Doğum Haritasında Boş Evler

En son güncellendiği tarih: 6 Eyl 2020


Her zaman gelen sorulardan birisidir; bir evde bir gezegen yoksa bunu nasıl yorumlayacağız. Aslında orada bir gezegen olduğunda da farklı bir yorum yapmıyoruz. Ama bir evde bir gösterge varsa bunun 3 farklı yorumu vardır. Genelde en basit adım, evin içindeki göstergenin yorumudur. Para evi dediğimiz ikinci evde bir savaş gezegeni mars varsa, ozaman deriz ki "kişi para kazanmak için mücadele eder". Bu en klasik yorumumuzdur. Elbette bir evi sadece buna bakmak yeterli değildir. Bu nedenle bu evin burç yöneticisine, bu evin girişine açı yapan olup olmadığına, evin almutenine ve üçlü yöneticilik gibi diğer yöneticilerine de bakarız.


Boş bir ev için ise en basit yöntemle evin burç yöneticisini inceleyebilirsiniz.

Örnek verelim; Eğer kişinin haritasında ikinci evde gösterge yoksa ozaman bu evin burç yöneticisine bakarız. Örneğin kişinin yükseleni Başak burcuysa ikinci evi Terazi burcu olacaktır. Ve bu evi yöneten gezegen de Venüs olacaktır. İkinci ev üzerine blogda bir yazı var. Bu yazıdan yükselen burcunuza göre ikinci evinizin hangi burç olduğunu ve bu burcun yöneticisinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz. İkinci eviniz boş olmasa bile buna göre de yorumlamayı deneyebilirsiniz. Çünkü bu evin yöneticisinin durumu size bu ev konusunda bir çok fikir verebilir.


Şimdi Venüs haritada nerede ve nasıl konumlanmış bunu inceleriz. Öncelikle Venüs 'ün haritada hangi evde olduğuna bakarız. Diyelim ki Venüs, Koç burcuna ve haritanın 8.evine gitmiş. Eğer bir kişinin bir evini yöneten gösterge başka bir eve gitmişse, yönettiği ev konularını gittiği evin temsil ettiği konular üzerinden elde etmeye çalışır. Yani ikinci ev, bizim kazandığımız paraysa ve bu evi yöneten gösterge sekizinci eve gidiyorsa, ozaman parayı bu evin konuları vasıtasıyla kazanacağızdır. Peki sekizinci ev neleri temsil eder? Elbette bir çok detay olmakla beraber bu ev "başkalarının paralarını" temsil eder. Krediler, sigorta, prim, nafaka, tazminat, ortak işlerden gelen paralar, miras gibi. Kişinin para göstergesinin burada olması bir kişiyi ailesinden gelen mirasla yaşayan biri de yapabilir, bankada da çalıştırabilir ya da birileriyle ortak da olabilir. İşte bunu diğer evleri de işin içine katarak incelediğimizde netleştirebiliriz.


Biz şimdilik sadece ikinci evin yöneticisini incelemeye devam edelim. İkinci evin Terazi burcu olduğunu ve bu evi yöneten Venüs 'ün de tam karşısındaki sekizinci eve gittiğini söyledik. Örnek harita Elena Ford 'un haritası. Henry Ford* 'un torunu. Ford ailesinden yönetici konumuna gelen ilk kadın üye. İşe satış elemanı olarak başlıyor ve sonralarında global satış direktörlüğüne yükseliyor. Kişinin finansal göstergesi Venüs Koç burcunda. Venüs Terazi burcunun yöneticisidir ve tam karşısındaki burçta zarar görür. Çünkü Koç, Mars tarafından yönetilen bir burçtur. Mars; kavga, savaş, mücadele demek. Oysa Venüs; barış, uyum ve anlaşma demektir.


Aslında zarar görmüş bir göstergeye rağmen bu kişinin hayatta maddi açıdan rahat olmasını nasıl yorumlarız?


Göstergeyi incelemeye devam edelim.... "Kronos Web Üyesi" olarak makalenin tamamını okuyabilirsiniz.


Doğum Haritası Yorumlama seminerine katılarak, katılımcı haritalarını inceyeceğimiz seminere katılarak kendi haritanızla ilgili sorularınızı da iletebilirsiniz.

Eğer haritanızla ilgili sorularınız varsa buradan saatlik seans randevusu alabilirsiniz.


Kendim İçin Astroloji astroloji eğitimine katılarak doğum haritanızı tanımaya başlayabilirsiniz. Doğum Haritası Yorumlama seminerleri Kendim İçin Astroloji eğitimlerini alan öğrencilere ücretsizdir.
Bunlar da ilginizi çekebilir;

#ElenaFord #FinansalAstroloji #DoğumHaritasındaBoşEvler #AstrolojiEğitimi #DoğumHaritasındaİkinciEv

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
© Copyright by astrokronos
  • pngegg
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS