Kara Ay Lilith Burçlarda

En son güncellendiği tarih: 24 Kas 2019Dışa bakan düş görür. İçe bakan uyanır. Jung

“Sizi yutmuş bir aslanı nasıl bulursunuz?” diye sorar Jung Gölgenin bizi kontrol edip etmediğini sorgularken. Gölge, görmezden gelindiği sürece bilinçdışıdır. İinsanın, gölgenin karanlık taraflarının yönetimi altında olup olmadığını bu nedenle bilemeyiz. Jung, bireysel gölgeden öteki olarak söz eder. Ayıplanan alt benlik, bizi utandıran ya da küçük düşüren öteki olarak ifade eder. Benliğin olumsuz tarafı, saklamak istediğimiz tüm sevimsiz özelliklerdir. Ayrıca, gölge arketipi her zaman kişisel travmalara ya da çocukluk acılarına da dayanmak zorunda değildir.  Jung, gölgenin tamamen karanlık, istenmeyen, bastırılmış, ve görmezden gelinenlerin kesişim kümesi olduğunu savunur*


İşte Jung 'un bahsettiği bu reddettiğimiz ve görmek istemediğimi karanlık yanımız, astrolojide Kara Ay / Black Moon Lilith ile ifade edilir. Astrolojide 3 adet Lilith vardır. Bu yazıda bahsedilen Black Moon Lilith, bir gökcismi değil bir noktadır. Ay 'ın dünyaya etrafında döndüğü oval yörüngenin iki merkezinden birisidir. Bulunduğu burç bu gölgeyi tanımlarken bulunduğu ev bu özellikleri yansıttığınız kişileri ya da yaşam alanını ifade eder.


Önce gölge yanı başkalarına yansıtırız. Bu okadar çok tekrarlanır ki kaçaçak noktanız kalmaz. Bir gün kişi bununla yüzleştiğinde bu sefer bu alandan özgürleşir. Ve bu özellikleri daha sağlıklı kullanmaya başlar. Mucize algının değişmesidir.


Eğer doğum haritanızda Black Moon / Kara Ay Lilith hangi burçta olduğunu bilmiyorsanız üyelere özel yayınlanan tablodan ulaşabilirsiniz. Ücretli kronos üyelik paketlerini inceleyebilirsiniz.

Black Moon Koç Burcunda olduğunda, başkalarının kendi haklarını fazlasıyla savunduğunu ve hiç söz sahibi olamadığınızı düşünebilirsiniz. Kendinizi nekadar ön planda tuttuğunuzun farkında olmayabilirsiniz. Belki, istediklerinizi elde etmek için pasif agresif bir tavır bile sergiliyor olabilirsiniz. Aslında zaten güçlü bir savaşçı olduğunuzu anladığınızda belki de kendinizi bu kadar öne sürmenize gerek olmadığını farkedebilirsiniz.


Black Moon Boğa Burcunda olduğunda, insanların inatla konfor alanını terk etmek istemediklerini mi düşünüyorsunuz? Belki de onları fazla atıl olmakla ve hayatlarında hiç bir değişiklik yapmamakla suçluyor olabilirsiniz. Bazı durumlarda para hiçbir zaman yeterli gelmeyebilir ya da yeterince güvende hissetmeyebilirsiniz. Belki de risk almak zorundasınız. Böylece hedeflerinize ulaşmak için gerçekten pratik adımlar atabilirsiniz.


Diğer burçlar için olan yorumları ve makalenin tamamını okuyabilmek için üye olunuz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir;


Doğum Haritanızda Juno Nerede ve Nasıl Yorumlanır?

Doğum Haritanızda Ay Düğümleri Nerede ve Nasıl Yorumlanır?

Doğum Haritasında Jupiter ve Bolluk Bereket Deponuz

Doğum Haritasında Para Göstergeleri ve Yükselen Burçlara Göre Analiz

Pratik Astrolojisi Kategorisindeki Yazılar


#blackmoonlilith #karaaylilith #lilith #pratikastroloji #efemeris


* Tuğçe Gözde PELİSTER · Othello’da İlkel Kavramı Bağlamında Gölge Arketipi

  • Gri Spotify Simgesi
  • Gri YouTube Simgesi
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS