Soru Astrolojisi_Akademik Başvuru

En son güncellendiği tarih: 3 Tem 2020


Bu yazıda danışanın gizliliğini korumak için bazı detaylar verilmemiştir. Danışanın izni ve onayına sunulduktan sonra yayınlanmıştır. Akademik bir kadro için başvuru sürecinde soru astrolojisinden faydalandık. Kişi öncelikli olarak başvuru yapıp yapmamak arasında kararsızdı ve soruyu iletti; İlk soru Kasım 2017de iletildi, başvuru Ekim 2018 'de sonuçlandı


SORU 1: Başvuruyu Yapayım mı? 10 Kasım 2017

Öncelikle sorunun yanıtlanıp yanıtlanmayacağı kontrol edildi, kısıtlama parametrelerine takılmadığı için soru yanıtlandı.


Olay sıralamasına bakacak olursak; Öcelikle Merkür 3.ev girişindeki Neptün ile bir kare açısı olacak. Bu bazı evraksal işlemler varsa dalgınlık, yanlış yönlendirilme, aldanma, aldatılma gibi durumların sözkonusu olabileceğini göstermektedir. Bu nedenle yapılacak olan başvuru sırasında bu tarz konulara dikkat edilmesi tavsiye edildi. Bu konunun soru sorulduktan yaklaşık 5 hafta/ay sonra gerçekleşmesi beklenir. Bu muhtemelen başvuru tarihine denk gelmektedir. Ardından Venüs Jupiter ile kavuşacak. Bu kişinin gözükmesi, kendisini göstermesi, kariyer anlamında olumlu bir gelişme olasılığı olarak söylenebilir. Bu haritadaki en olumlu göstergedir. Daha sonra Merkür Satürn ile kavuşum yapıp ardından geri hareket edecek. Burada bazı koşulların değişmesi sözkonusu olabilir. Kişinin yaptığı başvuru geri çekilebilir, revize edilebilir ya da burada bazı gecikmeler sözkonusu olabilir. Ya da bunun bir onay süreci sözkonusuysa burada bazı aksaklıkların yaşanması,evrağın gecikmesi gibi bir durum da sözkonusu olabilir. 20-22 hafta gibi bir süre öngörülebilir. (Bu tarihte kişi soruyu bu kez, Başvuru olumlu sonuçlanacak mı olarak iletti)


YORUM: Başvuru sürecinde bazı yanılgıların sözkonusu olabileceği, yanlış yönlendirmelerin mümkün olduğu söylenebilir. Ayrıca birçok gezegen gecikme,aksilik göstergesi olarak haritada etkin durumdadır. Bu nedenle başvuru sürecinin titizlikle yapılması, detayların atlanmaması kişinin yararına olabilir.


Sonuç olarak bazı gecikmeler ve yanılgılar sözkonusu olabilir. Yine de kişinin kariyerini gösteren Venüs ve kişinin göstergesi konumunda olan Jupiter'in astrolojide "iki iyicil" olarak ifade edilmesi, ve bu iki iyicilin kişinin umutlarını gösteren 11.ev girişinde bulunmaları, burada kavuşum yapacak olmaları oldukça olumlu bir göstergedir.


Bu nedenle "başvuru yapayım mı?" gibi bir soru için "dikkatli ve titiz olunmasında fayda olduğu" ayrıca "kişinin önünde olumlu gelişmelerin" olduğu söylenebilir.


SORU 2: Aralık Dönemine başvuru yapayım mı?" 8 Aralık 2017

Kişi yaklaşık bir ay sonra aynı soruyu bu kez daha net bir ifadeyle sordu, kontrol parametrelerini sağladığı için soru yanıtlandı.


Olay Sıralaması: Ay önce Merkür ile ardından Satürn ile üçgen açı yapacak, sonrasında bu açıları Mars'a taşıyacaktır.

Yorum: Öncelikli olarak göstergelerin son derecelerde olması artık adım atılması için kişinin önünde fazla bir zaman olmadığını göstermektedir. Mars 29 derecede, kişi için artık koşulların değişmek üzere olduğunu söyleyebiliriz. Bir fazın sonundadır, yeni bir sürece geçmek üzeredir. Aksların öncü burçlarda olması da kişinin insiyatif almaya meyilli olduğunu gösterir. Ayrıca aksa yerleşmiş uranüs bazı beklenmedik gelişmeler konusunda bir uyarı olarak alınabilir. Başvurunun göstergesinin geri gidiyor olması tekrar evrak istenmesi vs gibi nedenlerle sürecin uzaması anlamına gelebilir. Sonuç olarak olumlu açılar sürecin aksiliklere rağmen tamamlanabileceğini ifade etmektedir.

Kişi bu sorudan sonra başvurusunu yaptı.


SORU 3: Başvuru olumlu sonuçlanacak mı? 4 Nisan 2018

Kişi ilk sorudan yaklaşık 20 hafta sonra bu kez başvuru olumlu sonuçlanacak mı şeklinde soruyu iletti; kontrol parametrelerini sağladığı için soru yanıtlandı.


Ay önce Merkür ile bir üçgen açı yapıyor. Ardından Merkür ile Satürn arasında zorlayıcı bir açı var. En son açı Ay ile Güneş arasında üçgen açı var. Buradan yola çıkarak, başvurunun değerlendirme sürecinden olumlu bir yanıt beklenebilir. Burada Merkür'ün geri harekette olması hernekadar değerlendirme sürecini gösterse de bir takım gecikmelerin de olabileceği gözardı edilmemelidir. Maksimum 7 gün/hafta olarak düşünüldü, 7 ay olarak beklenmez olarak not düşülmüştü çünkü süreç için tahmin edilenden uzun bir süre olarak belirtilmişti. Ancak gerçekten sürecin netlik kazanması 7 ayı buldu.


Kişinin göstergesinin güçlü olması, iyicillerden Venüs'ün güçlü ve köşe evde olması olumlu göstergelerdir. Merkür'ün zorlu açıları ve geri harekette oluşu başvuru ve evrak süreçlerini zorlasa da Ay'ın son açısının kişinin göstergesi ile uyumlu olması gözönünde bulundurulduğunda sürecin aksaklıklar ve gecikmelere rağmen olumlu sonuçlanması beklenir.


Beklenenden çok daha uzun bir süre sonunda başvuru olumlu sonuçlandı. Soru süreçlerinde hem Satürn hem de Merkür retrosunun süreci fazlasıyla uzattığına tanık oluyoruz.


Temel astroloji bilgisine sahipseniz Horary Astroloji eğitimine kayıt olabilirsiniz.

Eğer temel astroloji bilgisine sahip değilseniz ancak Horary öğrenmek istiyorsanız Geleneksel Astroloji eğitimine katılarak ilk adımı atabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir;

#AkademikSoru

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
© Copyright by astrokronos
  • pngegg
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS