kronos takvim

Ayın Önemli Görünümleri

Mayıs ayının son günlerinde Merkür retrosu başladı. 23 Hazirana kadar sürecek. Yay burcunda bir ay tutulması yaşadık Mayıs ayında. Bu bir sonlanmayı karşımıza çıkarmış olabilir. Bu ay ise yeni bir başlangıca adım atıyoruz. Ancak bunun için belki bir süre beklemede kalmamız gerekecek. Veya eski bir konu tekrar gündeme taşınacak.

2 Haziran tarihinde Venüs yengeç burcuna geçiş yapıyor. Hemen sonrasında ayın 4ünde Jupiter ile uyumlu bir açısı olacak. Venüs ve Jupiter astrolojide iki iyicildir. Bu ikisi arasındaki uyumlu açı oldukça destekleyici. Her ne kadar ayın ışığı yavaş yavaş küçülüyor olsa da bu şanslı açıyı iyi değerlendirin. İlişkiler, ortaklıklar ya da maddi konularda bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Dinlenme ve tatil için de kullanılabilir. Ancak ertesi gün oldukça riskli. Bu nedenle bu tarihte tutamayacağınız sözler vermeyin. Tekin olmayan kişilerden ve ortamlardan uzak durun. 5 Haziran küresel anlamda da riskli bir tarih. Pandemi açısından da yeni bir mutasyon karşımıza çıkabilir. Umalım ki gücünü yitireceği bir varyasyon olsun. Aynı gün Merkür ve Neptün arasında da bir kare açı gerçekleşecek. Spekülasyon ve sansasyonlara dikkat. Merkür retro olduğu için 23 mayıs tarihindeki konular da gündeme gelebilir.

10 Haziran tarihinde bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu önemli bir başlangıcı hayatımıza taşıyabilir. Elbette geçmişle bir bağlantısı olacaktır. Merkür retro konumda olduğu için bir süre beklemede kalmak, gecikmeler, tekrarlar olasıdır. 11 Haziran tarihinde Mars Aslan burcuna geçiş yapıyor ve risk almaya daha yatkın bir duruma geçiyoruz. Ancak burada Satürn ‘ün bazı engelleyici etkilerini Temmuz ayında gözleyeceğiz. Bu nedenle aldığınız riskler konusunda yine de temkinli olun.

10 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulması

 

Koç Burçları  İçin; yakın çevrenizle tekrar bir araya gelebilirsiniz. Eğer yarım bıraktığınız bir eğitim varsa tekrar başlayabilirsiniz. Bir başvuruyu tekrarlamak, yazılarınızı düzenlemek, eski bir sayfanızı canlandırmak, sosyal medyadan eski arkadaşlarınızla tekrar görüşmek olasılıklar arasındadır. Eski iş arkadaşlarınızla bir araya gelebilir veya onlarla ilgili haberler duyabilirsiniz. Daha önce hizmet aldığınız kişi ya da kurumlarla tekrar görüşebilirsiniz. Telefon dolandırıcılıklarına bu süreçte dikkat etmenizde fayda var. Kafa karışıklıkları, yanılgılar, unutkanlık bu tutulma zamanındaki ana riskler diyebiliriz. Bu yeniay zamanında atacağınız adımlar kariyeriniz açısından oldukça destekleyici olacaktır.

 

Boğa Burçları İçin; Kendinize yeni bir gelir kapısı açabilirsiniz. Daha önce yaptığınız bir işten gelir elde edebilirsiniz. Belki de eskiden yaptığınız bir işi tekrar etmeniz olası. Belki bir eğitimi tekrarlamak, bir kitabın yeni baskısının yapılması gündeme gelebilir. Elbette kendi eğitim hayatınızla ilgili konularda da önemli yatırımlar yapabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde önemli gelişmeler yakalayabilirsiniz.Bir yolculuk için para harcamanız da olasıdır. Sosyal çevreniz, arkadaşlar, meslek grupları ile bağlantılı konularda suistimale açık olduğunuzun farkında olun. Bu süreçte arkadaşlarla iş yapmak çok iyi bir fikir olmayabilir. Daha çok gönüllü çalışmalar ya da kar amacı gütmeyen sosyal gruplarla birlikte hareket etmek daha sağlıklı olabilir.

