Kariyerde Yükseliş Zamanları

En son güncellendiği tarih: Haz 18


Şans gezegeni Jupiter 'in doğum haritasının 10.evinden geçtiği zamanlar kariyer konusunda bir yükseliş zamanıdır. Bu transitte, genel olarak kariyerde şans ve fırsatlar getirir. Ancak esas zamanlama olarak yükselen dercesine tam bir üçgen açı yaptığında ya da tepe noktası ile kavuşumunda bazı görünür başarılara imza atar. Bununla ilgili bazı örnek haritalar vererek nasıl yorumlandığını açıklayalım.

Transitlerle ilgili belirleyici bir nokta var. Transitler, zamanlama için kullanılan bir tekniktir. Haritanın potansiyelinde olan bir konunun açığa çıkacağı zamanı verir. Bu nedenle doğum haritasını tanımak önemlidir. Ayrıca diğer tekniklerin de bunu desteklemesi gerekir, örneğin güneş dönüşü haritaları gibi.


Muhammed Ali 'nin haritasına bakalım. Dünya Ağır Sıklet boks Şampiyonu olduğu 25 Şubat 1964 'de, transit Jupiter 19 derece Koç burcunda ve tam olarak yükselen derecesine üçgen açı yapıyordu.

Aynı yıl dinini değiştirip müslüman olduğu duyuruldu. Dini konular da 9.evle ilgilidir. 1972 yılında bu sefer Jupiter uzak yolculukları ve dini konuları anlatan yay burcuna geldiğinde ise ilk kez hacıya gitti. Hacı yolculukları 9.evle ve Yay burcu ile ilgilidir.


Dustin Hoffman ise ilk Oscar ödülünü Kramer vs Kramer ile 14 Nisan 1980de aldı. Transit Jupiter ozaman Başak burcunun ilk derecelerinden 10.ev yöneticisi Mars 'a kare bir açı yapıyordu. Açının kare açı gibi sert bir açı olması başarıyı engelleyen bir unsur değil. Jupiter bir iyicil olduğu için kare açılarını daha çok aşırılık olarak yorumluyoruz. Dustin Hoffman bu ödülü alana dek tam 7 kez aday gösterildi ancak başarılı olamadı.


Don Johnson 1984 yılında Miami Vice projesine başladıklarında 10.ev yöneticisi Merkür 'ün üzerinden geçen bir Jupiter görüyoruz. Haritada Jupiter aslında 5.ev gibi yaratıcılık ve sanat alanına giriş yapmış olması kişiye büyük bir proje getirebilir. Ancak bunun başarıyı gösteren 10.evin yöneticisi ile kavuşuyor olması, yükselene ve 1.evdeki gezegenlere uyumlu açı yapacak olması başarı şansını güçlendiriyor.


Bu üç örnekte üç farklı noktaya tanık oluyoruz. Birincisi yükselen derecesinin önemini Muhammed Ali 'nin haritasında görebiliyorsunuz. İkinci harita olan Dustin Hoffman 'ın haritasında Jupiter gibi bir iyicilin sert bir açısının nasıl yorumlanabildiğini görüyoruz. Uzun bir mücadelenin ardından gelen bir başarı kazanıyor. Sonrasında ise 10.evi yöneten gezegenin önemini görüyoruz.


Bütün bunlar 10.evde bir Jupiter transiti ile açıklamak mümkün değil. Bu nedenle kişinin haritasını bütün olarak ele almak ve genel yorumların ötesine geçmek gerekiyor.


Örnekler çoğaltılabilir. Burada önemli olan haritada transitleri nasıl değerlendirdiğimiz. Sadece gezegenin geçtiği ev üzerinden değerlendirmek yorum için yeterli değildir. Bu nedenle genel bir transit yorumu okurken bile haritanızda hangi burçta hangi evde hangi göstergenin olduğunu bilmek önemlidir.

Kendi haritanızı daha yakından tanımak ve yeniay/dolunay 'ların sizi nasıl etkileyeceğini öğrenmek için kendi astroloğunuz olmak ister misiniz? Kendim İçin Astroloji eğitimini inceleyin. Eğitim ve analiz seçeneklerinin yer aldığı Kronos Üyelik paketlerini de seçebilirsiniz.

Eğer profesyonel bir astroloji eğitimi almayı planlıyorsanız Geleneksel Astroloji eğitimine katılabilirsiniz.


Kariyer Astrolojisi seminer ve atölyeleri için Etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Kariyer için danışmanlık almak skype üzerinden danışmanlık alabilirsiniz.


Ayrıca bunlar da ilginizi çekebilir;

#KariyerAstrolojisi #KariyerdeYükselişZamanları #JupiterTransiti

  • Gri Spotify Simgesi
  • Gri YouTube Simgesi
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS

WU.jpg