top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Satürn Balık Burcunda 2023 - 2026

Satürn Balık Burcunda 2023 - 2026

7 Mart 2023 tarihinde Satürn Balık burcuna geçiş yapıyor. 24 Mayıs 2025 - 31 Ağustos 2025 tarih aralığında kısa süreliğine Koç burcuna geçiş yapacak. Ardından tekrar Balık burcuna dönecek. 31 Ağustos 2025 - 13 Şubat 2026 arasında yine Balık burcunda olacak. Balık burcunun temsil ettiği konularda önemli sorumluluklar almak gerekecek. Bu süreçte bireysel haritalarında özellikle değişken burçlar olan İkizler Başak Balık ve Yay burçlarında göstergeleri olanlar direk etki alacaklardır.

Doğum Haritası 101 ile haritanızdaki zorluk ve ödülleri keşfedebilirsiniz. Böylece süreci daha sağlıklı adımlar atmak için kullanabilirsiniz. Üye olarak Satürn Transitleri e-kitap ile haritanıza etkisini astroloji bilmeseniz de kolay tablolar ile adım adım yorumlayabilirsiniz.

Satürn Balık Burcu Transiti Konu Başlıkları

Satürn Balık transitinin genel etkileri nelerdir?

Hatırlayalım, Satürn 2020 yılının Mart ayında Kova burcuna geçiş yapmıştı. Bu tarih ile hayatımızda yeni bir döngü başladı. Elbette geçişin bu kadar etkili olmasının başka nedenleri var. Aslında 200 senelik bir döngüye doğru ilerliyorduk, Satürn ve Jüpiter Büyük Kavuşum olarak anılan önemli bir süreci başlattı. Bir çoğumuz bu süreçte mecburen yeni bir çalışma sistemine adapte olmak zorunda kaldık. Uzaktan çalışma modelleri ve uzaktan eğitim yöntemleri hayatımıza giriş yaptı. Çoğu zaman kendimizden çok başkalarını korumak adına kendimizi izole ettik. Satürn bizleri sosyal gereklilikler ve teknolojiyi kullanma konusunda ciddi anlamda test etti. Markete gitmek yerine telefondan sipariş verdik. Belki zoom ile zaten haşır neşir olanlar için çok zorlayıcı olmadı. Ama bir anda sürekli ekran başında olmak zorunda kalan ve online toplantılardan bıkan bir kitle de oluştu. Görüntülü görüşmeler hiç aşina olmayan kişilerin bile hayatına girdi. Kısacası belki 3 yılda gerçekleşecek dijital dönüşümü 3 ay gibi kısa bir süre içinde yapmak zorunda kaldık. Şimdi Satürn Balık burcuna geçiş yaptığında benzer bir geçiş yaşayacağız. Ancak bu hep konuştuğumuz ama gelmesine çok var dediğimiz kaotik bir geçiş olacak. Balık son burçtur, bu nedenle de her zaman bir devri kapatıp yeni bir süreç başlatan bir arınma zamanıdır.


Balık Burcu, değişken nitelikte ve su elementi bir burçtur. Kaos, belirsizlik ve sınır koyamamak nedeniyle oluşan sorunları anlatır. Pozitif yönüyle ruhsallık, fedakarlık ve merhamettir. Gıdada daha çok içecek sektörü, denizcilik ve balıkçılık işletmeleri, ilaç sanayi, tamamlayıcı tedaviler, sosyal hizmetler, şair ve müzisyenler, yoga eğitmenliği öne çıkan sektör ve mesleklerdir. Kuzey Irak, Mısır ve İspanya ilk akla gelen ülkelerdir. Ancak Balık burcu genel olarak denizleri ve kıyı kesimini anlatır. Bu nedenle de denizlerle ilgili konularda siyasi anlaşmazlıklar olasıdır. Satürn Balık burcuna geçiş yaptığı zaman öncelikle susuzluk ana sorun olacaktır.


Balık burcu ruhsal çalışmalarla bağlantılıdır. Bu nedenle mistik ve ruhsal konularla ilgilenenler için bu geçiş zorlayıcı olabilir. Rüya analistleri, tarot gibi mistik alanlar da bu süreçte önemli yaptırımlara maruz kalabilir. Yoga ve meditasyon çalışmaları da Balık burcunun temsil ettiği konular arasındadır. Bu alanlarda çalışan kesimler için zorlu bir geçiş süreci olabilir. Bazı yaptırımlar ya da kurallar getirilebilir.


Satürn Balıkta Mart 7, 2023 Mayıs 24, 2025

Satürn Koçta | Düşüşte Mayıs 24, 2025 Ağustos 31, 2025

Satürn Balıkta Ağustos 31, 2025 Şubat 13, 2026


Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları da okuyabilirsiniz.

Daha fazlasını okumak ister misiniz?

Bu özel yazıyı okumaya devam etmek için astrokronos.com sitesine abone olun.

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page