 

İkizler Burçları İçin; Bu yıl sizin için önemli tutulmalardan birini yaşıyorsunuz. Hayatınızda beklemede kalmış önemli kararları verebilirsiniz. Belki bazı şeyler için bir hazırlık yapmanız gerekebilir. Belki de bazı şeyleri revize etmeniz gerekiyor. Bu süreçte eski projeleri canlandırmak çok olası. İnsanların dikkatini çekiyorsunuz ve başkaları ile işbirliği yapmaya da açık olduğunuz bir zaman. Bu nedenle birileri ile birlikte hareket etmek için çok uygun. Yine de önemli sözleşmeler için 23 Haziran sonrasını beklemek sizler açısından çok önemli. Kariyerinizle ilgili konularda spekülasyonlara açıksınız. Bu nedenle başkalarının dikkatini çektiğiniz bu süreçte dikkatli adımlar atın. Ortak gelirler konusunda şanslı olduğunuz bu süreçte belirsizlikleri iyi yönetebilmeniz gerekiyor.

 

Yengeç Burçları İçin; çok fazla kendi içinize döndüğünüz bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Bu dönemi dinlenerek geçirmek iyi bir fikir olabilir. Ya da çalışmanız gerekiyorsa kendi başınıza yapacağınız hazırlıklar için bu zamanı kullanın. Uzak bir yolculuğa çıkmak, bir süre uzaklaşmak, bir yere geri dönmek bu süreçte olasıdır. Burada attığınız adımlar sizi yeni bir ilişki ya da ortaklığa doğru itebilir. Bir sözleşmenin yenilenme zamanı da gelmiş olabilir. Yasal konularda dikkatli olun. Unuttuğunuz bazı yasal süreçler uzun vadede sorun çıkarabilir.

 

Aslan Burçları İçin; eski bir arkadaş grubu ile tekrar bir araya gelebilirsiniz. Meslek grupları ya da sosyal derneklerle olan projeler hız kazanabilir. Tek başınıza hareket etmekten çok bir grupla birlikte hareket etmenizi gerektirecek koşullar daha fazla ön planda. Önümüzdeki süreçte iş yeriniz veya çalışma arkadaşlarınızla ilgili bir konu netlik kazanabilir. Bu zaman aralığında prim, tazminat, kredi gibi diğer gelirler alanında bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 

Başak Burçları İçin; Eski bir işe dönmek olasıdır. Eğer pandemiden etkilenen sektörler arasındaysanız şimdi tekrar daha aktif olacak çalışacağınız bir sürecin başlangıcı olabilir. Daha önce çalıştığınız yöneticilerle tekrar birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz. Ya da birilerinin referansı ile tekrar bir işe başlayabilirsiniz. Tekrar işe dönmeniz nedeniyle belki çocuklarınızdan uzaklaşmanız gerekebilir. Bu noktadan eşinizden destek alabilirsiniz. Hayatınızdaki bir ilişki bu süreçte daha ciddi bir boyuta taşınabilir.

 

Terazi Burçları İçin; Uzak bir yere yolculuk gündeme gelebilir. Daha önce gittiğiniz bir yere gidebilir, eğer geçtiğimiz dolunay zamanında bir yolculuğa çıkmışsanız şimdi geri dönüyor da olabilirsiniz. Bu tutulma zamanında bir eğitime geri dönmeniz de mümkün. Eğer akademik bir hayatınız varsa belki eski öğrencilerinizle tekrar bir araya gelebilirsiniz. Bir makele ya da yayın hazırlama sürecindeyseniz belki bazı revizyonlar yapmanız gerekebilir. Daha önce aldığınız bir izni ya da sertifikayı yenileyebilir, tekrar bir vize başvurusu yapabilirsiniz. Yurtdışı ile ilgili bir alanda çalışıyorsanız bazı sözleşmelerin yenilenme zamanı gelmiş olabilir. Özellikle yasal konular açısından 23 Haziran tarihini beklemekte fayda var. Bu tarihte başlatacağınız konular önümüzdeki günlerde bir yer değişimini tetikleyebilir.

