    14.09.2021    14:34
16.09.2021     08:40    -    16.09.2021    18:23
18.09.2021     12:14       -    18.09.2021    23:22
21.09.2021     02:55     -    21.09.2021    06:13
23.09.2021    05:05    -    23.09.2021    15:38
25.09.2021    16:09      -    26.09.2021    03:36
28.09.2021    07:18      -    28.09.2021    16:34

TAKVİMDEKİ YORUMLARI OKUMAK İÇİN ÜZERLERİNİ TIKLAYINIZ