kronos takvim

Ağustos 2021 Ayın Önemli Günleri

1 Ağustos'ta Güneş Merkür kavuşumu var. Önemli açıklamaları getirir, özellikle otorite pozisyondaki kişilerin açıklamaları büyük olasılıkla gündeme damgasını vuracaktır Tabii ki 2 Ağustos'ta bir Satürn karşıtlığı yaşanacak bu açı birazcık daha kısıtlamaları, suçlamaları ya da bir şekilde bazı şeylerin iptal edilmesini gündeme getirebilir. Sözleşmelerin iptal edilmesi olasıdır, sınavlar ertelenebilir, bu süreç içerisinde bazı anlaşmaların iptal olduğunu gözleyebiliriz Tabii ki görevden almalar, uzaklaştırmalar çok fazla karşımıza çıkabilir, özellikle otorite pozisyondakiler için zor bir dönem. Bu açılar genelde yönetici pozisyonunda olan kişilerin suçlanmaları ya da bazı sorumluluklar nedeniyle üzerlerinde yoğun baskı hissetmelerine neden olabilir. Bu nedenle birazcık daha problemli bir açı olduğunu söyleyebiliriz. Sağlık anlamında özellikle kalp rahatsızlığı olanların dikkatli olması gereken bir iki günden bahsediyoruz. Bu ay içerisinde önemli açıları olacak. Özellikle 2 Ağustos ve 7 Ağustos bu anlamda dikkat edilmesi gereken tarihler arasında. Bu tarihlerde yönetim kademesi de gündemde olacaktır. Bununla birlikte borsa, tiyatro ve sahne sanatları da gündemi meşgul edebilir. Çocuklar ve gazeteciler de bu zaman aralığında dikkat edilmesi gereken grupta yer alıyor. Bu konularla ilgili haberler gündemi meşgul edebilir.

 

3 Ağustos'ta aslında finansal olarak destekleyicidir. Sürpriz fırsatları, ilişki ya da ortaklıklarla ilgili beklenmedik gelişmeleri getirebilir. Daha çok olumlu gelişmeler bekleriz burada ama bir şekilde hazırlıksız yakalanabiliriz.

 

4 Ağustos'ta bir Merkür Uranüs karesi var, burayı Merkür retrosu gibi düşünebilirsiniz. Genelde teknolojik aksaklıklar, kazalar ve birazcık daha problemli konuları getirebilir karşımıza. Sürpriz haberler, bir eğitimin aksaması veya  ertelenmesi mümkün. Ya da bir şekilde programın revize edilmesi ile ilgili konular gündeme gelebilir Tabii ki sürpriz açıklamalar da, beklenmedik haberler de karşımıza çıkabilir Ama bunlar çok keyifli olmayabilir ya da bizi çok hazırlıksız yakalayabilir.

 

7 Ağustos tarihinde Güneş Uranüs karesi var ki her şeyden önce kalp sağlığına dikkat diyoruz burada. Bunun haricinde daha çok karşılaşacağımız konu yönetim kademesinde istifalar olacaktır. Ancak bu istifalar kimi zaman zorunlu da olabilir Belki birilerini istifaya zorlayabilirler. Süreç nasıl olursa olsun yönetim kademesinde bir değişim illa ki yaşanacaktır.

Tabii ki sürpriz açıklamalar yine gündeme gelebilir bu tarihte.  Burası altın için de bence temkinli olunması gereken bir zaman. Büyük olasılıkla istikrarsız bir grafik izleyebiliriz burada. Normal şartlar altında açıkçası olumlu bir yükseliş bekleriz ama tam karşısında bir Satürn var. O yüzden açıkçası altın fiyatları biraz zorlanıyor bu noktada, bir soru işareti bırakıyorum. Ama yine de takip edilmesi gerek ve sürprizlere açık olmak gerekiyor.

 

8 Ağustos tarihinde bir yeni ay gerçekleşiyor. Sanki bir 1-2 Ağustos tarihinde karşımıza çıkan gündemlerle ilgili yeni bir adım atılması gerekebilir. Yani burada bir kapanan faz eşliğinde bir şeyler bitmişse burada sanki başka bir dönem başlıyormuş gibi gözüküyor. Aslan yeni ayları daha çok yönetim ile ilgilidir. Borsa, altın illa ki gündemde olacaktır. Sahne sanatlarıyla, çocuklarla çok bağlantılıdır. Burada yapacağımız başlangıçlar daha çok yaratıcılık ile ilgilidir. Tabii ki burada işin içerisinde bir Uranüs olması dolayısıyla birazcık sürprizli, beklenmedik olabilir. Ya da farklı bir alana yönelmek de gündeme gelebilir, değişim olasıdır. Merkür ‘ün de işin içerisinde olması dolayısıyla seyahatler, yolculuklar ve eğitim de gündemde olacaktır O yüzden karşınıza çıkan özellikle eğitim fırsatları iyi değerlendirmek faydalı olabilir.

