7.Evdeki Gezegenler ve Partner Özellikleri

En son güncellendiği tarih: Ağu 26

Evliliğin ve partnerin özellikleri için bakılması gereken bir çok parametre bulunmaktadır. Bu göstergeler evliliğin getireceği konuları tümüyle yansıtmaz. Yedinci evdeki göstergeler daha çok diğer insanların da gözleyebildikleri dış etmenleri tanımlar. Evliliğin içindeki dinamikleri diğer bir çok parametreyi inceleyerek görebiliriz. Örneğin 7.Evdeki Gösterge; Güneş ise, partner gururlu ve cömert olur. Eğer Güneş zarar görmüşse kibirli, buyurgan ve bencil olabilir. Partnerin ailesi, kişiden daha yüksek bir statüye sahip olabilir. Kişinin toplumsal statüsü evlilikle birlikte artabilir.


Genel bir kural olarak göstergenin kendi yönettiği burçta olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu evliliğin ilerleyen zamanda nasıl bir etki altında kalacağı hakkında bize fikir verebilir.

7.Evdeki Gösterge;


Güneş ise, partner gururlu ve cömert olur. Eğer Güneş zarar görmüşse kibirli, buyurgan ve bencil olabilir. Partnerin ailesi, kişiden daha yüksek bir statüye sahip olabilir. Kişinin toplumsal statüsü evlilikle birlikte artabilir. Evliliği sürdürmek için kişinin partnere boyun eğmesi gerekebilir.


Ay ise, nazik ve duygusal bir partner getirir. Bir kadının haritasında romantik bir evlilik getirebilir.

Elbette evlilik yaşamında değişim ve istikrarsızlık da gözlenebilir. Bu partnerin iş yaşamı nedeniyle de gözlenebilir. Sık yer değiştirmek olasılıklar arasındadır. Partner kaprisli olabilir. Kişi, evleneceği partneri seçmekte çok kararsız olabilir. Bir erkek haritasında ise bu görünüm birden fazla evlilik göstergesi olabilir.


Merkür ise, zeki, değişken ve becerikli bir partner getirebilir. Eğer merkür zarar görüyorsa güvenilmez bir eşle evlenebilir. Evlilikte tartışmalar ve ağızdalaşları olabilir. Genelde eş kişiden genç olabilir.


Venüs ise, kültürlü, nazik, genellikle hoş görünümlü bir partner getirir. Eş sanatçı olabilir. Olumsuz etki alıyorsa eş tembel, kendini beğenmiş birisidir.


Mars ise, güçlü ve enerjik bir partner getirir. Hırslı, iradesi güçlü, kendisine güvenen bir eş olabilir. Mars olumsuz etki altındaysa, ozaman kavgacı bir partnerle evlilik olasılıklar arasındadır.


Jupiter ise, genelde gösterişsiz, varlıklı ve saygıdeğer bir partner getirmesi beklenir. Ancak herzaman mutlu bir evliliği göstermez. Jupiter zarar görüyorsa kendini beğenmiş ve müsrif bir partner getirir. Genelde dine eğilimli ve gelenekçidir.


Satürn ise, evlilikte gecikmeye neden olabilir. Partner genelde soğuk ve mesafelidir. Partner yalnızlıktan hoşlanabilir. Genel olarak herzaman yaş farkını getirir. En iyi anlamıyla partner hislerini saklamaya eğilimli, dikkatli ve çalışkan birisidir. Evliliği bir görev olarak kabul edebilir. Prensipleri katı olabilir. Sadakat ve bağlılık evlilikte önemli bir rol sahibidir.


Uranüs ise, genellikle bağlanma sorunlarına işaret edebilir. Ancak bu partnerin mesleğini de tanımlayabilir. Karşımıza bilim adamı bir eşi de getirebilir. Ancak burada Uranüs 'ün marjinal bir yanı olduğu atlanmamalıdır. Bu nedenle farklı, sıradışı, toplum normlarının dışında bir evlilik de getirebilir.


Neptün ise, bu genelde evliliği fazla idealize etme ve peri masalı gibi algılama eğilimi getirebilir. En iyi ihtimalle şair, müzisyen ya da mistik bir partner getirebilir. Eğer Neptün zarar görüyorsa bu bağımlı bir eşi de gösterebilir.


Pluto ise, partner maddi olarak zengin ya da güç sahibi birisi olabilir. Partner kıskanç ve fazla kontrolcüdür. Kişinin üzerinde baskı kurabilir. Bu kimi zaman görücü usulu evlilikler gibi zoraki bir evlenmenin göstergesi de olabilir.


Bunlar da ilginizi çekebilir;


Doğum haritanızdaki Juno ve bir yıllık getireceği potansiyellerle ilgili bir analiz isterseniz Juno Analizi talep edebilirsiniz.


#ücretsizastrolojieğitimi #ilişkiastrolojisi #astrolojideevlilik #evlilik #düğün

  • Gri Spotify Simgesi
  • Gri YouTube Simgesi
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS

WU.jpg