 

Akrep Burçları İçin; Ortak gelirlerle ilgili önemli adımlar atabilirsiniz. Belki bir kredi başvurunuzu yeniden yapılandırmak, yeni bir yatırım, vergi yapılandırmaları ya da ödemeler gündeme gelebilir. Bu finansal konularda bir başvuru olacaksa bazı gecikmeler olabilir. Veya bir şekilde geçmişle bağlantısı vardır. Bir meslek grubu ya da dernekle birlikte hareket etmeniz gerekebilir. Arkadaşlarınızla bir ortaklık gündeme gelebilir. Riskli yatırımlar konusunda bazı yanılgılar olasıdır. Çocuklarla ilgili masraflar çıkabilir.

 

Yay Burçları İçin; Yeni bir ilişki ya da ortaklık gündeme gelebilir. Eski bir yere geri dönebilir veya bir sözleşmeyi yenileyebilirsiniz. Bu süreçte eğer bir davanız varsa bununla ilgili bazı tekrarlar olasıdır. Sürecin gecikmesi ya da beklemede kalması da mümkün. Geçtiğimiz ay burcunuzda bir ay tutulması gerçekleşti. Burada bazı şeylerden vazgeçmeye karar vermiş olabilirsiniz. Şimdi ise yeni bir başlangıç için adım atmak zorundasınız. Belki birşeyi tamamlamak için de ilk adımları atıyor olabilirsiniz. Önümüzdeki dolunay sizin açınızdan maddi konularla ilgili olacağı için belki de size kazanç sağlayacak bir anlaşmanın gündeme gelmesi de olasıdır.

 

Oğlak Burçları İçin; Eski iş arkadaşlarınızla bir araya geliyor olabilirsiniz. Pandemiden etkilenen sektörler arasındaysanız bu tekrar ofise dönme zamanını gösteriyor olabilir. Belki iş için bir yolculuğa çıkmanız da gerekebilir. Veya almanız gereken bir eğitime katılabilirsiniz. Yenilemeniz gereken sertifikalar ya da evraklar olabilir. Bir personel alımı ya da kendinize bir yardımcı tutmanız da bu süreçte mümkün. Eğer imkanınız varsa daha önce çalıştığınız kişileri tercih edin. Bu süreçte yeni bir kişiyle yola çıkmak riskli olabilir. Eğer tamamlamanız gereken evraksal süreçler varsa dalgınlıklara dikkat edin. Eğer birşeyleri tamamlama konusunda gerekli özeni göstermez, önemsemez ya da baştansavma iş yaparsanız başınız ağrıyabilir. Önümüzdeki dolunay burcunuzda olacak. Burada başarılı bir sonuç almak istiyorsanız bu tutulmada gerekli özeni gösterin. Yardımcılarınızdan destek alsanız da kontrollerinizi atlamayın. Sağlığınızın da güçlendiğini görebilirsiniz.

 

Kova Burçlar İçin; Riskli yatırımlar konusunda dikkatli olması gereken bir tutulma olacaktır. Maddi konularda yanılgılara açıksınız. Bu süreçte çocuklarınız için yapacağınız bazı harcamalar da olabilir.  Eğer bir ortaklık gündemde ise maddi konularda hesap kitap yapmanız gerekebilir. Belki bir aracı kurumla çalışmaya da karar verebilirsiniz. Bu süreçte maddi konularda yanılgı payının olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Mümkünse finansal konularda 23 Haziran tarihinden sonra karar verin. İlişkiler konusunda ise kafa karıştırıcı etkiler mevcut. Eski ilişkilerin tekrar gündeme gelmesi olasıdır.

 

Balık Burçları İçin; Eski bir yere geri dönmek, aile ile tekrar bir araya gelmek bu süreçte çok mümkün. Ancak bazı konularda işleri savsaklamanız da olası. Kendinizden fazla ödün verdiğinizi hissedebilirsiniz. Belki aileniz için fazla fedakarlık ediyor olabilirsiniz. Bir iş değişimi yüzünden yer değişikliği de bu süreçte olasıdır. Eğer kalıcı bir yer değişimi gündeme gelirse 23 Haziran tarihinden sonra hareket etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bir sonraki dolunayda arkadaşlarınızla birlikte hareket edebilirsiniz. Ya da bir sosyal çevre değişimi yapabilirsiniz. Eğer bir sözleşme ya da dava gündeme gelirse imza atmak için yine 23 ‘ünü beklemek daha iyi olacaktır. Evden çalışmanızı gerektirecek bir süreçten geçiyorsanız bu belki evde bazı değişiklikleri de gündeme getirebilir. 

15 Haziran tarihinde Satürn Uranüs arasındaki kare açı ikinci kez tekrar ediyor. Bu açıyı daha önce 17 Şubat tarihinde yaşadık. Finans dünyası açısından önemli bir açı. Daha çok bitcoin ve türevleri, regülasyon ve kitlesel hareketlerin sonuçlarını gözlediğimiz bir süreçten geçiyoruz. Bu nedenle açının ikinci tekrarı 17 şubat tarihinde karşımıza çıkan dinamikleri tekrar değerlendirmemizi gerektirecektir. Burç yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

20 Haziranda ise Jupiter Balık burcunda Retro yapacak. Tekrar Kova burcuna geçiş yapmaya hazırlanıyor. Balık burcuna ikinci kez geri dönüşü 2022 ‘nin ilk 6 ayında olacak. Haliyle bu zaman aralığını iyi değerlendirmek gerek. Özellikle su burçları olan Yengeç/Akrep ve Balıklar açısından şanslı zamanlar. Bu retro hareket sonrasında Kova burcuna geçecek. Bitcoin ve teknoloji alanında yine önemli gelişmelere tanıklık edeceğiz.

21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Böylece resmen yaz mevsimi başlamış oluyor. Yengeç burçları içinse yeni bir solar yılın başlangıcı. Onlar için önlerindeki bir senenin nasıl geçeceğini görebilecekleri bir zaman aslında. Balık burcunda hareket eden Jupiter ‘den destek alan ilk dekan oldukça avantajlı konumda. Bu yıl önemli başarılara imza atabilirler.

23 Haziran tarihinde Merkür ileri gitmeye başlayacak. Bu tarih her anlamda destekleyici, artık önemli adımlar ve kararlar için harekete geçebilirsiniz.

24 Haziran tarihinde Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunayın yeniayı bir tutulmaydı. O tarihte Merkür de retroydu. Oğlak burcu kariyer ve devletle ilgili konuları anlatır. Burada önemli sonuçlar alabiliriz. Meslek hayatımız ya da geleceğimizi ilgilendiren önemli konularda kararlar karşımıza çıkacaktır.


27 Haziran tarihinde Venüs Aslan burcuna geçiş yapacak. Maddi konularda ve ilişkilerde risk almaya açığız. Ancak tekrar hatırlatalım, tam karşıda hareket eden Satürn karşımıza bazı engeller de çıkaracaktır.

 

 

Ay Boşlukta

Yeni bir şeye başlamak yerine eldeki işleri temizleyin. Bu zaman aralığında gelen teklif ya da yapılan görüşmeler sonuçlanmayabilir.

01.06.2021 09:14:00 - 01.06.2021 12:07:00

03.06.2021 14:10:00 - 03.06.2021 20:59:00

06.06.2021 01:47:00 - 06.06.2021 08:46:00

08.06.2021 18:07:00 - 08.06.2021 21:47:00

10.06.2021 20:37:00 - 11.06.2021 10:22:00

13.06.2021 14:16:00 - 13.06.2021 21:22:00

15.06.2021 20:27:00 - 16.06.2021 06:02:00

18.06.2021 06:54:00 - 18.06.2021 11:54:00

20.06.2021 13:52:00 - 20.06.2021 14:58:00

22.06.2021 09:43:00 - 22.06.2021 15:55:00

24.06.2021 05:09:00 - 24.06.2021 16:05:00

26.06.2021 15:49:00 - 26.06.2021 17:08:00

27.06.2021 22:07:00 - 28.06.2021 20:51:00

Astroloji Takvimi 2021

2021 yılı takviminin tamamına tablolar sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu takvimde

Yeniay/Dolunay tarih ve dereceleri var. Aynı zamanda tüm gezegen geçişlerini ve önemli açı tarih ve derecelerini bulabilirsiniz.

Kronos Takvim Dijital

(Baskı Kalitesinde)