Kariyer Göstergeleri Serisi _ Diş Hekimliği

En son güncellendiği tarih: Eyl 26

Kariyer göstergelerinde sağlık sektörü çalışanlarında hangi alanda çalıştıklarını ayırt edebilecek kadar belirgin farklılıklar gözlüyorum. Dişçilik ise hekimlikten belirgin bir şekilde ayrım gösteriyor. Burada bir kaç harita ile örnekler üzerinden aktaracağım. Ancak dişçi aklınıza geldiğinde nasıl bir semboloji var karşımızda onu düşünelim. Bir çok kişi için korkutucu bir deneyim. Fiziksel olarak acı çekmekten ürküyoruz. "Eli hafif" diye bir mertebesi de var. El Merkür ile temsil edilir. El-zihin koordinasyonu cerrahlarda da karşımıza çıkan temalardan. Uyuşturma, anestezi ise bir diğer önemli nokta dişçilikte. Gelin şimdi haritalara bakalım. Bu haritalar dişçilere ait ve tekrar eden temalar bize meslek seçimlerinde faydalı olabilir.İlk haritada tam tepede Neptün karşımıza çıkıyor. Neptün aslında sinema ya da kimya sektörü olarak karşımıza çıkabiliyor. Ancak burada anestezi olarak çalıştığı aşikar. Tam karşısında ise Mars var. Bu iki gösterge de yükselen ile açı yapıyor. Bu da iki göstergenin kişinin yaşamında önemli bir parametre olduğunu bize verir. Venüs ve Güneşin de tepe noktasını görmesini dikkate alırsak, yaptığı işte estetiği de ön planda tutuyor olabilir. Bu haritada tam tepe noktasında bir Mars görüyoruz. Mars, hekimlerde ama daha çok cerrahlarda dikkat çeken bir gösterge. Burada Mars 'ın Neptün ile olan uyumlu açısı yine anesteziyi ve cerrahi işlemleri bir araya getiren bir diğer gösterge. Sekizinci evin bu kadar yoğun olması da cerrahi konuların öne çıktığını bize gösterir. Ayrıca tepe noktasının yöneticilerinden biri olan Jupiter 'in Merkür ile kavuşum halinde olması kişinin yaptığı el zihin koordinasyonunun önemli olduğunu bize gösterir.
Bu haritada ise tepe noktasına uyumlu bir açı yapan Neptün ile karşılaşıyoruz. Burada Mars ve Neptün arasındaki uyumlu açı yine bize benzer temayı getirmekte.


Bu haritada ise hemen yükselen üzerindeki Neptün dikkat çekiyor. Tepe noktasına uyumlu açı yapan Mars ve Merkür ise bize yine cerrahi müdahaleleri ve el-zihin koordinasyonunu getiriyor.

Görüldüğü üzere dişçilerin haritasında öncelikle kariyer noktasına açı yapan bir Mars görmeyi bekliyoruz. Bu Mars 'a eşlik eden bir Neptün ise bize anestesi sembolojisini rahatlıkla getiriyor. Elbette dişçiliğin de kendi içinde alanları olduğu için bunlar da gözetilerek harita yorumlanabilir. Örneğin güçlü bir Mars ve Koç burcunda göstergelerin olması bize belki bir Çene Cerrahını getirebilir. Ancak Venüs 'ün göstergelere uyumlu açıları ya da tepe noktasını görmesi dişçiliğin daha çok estetik alanına yönelmesini de sağlayabilir.


Hekimlerden ve dişçilerden bir çok sanatçı çıkmasını yadırgamayın. Bir çoğu için "radikal" denilen kariyer değişimleri astrolojik açıdan benzer bir alana geçiş demektir.


Diğer Kariyer Astrolojisi yazılarını buradan okuyabilirsiniz.

Kariyer Astrolojisi üzerine danışmanlık için buradan randevu alabilirsiniz. Önemli terfi ve kariyer değişimi zamanlarını da detaylı olarak çalışıyoruz.

  • Gri Spotify Simgesi
  • Gri YouTube Simgesi
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS

WU.jpg