Transit Satürn Natal Güneş Kare Açı


Kişinin üzerinde baskı ve engellenme hissettiği yorucu transitlerden birisidir. Dayanıklılığın sınandığı bir süreç olduğu için kişinin fiziksel ve ruhsal gücünü koruması gereklidir. Herşeyden önce beslenmesine ve sağlığına özen göstermelidir. Yeterince dinlenmeye zaman ayırmalıdır.

Hiç bitmeyecekmiş gibi gelmesi kişinin cesaretini kırabilir. Karamsarlığa karşı dikkatli olmalıdır. Eleştirilme ya da yetersizlik korkusu kişiyi paralize edebilir. Kendisini sosyal yaşama kapatabilir, yaşam enerjisi düşebilir.

Kişinin kendisine olan güveninin ve yaratıcılığının otorite figürleri ya da devlet kurumları tarafından engelleneceği bir zamandır. Eş/baba/patron gibi eril otorite figürleri ile ilgili sorunlar/soğukluklar yaşanabilir. Çabaları eleştirilere maruz kalabilir. Ya da kişi içsel olarak kendi eksikliklerine fazla yoğunlaştığı için yaratıcı aktiviteleri bilinçsizce bastırır. Kişinin cesaretinin kırıldığı bir zamandır. Ya da sorumlulukların fazlasıyla arttığı ve sıkı çalışması gereken bir zaman olabilir.  Kişi bir dayanıklılık testinden geçtiğini hissedebilir.

Bu süreç aslen bir yeniden yapılanma zamanıdır. Olgunlaşma sürecine girilmiştir, bencil ya da çocukça tavırların bırakılması gerekir. Şimdiye dek gözardı edilen bazı sorunlarla yüzleşmek gerekebilir. Sorumluluklardan kaçılamaz. Sabır şimdi çok önemli bir erdemdir. Öncelikleri iyi belirlemek gerekir ve planlamalar buna göre yapılmalıdır. Ciddiyet ve disiplin gerektiren konular için ideal bir zamandır. Kişinin hayatındaki daha az yararlı bazı aktivitelerden vazgeçmesi gerekebilir. Uygunsuz ya da gerçekleştirilmesi mümkün olmayan bir amacı varsa bu şimdi engellenmiş olabilir. Bu süreçte kişi gereksiz bağlardan kurtulur.

Gücünü toparlayana kadar soğukkanlılığını korumalıdır. Bezginlik ve stresi azaltmanın yollarını aramalıdır. Dost destekleri ve keyif aldığı aktivitelerle düşen yaşam enerjisini beslemelidir. Meditasyon, inziva, tefekkür, terapi ve kişisel gelişim için kullanılabilecek bir zamandır. Sabırlı olmak ve amaçlarında sebat etmek kişiye destek olabilir. Kişinin hayatında başarılı olduğu alanlara yönelmesi sarsılan kendine güveni yeniden güçlendirecektir. Bu sürecin sonunda kişinin benliği, yetenekleri ve güçlü yönleriyle yeniden yapılandırılmış olacaktır. Amaçları ve yapacağı şeyler için nelerin sorumluluğunu alabileceğini öğrenecektir. Omurga, alt sırt ve kalp rahatsızlığı olanların kendilerine dikkat etmeleri gereken bir açıdır. Etkisi yaklaşık 2 ay sürebilir. 9 ayda 3 kez tekrarlar.

Doğum gününüze göre transit Satürn 'ün Güneşinize kare açı yapacağı tarih aralıkları aşağıda verilmiştir. Eğer doğum gününüz bu tarihler arasında değilse Satürn bu süreçte Güneşiniz ile kare açı yapmayacak demektir.


2023 yılına kadar Satürn Kova burcunda olacak, haritanıza etkisini daha detaylı olarak öğrenmek isterseniz Satürn Transitleri Seminerine katılabilirsiniz. Bu seminerde Satürn 'ün Kova burcundaki açıları ve burçlar üzerinden etkileri incelenecektir. Öncesinde katılımcılara 3 yıllık bir analiz iletilecektir. Seminer esnasında soru cevap şansınız olacak.


Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Kaynaklar: 

Öner Döşer - Astrolojide Öngörü Yöntemleri

James Braha - Astrolojinin Öngörü Sistemleri

Robert Hand - Planets In Transit

Max Heindel - The Message of the Stars

Stephen Arroyo - Astroloji, Karma ve Dönüşüm

#Transitler #aspect #TransitSatürn #TransitSaturn #AstrolojiEğitimi #astrology #saturn #Satürn #SaturnTransit #SatürnOğlakBurcunda #TransitSaturnSquareSun #TransitSatürnKareGüneş #TransitSatürnNatalGüneş

1,093 görüntüleme
© Copyright by astrokronos
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS