Evlilik Sorusu; Lady İstediği Kişi İle Evlenebilecek Mi?

Bir talibini daha önce reddeden Lady, bu sefer kişi kendisinden uzaklaştığında William Lilly 'ye sorar; bu kişiyle tekrar bir şansı olabilecek mi?


Soru 1646 yılında sorulmuş, yıl 2019 oldu; inanın konular değişmiş değil. Lilly 'nin soruya yaklaşımı ise ders alınacak türden. Lilly 'nin Christian Astrology kitabında yayınlanmamış bir evlilik sorusu örneği daha var. O örnekte de benzer bir yöntem kullanarak kişiye ne olacağını söylemek yerine, kafasındaki esas sorunun cevabını öğrenmeye yönlendirir. Böylece kişi aslında gerçekten olayların düşündüğü gibi olmadığını anlayarak tercihlerini değiştirir. Bu haritada ise durum biraz daha farklı; burada olayın gidişatına yön verebilmek için akıllıca bir manevra önerir.


İlişki haritaları her zaman karmaşıktır, çünkü genelde sadece iki kişi yoktur. Birden fazla kişi ve faktör işin içinde oluyor. Olaylar, sadece soruyu soran kişinin inisiyatifinde olmuyor. Aynı zamanda kişinin müdahalesi olayı daha da karmaşık bir hale getirebiliyor. Örneğin hangi tarafın adım atması gerektiğinin önemli olduğu bir analizden bahsediyorsak kişinin beklemesi ya da adım atması süreci değiştirebiliyor.


Şimdi Lilly 'nin örneğine dönelim. Bu harita aslında kontrol parametrelerine takılan bir harita. Ay boşlukta olduğunda Lilly harita yorumlanmaz der. Burada kendi kriterine rağmen soruyu yanıtladığını görüyoruz. Elbette bu Lady 'nin ısrarı nedeniyle olabilir. Soru Satürn saatinde sorulmuş, bu da aslında soru haritası ile tutarlı değil. Lilly, tüm bu koşullara rağmen soruyu yine de yanıtlamış. Muhtemelen göstergeler Lilly 'nin tanımına ve yorumuna uyumlu olduğu için böyle bir inisiyatif kullanmış olabilir. Lilly her zaman göstergeleri fiziksel olarak tanımlar, bu da sorunun geçerliliği üzerine bir fikir verebilir.


Soruyu soran Lady, yükselen burç aslan olduğu için Güneş ile tanımlanıyor. Yedinci evin yöneticisi konumundaki Satürn ise karşı taraftaki beyefendi. Güneş Yengeç burcunda olduğu için Lady, yuvarlak yüzlü, neşeli, gösterişsiz bir yüzü ve gri gözleri olan, açık kahve saçları olan birisi olarak tanımlamış. Term yöneticisi Mars olduğu için, iyi konuşan ve yeterince alımlıdır der. Satürn ise Boğa burcundadır, ne çok uzun ne de çok yakışıklı birisi değildir der. Koyu/kestane rengi, kıvırcık ya da dalgalı saçlı birisidir der. Mars ile kavuşumda olduğu için size kızgın olabilir diye ifade eder Lady 'ye ve Lady bunu doğrular. Çünkü beyefendiden gelen teklifi reddetmiştir, ancak şimdi bunu yaptığı için pişmandır.


Ay ise aşk ilişkilerini anlatan beşinci eve yerleşmiş durumda. Merkür ile bir karşıt açı yapmış ve önünde başka açısı kalmamış. Bu, erkeğin teklifinin Lady tarafından reddedilmesini ifade ediyor olabilir. Güneş ve Satürn arasında bir ağırlama olmaması olumsuz bir gösterge. Güneş ve Satürn arasında bir açı olacak ancak bu tek başına yeterli bir gösterge değil. Üstelik açıyı yapacak olan Güneş, yani Lady. Ay da burç değiştirdikten sonra Güneş ile karşıt açı yapacak. Tüm bu göstergeler ışığında Lilly, Lady 'ye bu beyefendinin kendisine bir vaadi olmayacağını söyler.


Lady bu durumda, bir sansasyona neden olmadan ve gururunu zedelemeden ne yapabileceğini sorar. Lilly de haritada bir çözüm önerisi araştırır. Haritada en güçlü konumda olan iyicil Jupiterdir. Ay ile arasında bir karşılıklı ağırlama durumu vardır. Satürn de Ay'ın yüceldiği burç olan Boğa burcundadır. Jupiter ve Satürn arasında ise bir altmışlık açı olmuştur ancak açı henüz uzaklaşmamıştır. Güneş, Jupiter ile kavuşacak ardından ise Satürn ile bir altmışlık açı yapacaktır. Tüm bunlardan yola çıkarak, Jupiter ile temsil edilebilecek ve iki tarafı da tanımlayan birisi olduğunu ifade eder. Lady bu tanıma uyan birisi olduğunu doğrular. Lilly, bu kişiye güvenebileceğini, ona gidip, bu beyefendiyi reddettiği için pişman olduğunu ifade edebileceğini söyler. Bu açılar gerçekleşmeden bu kişiye sorununu açabilirse, ilgilendiği beyefendinin ona olumlu bir teklifle geleceğini ifade eder. Böylece Lilly, kişiye onun farkında olmadığı bir çözüm önerisi sunmuş olur. İnsiyatifi alan ve harekete geçen Lady olmuştur ama bunun için bir aracı kullanmıştır. Böylece haritanın potansiyelinde görülen açıları olumlu kullanabilmiştir.


Bu haritada ayrıca tepedeki Venüs 'ün bir kadın rakip olduğunu belirtir. Ancak Satürn 'den uzaklaşmakta olduğunu ve araya Mars girdiği için bu rakibin artık bir tehdit unsuru olmadığını da söyler.


İlişki sorularında kesin bir yargıya varmadan kontrol edilmesi gereken bir çok aforizma bulunmaktadır. Özellikle sadece tek bir açıya bakarak yargıda bulunmak risklidir. Burada hem ağırlama olması hem de açı yapması önemlidir. Açıyı yapacak olan göstergenin kimi temsil ettiği, harekete geçecek olan tarafı gösterir. Bu nedenle adım atan taraf önemlidir. Karşı tarafın adım atmasını beklemek gereken zamanlarda soruyu soran kişinin adım atması süreci değiştirebilir.

Sonuç olarak, soru astrolojisi oldukça işlevsel olabilecek bir tekniktir. Elbette herzaman belirtiğimiz gibi sizin bunu ne için kullandığınız önemlidir. Kimi zaman, soruyu netleştirme sürecinde haritayı kurmaya gerek kalmadan kişi cevaba ulaşabilmektedir. Önemli olan sizin aldığınız cevapla ne yapmayı planladığınızdır. Karşınızdaki kişinin size bir ilgisi olup olmadığını öğrendiğinizde hisleriniz değişecekse ozaman soru şu olur, diyelim ki hoşlanmıyor bu sizin ne hissettiğinizi değiştiriyor mu?


Bunlar da ilginizi çekebilir;


Horary Astroloji Eğitimi - H101

Soru Astrolojisi Örnekleri


#EvlilikSorusu #EvlilikGöstergeleri #SoruAstrolojisi

© Copyright by astrokronos
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS