William Lilly - Soru: Kardesler, Kuzenler Ve Kısa Yolculuklar

En son güncellendiği tarih: Ağu 13

William Lilly Horary Astroloji* üzerine yazdığı Christian Astrology'de 3.ev konuları ile ilgili verdiği örnek, kendisine danışan bir kişinin yolculuktaki kardeşi ile ilgilidir. Kişi, İngiltere'nin batısına giden ve haftalardır haber alamadığı kardeşi ile ilgili endişelidir. Lilly, anın haritası ile aşağıdaki soruların cevabını arar;


-Kardeş hayatta mı? Askerler tarafından mı öldürüldü?

-Eğer yaşıyorsa nezaman haber alacağız ve nerede?

-Eve nezaman dönecek?
Yükselen Oğlak burcu ve yükselenin yöneticisi Satürn' dür. Hem yükselen hem de yükselen yöneticisi kuru nitelikte olduğu için Lilly kişinin ince ve sıska olduğunu ifade eder.

Kardeşin göstergesi ise 3.evin lordu olan Venüs gezegenidir. Herşeyden önce haritanın 8.evini yöneten Merkür ile sert bir açı yapmıyor. 3.eve göre 8.ev olan 10.evin yöneticisi Mars* ile de zorlayıcı bir açısı yok. Bunlar ilk etapta kardeşin hayatta olduğunu kontrol etmek için baktığı parametrelerdir. Bundan sonra Ay'ın Jupiter ile yaptığı dexter açı olumlu olarak görülür. Bu açının ardından yapacağı ilk açı ise MC'de bulunan Güneş ile kavuşumdur. Bu verilerden yola çıkarak Lilly, kardeşin durumunun iyi olduğuna karar verir.


NEZAMAN?

Lilly, kişinin göstergesi olan Satürn ile kardeşinin göstergesi olan Venüs arasındaki üçgen açıyı görür. Satürn geri hareket etmekte olduğu için iki gösterge birbirine yaklaşmaktadır. Bu nedenle danışanına bir tavsiye verir. Kardeşinin bilinen son yerine gitmesini ve oradakilere kardeşini sormasını önerir. İki gezegenin birbirlerine yaklaşmalarını, oraya gider ve onu ararsa kardeşinden yakın zamanda haber alacağı yönünde yorumlar. Ve gerçekten de böyle olur, oraya gider ve kardeşinin hayatta ve durumunun da iyi olduğunu bir ulak haber verir.


NEREDE?

Kişinin kardeşi aslında İngiltere'nin batısına doğru yola çıkmıştır. Ancak kardeşi gösteren Venüs, Kuzeydoğuyu gösteren Yay burcundadır. Ve Güneyi gösteren Oğlak burcuna geçmek üzeredir. Lilly bu parametrelere bakarak kardeşin ülkenin Güneydoğusunda olduğunu ifade eder.

Venüs yükselenden çok uzaklaşmamış ve oryantal çeyrektedir. Bu, Londra' dan bir iki günlük bir mesafeden daha uzakta olmadığını göstermektedir.


Venüs, Yay burcundan çıkıp hem üçlü hem de terim yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçmektedir. Bu kişinin herhangi bir malı mülkü olmadığı bir yerden kendi evine geçmek üzere olduğunu gösterir. Bu nedenle Lilly, kardeşin Londraya dönmek üzere olduğunu söyler. Oğlak burcuna geçmesi için bir derece gerektiği için bunun yaklaşık bir hafta içinde olabileceğini ifade eder. Ama efemerise göre Venüs'ün Oğlak burcuna geçtiği ve Ay ile kavuştuğu gün kardeş şehre döner.


Zamanlama ile ilgili kıstaslar, göstergelerin hangi evlerde ve hangi nitelikteki burçlarda olduklarına göre değişiyor. Zamanlama ile ilgili kurallar soruya göre esnetilebiliyor. Sembolik olarak zamanlama hesabı da oldukça istikrarlı soruçlar verse de efemeris zamanlarının kontrol edilmesi gerektiği bu örnekte de karşımıza çıkıyor. Ayrıca, Lilly'nin geleceği öngörmenin ötesinde, kişiye cevabı bulma yönünde tavsiyede bulunduğu örneklerden biridir bu.


3.evle ilgili konular; kardeşler, kuzenler, komşular, kısa yolculuklar, eğitimler ve haberlerdir. Bunlar üzerine diğer kurallar ve örnekler ilerleyen günlerde paylaşılacaktır.


*Ev Türetme: 3.ev kardeşi gösterir. Burayı kardeş için yükselen burç gibi düşünürüz. Kardeş 3.ev olursa, kardeşin parası bir sonraki ev olan 4.ev olur (3evin 2.evi). Kardeşimin evi; 3.eve göre 4 ev sonrası olan 6.ev olur. Burada ilgili evi birinci ev olarak alıyoruz. Örneğin kardeş için 3 ev, aile için 4.ev, çocuk için 5.ev gibi. Diğer evleri de bu evlere göre türetiyoruz.


Eğer Horary öğrenmek istiyorsanız Geleneksel Astroloji eğitimine katılarak ilk adımı atabilirsiniz.

Temel astroloji bilgisine sahipseniz Horary Astroloji eğitimine kayıt olabilirsiniz.

Eğitim için ne vaktim ne de sabrım var ama sorum çok diyorsanız danışmanlık talebinde bulunabilirsiniz. Soru astrolojisi dikkat, detaylı çalışma ve bol pratik gerektiren bir alandır. Bu nedenle "Tek Konu Danışmanlık" 'tan farklıdır.


William Lilly'nin Christian Astrology Kitabındaki Örnek | Sayfa 196

(İş bu makale, telif hakkına tabidir. Değiştirerek, tahrif edilerek veya izinsiz yayınlanamaz.)

#ChristianAstrology #3Ev #WilliamLilly #SoruAstrolojisi #SaatAstrolojisi #Horary

  • Gri Spotify Simgesi
  • Gri YouTube Simgesi
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS

WU.jpg