Transit Satürn Natal Güneş Karşıt Açı


Karşıt açı koparan ve sonlandıran bir açıdır. Bu nedenle burada karşılaşılan zorlanmalar bazı bitişleri ve ayrılıkları beraberinde getirebilir. Aslında kişiyi hedefinden alıkoyan bazı yüklerden kurtarır. Yine de süreç zor ya da acı verici olabilir. Aynı zamanda bir yüzleşme ve farkındalık enerjisidir.

Kişiyi engelleyen bir kurum ya da otorite figürü olan baba/patron gibi bir kişi olabilir. Bu engel zorlu rakipler ya da düşmanlar da olabilir. Tüm bu engellenmelerin nedeni aslında kişinin yapmak istediği şey doğru olsa da zamanlama yanlıştır. Bu süreç kişinin hedefleri için sahip olması gereken meziyetleri ona kazandıracaktır. Sürecin sonunda kişi daha olgun ve sorumluluk sahibi bir birey olacaktır.

Bu dönemde kişinin çok da güçlü olmayan özgüveni sarsılır. Kişinin yeteneklerine, otoritesine ve kişiliğine yapılan açık saldırılar olabilir. Bu dönemde kendisine olan güveni güçlendirmesi gerekmektedir. Kişinin yeteneklerine ve başarılarına odaklanması daha kalıcı ve sarsılmaz bir kendine güven inşa etmesi önemlidir. Alacağı her tür dost ve aile desteğine açık olmalıdır. Kişisel gelişim çalışmalarından fayda sağlayabilir. Kendisiyle yüzleşmek ve gelecekteki hedefleri için elenmesi gereken alanları belirleyebilir. Sabır, çok çalışma ve kendine özen gösterme anahtar kelimeleri olmalıdır.

Bu süreç terapi almak için de uygun bir zamandır. Sağlık konusunda da özellikle dikkat edilmesi gereken zamanlardır. Kişi sağlığına zarar veren sağlıksız alışkanlıkları bırakabilir. Aynı zamanda şimdiye kadar farkına varılmamış rahatsızlıklar da gün yüzüne çıkabilir, bu nedenle kontroller için uygundur. Özellikle kalp, alt sırt ve omurgaya özen gösterilmelidir.


2023 yılına kadar Kova burcunda olacak Satürn 'ün haritanıza etkisini daha detaylı olarak öğrenmek isterseniz Satürn Transitleri Seminerine katılabilirsiniz. Bu seminerde Satürn 'ün Kova burcundaki açıları ve burçlar üzerinden etkileri incelenecektir. Öncesinde katılımcılara 3 yıllık bir analiz iletilecektir. Seminer esnasında soru cevap şansınız olacak.

Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Kendim İçin Astroloji Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve üye olarak ücretsiz dersleri deneyebilirsiniz.

Kaynaklar:

Öner Döşer - Astrolojide Öngörü Yöntemleri

James Braha - Astrolojinin Öngörü Sistemleri

Robert Hand - Planets In Transit

Max Heindel - The Message of the Stars

Stephen Arroyo - Astroloji, Karma ve Dönüşüm


#TransitSaturn #TransitSatürn #Transitler #astrology #Astrology #OnlineAstrolojiEğitimi #TransitSaturnOppositionNatalSun #Saturn #satürn

2,058 görüntüleme
© Copyright by astrokronos