William Lilly - Soru: Zengin Olacak Mıyım?

En son güncellendiği tarih: Ağu 13

William Lilly'ye 2.ev Konuları ile İlgili Bir Tüccar Tarafından Bir Dizi Soru Sorulur;

-Zengin olacak mıyım? Yoksa evlenmeden kendi başıma mı yaşamalıyım?

-Nerelerden para kazanmalıyım?

-Ne zaman zengin olurum?

-Ve bu zenginlik kalıcı mı?Lilly önce gezegenlerin hızlarını hesaplamış ve bunların hızlı mı yoksa yavaş mı olduğunu belirlemiş. Daha sonra temel/tesadüfi asalet ve zayıflıklarını belirleyerek gezegenlerin ve ışıkların güçlerini hesaplamış.

Aşağıdaki tabloda bu hesaplama verilmiştir. Lilly'nin asalet tablosuna C.A. Sayfa 115'den ulaşabilirsiniz**.


Öncelikli olarak gezegenlerin ve ışıkların durumunu inceliyor. İki iyicil olan Venüs ve Jupiter'in iyi ev yerleşiminde, hızlı konumda olmalarını olumlu olarak değerlendiriyor.

ASC yöneticisi olarak Venüs'ün Cor leonis (Regulus) sabit yıldızı ile bir arada olmasını olumlu bir gösterge olarak ifade ediyor.

Ay'ın ışığının büyüyor olması ve Jupiter'in de tepe noktasına yerleşmiş olması olumlu göstergeler.

Burada özellikle parametrelerin tesadüfi asaletlerine öncelik veriyor; ev yerleşimi, hızları ve açıları. Göstergelerin malefiklerden zarar görmemesini de ekliyor. Burada Mars'ın Jupiter ile karesini bir zarar görme olarak almadığı birazdan açıklanacak. Ancak asaletler tablosunda da partil açıların değerlendirildiğini belirtelim.

Bütün bunlardan yola çıkarak Lilly, bu kişinin özellikle komşuları arasında önemli bir statüde olacağını ifade ediyor. Jupiter'in 3.evin yöneticisi olması nedeniyle öngörüsüne komşuları dahil ediyor.

Ancak zengin olup olmayacağını anlamak için 2.evin yöneticisini inceliyor. 2.evin yöneticisi Mars aynı zamanda şans noktasının da yöneticisi konumunda. 1.Eve yerleşmiş ve Spica sabit yıldızı ile kavuşuyor. Burada Mars'ın Jupiter ile yapmak üzere olduğu kare açıyı değerlendiriyor. Ve uzun yükselimli burçlarda gerçekleşen kare açıların üçgen açı gibi yorumlanabileceğini ifade ediyor.

Burada Ay'ın açılarını da inceliyor. Ay önce Mars ile bir uyumlu açı yapıp hemen Merkür ile kavuşum yapmış. Şimdi de önündeki ilk açı ASC yöneticisi olan Venüs ile kavuşum.

Ay'ın dispozitörü olan Güneş'in de güçlü olması nedeniyle Venüs'e vaadini güçlü bir şekilde ileteceğini ifade eder.

Kişinin zenginliğinin kalıcı olup olmayacağı ile ilgili olarak bir değerlendirme yapar. Şans noktası sabit burçtadır, yöneticisi Mars ise kendi termindedir. Bu nedenle yaptırım gücü olduğunu ifade eder. Yine de bir malefic olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Ancak, Mars aynı zamanda 7.evin yöneticisi olduğu için zenginliğin ancak eşten gelebileceğini bu nedenle evlenmemesi durumunda zengin olamayacağını ifade eder. Eşin gelirlerini gösteren 8.evdeki Boğa burcunun yöneticisi olan Venüs'ün sabit bir burçta olması nedeniyle bu zenginliğin kalıcı olacağını ifade eder.

Daha sonra kişinin kendi mesleğini gösteren 10.evin yöneticisi konumundaki Ay'ı inceler. Ay burada Merkür ve Mars'ın ışığını ASC lorduna taşıdığı için kişinin de işten iyi bir kazanç elde edebileceğini söyler.

Ve "Ne Zaman" sorusunu yanıtlar;

Tüm göstergelerin yükselende ya da oryantal çeyrekte olduğunu belirtir. Beş gezegen de hızlıdır. Bu nedenle sürenin kısa bir zaman olduğunu öngörür. Mars yükselenden 2 derece uzaklıktadır. Bu nedenle bu sürenin 2 yıl gibi bir zaman olacağını söyler. Bunun eşi sayesinde ya da kendi kazançları ile olabileceğini söyler. Ay'ın Venüs ile yapacağı tam kavuşumu da inceler ve 6 derece 27 dakika sonra gerçekleşeceğini söyler. Venüs 11.evin girişinde olduğu için de yaklaşık 6yıl sonra arkadaşları sayesinde kazanç elde edebilecektir. Mars'ın peregrin konumda olmasını yorumlarken "bazı engellere rağmen yine de iyi şeyler vaadettiğini" söyler.

Lilly son olarak herzaman ifade ettiği gibi bunun bir sanat olduğunu belirtir. Bu nedenle burada kurallara bağlı kalmakla beraber sorunun yorumunda Astroloğun sanatçılığını da işin içine katması ve yorumlarını buna göre yapmasını tavsiye eder.

Eğer Horary öğrenmek istiyorsanız Geleneksel Astroloji eğitimine katılarak ilk adımı atabilirsiniz. Temel astroloji bilgisine sahipseniz Horary Astroloji eğitimine kayıt olabilirsiniz.


*William Lilly'nin Christian Astrology Kitabındaki Örnek | Sayfa 177

**Türkçe kaynak olarak Öner Döşer/Deborah Houlding - Soru Astrolojisi Kitabı | Sayfa 41'de bulabilirsiniz.

(İş bu makale, telif hakkına tabidir. Değiştirerek, tahrif edilerek veya izinsiz yayınlanamaz.)


#ChristianAstrology #WilliamLilly #SoruAstrolojisi #Horary #SaatAstrolojisi #2Ev

  • Gri Spotify Simgesi
  • Gri YouTube Simgesi
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS

WU.jpg