 

10 Ağustos'ta Venüs'ün Neptün'e bir karşıt açısı var buraya bir soru işareti koyuyoruz. Bu tarihlerde yatırım yapmak iyi bir fikir değil her şeyden önce. Dekorasyon ya da herhangi bir estetik bir konuda bir şeyler yapmayı önermiyoruz. Mümkünse bunu erteleyin, ilerleyen günlerde Venüs'ün daha destekleyici açıları var. Bu tarihleri atlamanızda fayda var. Yeni bir ortaklık başlatmak bu tarihte çok iyi bir fikir değil açıkçası. Burada nelerle karşı karşıya kalabiliriz; beklediğinizi bulamamak, yanılgılar, belirsizlikler, aldanma ve aldatmalar olasıdır. Kandırılmayı açık ortam açıkçası burası. O yüzden büyük kararlar vermek için çok uygun bir zaman olmayabilir.

 

10 Ağustos'ta aynı zamanda Mars da etkin, formalite icabı katılmanız gereken organizasyonlar gündeme gelebilir. Görüşmeler huzursuz olabilir. O yüzden eğer toplantı organize etme durumundaysanız açıkçası 10 Ağustos çok uygun bir gün değilmiş gibi duruyor. Hem Venüs'ün hem Mars'ın açıları çok destekleyici değil. Tartışmaların ve rekabetin işbirliklerini bozması çok olasıdır.

 

11 Ağustos'ta Merkür Jüpiter karşıtlığı olacak. Bu tarihte uluslararası anlaşmalarda problemler çıkabilir. Bu bir eğitimi tamamlamak için güzel bir tarih. Bunun haricinde birilerine söz vermek için, bir anlaşma yapmak için, bir şeye imza atmak için açıkçası riskli bir zaman. En azından neye imza attığınızı ya da neye söz verdiğiniz iyi değerlendirmeniz lazım. Çünkü burada büyük olasılıkla verilen sözler tutulmayacaktır ya da boyunuzu aşan sözler siz verebilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var aşırı iyimserliği vurgulayacaktır. Bu bakış açısıyla riskleri gözardı etmek, karar verirken aşırıya kaçmak çok olasıdır.

 

12 Ağustos'ta Merkür ‘ün Pluto ile bir açısı olacak, bu destekleyici bir açı. O yüzden bir anlaşma yapmak için özellikle bir iş anlaşması için oldukça destekleyici. Karşınızdaki kişiler güçlü kişiler olabilir ve sağlam bir ortaklık kurulabilir. Burada sizi güçlendirecek, daha iyi bir noktaya taşıyacak bir ortaklık yapma şansını yakalayabilirsiniz.  Hatırlayın, 10 Ağustos tarihinde ortaklığı çok tavsiye etmiyorduk ama 12 Ağustos' taki bu açı mesela daha destekleyici. O yüzden burada bir anlaşmaya varmak, bir ortaklık kurmak daha sağlıklı olacaktır. İlişkiler anlamında güçlü bir partner adayı karşınıza çıkabilir

 

12 Ağustos'ta Merkür de Başak burcuna geçiş yapıyor. 30 Ağustos ‘a kadar burada kalacak. Merkür'ün Başak geçişi ile yaz tatilinin yavaş yavaş bittiği, okulların açılma faslında doğru ilerlediğimiz bir zamanı gösterecektir. Ama tabii ki Başak burcunda iken burada bazı zorlayıcı açıları olacak, o yüzden dikkatli olmak gereken zamanlar da var. 25 Ağustos tarihi özellikle imza atmak için çok uygun değil örneğin. Ama genel olarak Merkür Başak burcunda rahattır. Bu yüzden de özellikle eğitim anlaşma veya sözleşme imzalamak için uygun zamanlar da olacak. Örneğin 20 Ağustos gibi. Başak geçişinde daha çok sağlık konuları gündeme gelebilir Çalışma hayatı, çalışma koşulları, ofis ortamı önemli olacak. Belki bu pandemi sürecinde home ofis çalışanlar tekrar ofise geri dönmeye başlayabilirler. Veya ofislerdeki çalışma koşulları tekrar düzenlenmeye gidebilir. 15 Ağustos 'ta ay düğümleri ile de bir açısı olacak. Bu da büyük olasılıkla bizleri zorunlu toplantılara itecektir. Bazı anlaşmalar gündeme gelebilir, işbirlikleri doğabilir.

 

16 Ağustos'ta Venüs Terazi burcuna geçiş yapıyor. Estetikle ilgili beklettiğimiz konular için şimdi daha avantajlı tarihler yakalayacağız. Özellikle dekorasyon, anlaşma, ortaklık bunlarla ilgili konuları başlatmak için 16 Ağustos sonrasını kullanabilirsiniz. Hatta Mümkünse 23 Ağustos 'a bırakabilirsiniz, orada daha destekleyici bir açı var.

19 Ağustos'ta Merkür'ün Mars ‘la bir kavuşum açısı gerçekleşecek. Burası açıkçası yeni iş ve girişimler için güzel bir zaman. Özellikle yeni başlatmayı düşündüğünüz bir projeniz varsa, hızlı ilerlemesini istiyorsanız, biraz işin içerisinde rekabetin olduğu bir alansa çok daha hızlı ve güzel ilerleyebilirsiniz. Yeni bir girişim ya da anlaşma için kullanılabilecek güzel tarihlerden bir tanesi. Ani tartışmalar ve fevri çıkışlar da bu süreçte olasıdır. Bu nedenle bu süreçte sözlere dikkat etmek ve gerilimi iyi yönetmek gerekecektir.

 

20 Ağustos'ta Merkür 'ün Uranüs 'le destekleyici bir açısı olacak. Bu sürpriz haberleri getirebilir, önemli değişimler karşınıza çıkabilir, online eğitim fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Teknolojik bazı konular gündeme gelebilir. Blockchain ‘in izlenmesi gereken bir zaman aralığı büyük olasılıkla Bitcoin ile ilgili konular çok fazla gündemde olacaktır bu tarihte. Uranüs 'ün bu tarihte aynı zamanda tekrar retroya döndüğünü düşünecek olursak büyük olasılıkla geçmişle ilgili konular da tekrar gündemimize düşebilir. Eskiden kaçırdınız bazı fırsatları yakalayabilirsiniz, bunları iyi değerlendirmek lazım. Bir şekilde geçmişle bağlantısı olacaktır 20 Ağustos 'taki konunun. Aynı gün Güneş ve Jüpiter karşıt açısı yaşanacak. Burası önemli aslında, beklenmedik fırsatlar karşınıza çıkabilir. Altın için önemli bir tarih. Biraz açıkçası aşırı ve abartıya çok açık bir zaman olacaktır. O yüzden de buradaki rakamlar soru işareti olarak değerlendirilmeli. Birazcık açıkçası riskli bulduğum bir zaman. İyimserliğin gereksiz yükseldiği bir zaman olacaktır. Yönetim kademesinin vaatlerinin aşırıya kaçması çok olasıdır. O yüzden burada size vaat edilen bir şeyler olursa, çok gerçekçi olmayabileceğinin farkında olun. Siz de birilerine bir şeyler vaat ediyorsanız, yönetim kademesinde iseniz birazcık daha tutarlı olmakta fayda var.

 

21 Ağustos ortaklık ya anlaşmalar için çok destekleyici. Burada eğer bir toplantı yapmanız gerekiyor, birilerini ikna etmeniz gerekiyorsa, en azından bir ortaklık ya da işbirliği için harekete geçmeyi düşünüyorsanız 21 Ağustos 'u kullanabilirsiniz. Önemli toplantıları da bu tarihe almanızda fayda var.

 

22 Ağustos tarihinde Mars ‘ın Uranüs ile açısı hem girişim hem de değişim fırsatlarını getiriyor. Özellikle teknolojik konular açısından güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hemen ardından destekleyici açılar da var. Örneğin toplantılarda alınan kararların hızlıca uygulamaya konduğu bir zamanı da gösterebilir. Bu tarihi başka nasıl kullanabiliriz; finansal girişimler için kullanılabilir, fiziksel operasyonlarla ilgili uzun zamandır beklemede kalan bazı şeyler varsa veya bir tekrar operasyonundan bahsediyorsak bu alanı değerlendirebiliriz. Sağlık açısından olumlu gelişmeler yakalama şansınız var. Otomotiv sektörü ile ilgili olumlu gelişmeler yakalanabilir. İnternet üzerinden yapılabilecek girişimler için de kullanabilirsiniz.

