Ay Menzilleri

Arap astrolojisinde 28 menzil bulunmaktadır. Ay 'ın menzilleri 12°51' lık aralıklarla belirlenmiştir. Bu menziller için öneri ve uyarılar bulunmaktadır. Özel günlerin seçiminde örneğin evlilik, iş açılışı, ev almak ya da ortaklık için menziller kullanılmıştır. Modern astrolojide daha çok açılara bakarak yorumladığımız günlük gelişmeler için arap astrolojisinde menziller kullanılmıştır. Vedik astrolojide benzer bir kullanım da nakshatralar olarak bilinir ve 27 adettir. Bu yazıda ise arap astrolojisinde kullanılan menziller incelenmiştir. Derece ve isimler birbirinden farklı kaynaklara dayanmaktadır. Burada verilen bilgiler Al Biruni ve Volguine 'den alınmıştır.

Daha fazlasını okumak ister misiniz?

Bu özel yazıyı okumaya devam etmek için www.astrokronos.com sitesine abone olun.

Şimdi Abone Olun
  • Gri Spotify Simgesi
  • Gri YouTube Simgesi
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS

WU.jpg