 

22 Ağustos'ta aynı zamanda 29 derece Kova burcunda Dolunay yaşanacak. Jüpiter'de bu kavuşma eşlik ediyor. Genelde eğitim ve yurtdışı ile ilgili konulardır. Turizm ile ilgili konuları da temsil eder. Bir şeyi tamamlayıp bitirmekle ilgili bir süreç olacaktır. Tabii ki işin içinde Jüpiter olduğu için bu eğitimle ilgili konular da olabilir yurtdışı ile bağlantılı da olabilir. Dini kurum ve kuruluşları temsil eder. Büyükelçilikler gündemde olabilir. Online eğitimle ilgili konular tekrar gündeme gelebilir. Ama konu ne olursa olsun Jüpiter ile kavuşum yapan bir dolunaydan olumlu sonuçlar bekleriz. Şanslı ve bereketli olması gerekir.

 

23 Ağustos'ta hemen dolunayın arkasından Venüs 'ün Satürn ile güzel bir açısı var. Uzun soluklu bir iş ortaklığı için, ilişkilerle ilgili konular için, uzun vadeli yatırımlar için, evlilikler için, şirket birleşmeleri için kullanılabilecek destekleyici bir tarih olacak. Genel olarak her tür ilişki ve ortaklıklar için kullanabilirsiniz. Satürn olduğu için bazı taahhütler olduğunu unutmayın. Burada başlayan ilişkiler ve ortaklıklar büyük olasılıkla bağlayıcı ve uzun soluklu olacaktır.

 

25 Ağustos yanılgılara ve yanlış kararlara çok açık bir zaman. Bir Merkür retrosu gibi düşünebilirsiniz burayı. Burada imza atmayın. Sulardan, sıvılardan gelebilecek sorunlar çok olası. Çok sel felaketi ile karşı karşıya kaldık bu süreç içerisinde, benzer senaryolar karşımıza tekrar çıkabilir.

 

26 Ağustos 'ta Merkür'ün Plutoyla çok destekleyici bir açısı var. Burası önemli anlaşmalar yapmak için iyi bir zaman. Birilerini ikna etmek için kullanabilirsiniz. Kendinizi doğru bir şekilde ifade edebilmek için oldukça güçlü bir açı, etkileyici bir sunum yapabilirsiniz örneğin. Faiz ve bankalar açısından da önemli zamanlardır. Önemli anlaşmalar, kararlar verilebilir. Önemli duyurular yapılabilir. Bu anlamda ön plana çıkacak tarihlerden bir tanesi.

 

Önümüzdeki ay bir Merkür retrosu başlayacak. Bu ay bu nedenle verilerinizi yedekleyin, teknolojik aletlerinizin yenilenmesi gerekiyorsa bu zaman aralığında çözmeye çalışın. Önemli kararlar ve anlaşmalar için bu ay Merkür ‘ün destekleyici açılarını kullanmanızı öneririm.

​​Ay Boşlukta

Yeni bir şeye başlamak yerine eldeki işleri temizleyin. Bu zaman aralığında gelen teklif ya da yapılan görüşmeler sonuçlanmayabilir.

02.08.2021    10:41:00    -    02.08.2021    11:46:00
04.08.2021    22:38:00    -    05.08.2021    00:17:00
07.08.2021    01:12:00    -    07.08.2021    10:31:00
09.08.2021    15:23:00    -    09.08.2021    17:56:00
11.08.2021    14:22:00    -    11.08.2021    23:08:00
13.08.2021    23:39:00    -    14.08.2021    03:01:00
16.08.2021    06:05:00    -    16.08.2021    06:12:00
18.08.2021    04:43:00    -    18.08.2021    08:58:00
20.08.2021    02:59:00    -    20.08.2021    11:49:00
22.08.2021    15:02:00    -    22.08.2021    15:42:00
24.08.2021    12:12:00    -    24.08.2021    21:57:00
27.08.2021    00:14:00    -    27.08.2021    07:27:00
29.08.2021    17:58:00    -    29.08.2021    19:42:00

 

TAKVİMDEKİ YORUMLARI OKUMAK İÇİN ÜZERLERİNİ TIKLAYINIZ

Astroloji Takvimi 2021

2021 yılı takviminin tamamına tablolar sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu takvimde

Yeniay/Dolunay tarih ve dereceleri var. Aynı zamanda tüm gezegen geçişlerini ve önemli açı tarih ve derecelerini bulabilirsiniz.