top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Basak Burcu

Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Tarih: 23 Ağustos - 23 Eylül


Başak burcu «Değişken» nitelikte ve «Toprak» elementi bir burçtur. Pratik ve hizmet etmeye odaklı görev insanıdır. Bu nedenle elinden çıkan işe odaklanır. Kendisini yaptığı işle tanımladığı için en iyisini sunmaya çalışır. Daimi çıraktır, kendisini usta olarak görmez. Başak burcu hizmet etmek, bir işe yaramak, görev bilinci, planlı hareket etmek, detaylara odaklanmak, titizlik, mükemmeliyetçilikle anılan bir burç. Evham, endişe, stres de bunların yanında bonus olarak ekleniyor. Sağlık ve günlük rutinlerimiz de Başakla ilgili.


Başak burcunda bulunan göstergeler kişinin nasıl faydalı olmaya çalıştığını gösterir. Başak çalışkanlıkla ilgili olduğu için en çok bu alanda hizmet etmeye meyillidir. Eğer burada bir Mars varsa kişi daha çok fiziksel bir aktivite göstererek hizmet etmeye çalışacaktır. Başkalarının hakkını savunarak birilerine hizmet etmek isteyebilir.


Başak «toprak» elementi olduğu için pratiktir. Sorunları görmeye ve onları çözmeye odaklıdır. Buradaki gösterge zarar görüyorsa sorunu çözmek yerine sadece sorunu eleştirmek olarak gözlenebilir. Elbette kişi kendisini de eleşticek bir konumda olabilir. Kişileri fiziksel özellikleri nedeniyle eleştiren birisinin kendisinin de fiziksel kusurlarına odaklanması olasıdır.


Yükselen Burcu Başak

Yükselen burç kişinin daha çok fiziksel özelliklerini gözlediğimiz yerdir. Kendisini dışarı nasıl tanıttığını anlatır. Titiz ve alçak gönüllü bir tavırla kendisini gösterecektir. Sade görünümleri ile kendilerini belli ederler. Yükselen burç sayfasından daha fazlasını öğrenebilirsiniz.


Hem doğum haritanız hem de önümüzdeki yılla ilgili sorularınız için mini danışmanlık alabilirsiniz.


Başak Burcunun Gezegeni

Başak’ın yöneticisi Merkür ’dür. Merkür bedende eller, akciğer, ağız, dil, konuşma sorunları, bağırsaklar, sindirim sistemi ile ilgilidir. Hijyen çok önemlidir.


Burcu Erkeği Özellikleri

Fiziksel olarak genelde orta boyludurlar. Zihinsel kapasiteyi vurgulamaya çalışırcasına başlarının üst kısmı alta oranla daha büyüktür. Hızlı yürürler. Hijyen kişi için önemlidir. Temiz ve sağlıklı olmaya görsel olarak estetik olmaktan daha fazla önem verir. Doğal ve abartısız olanları sever. Hizmet odaklı olduğu için karşı tarafa da ilgisini faydalı olmaya çalışarak gösterir. Kimi zaman sert eleştileri çevresindekileri kendinden uzaklaştırabilir. Keanu Reeves, Freddie Mercury, Prens Harry, Sean Connery, Warren Buffett başak erkeklerine örnektir.


Burcu Kadını Özellikleri

Bir kadın haritasında Güneş Başak burcunda olduğunda bu daha çok eşini veya hayatındaki diğer otorite figürlerini temsil eder. Yine de temiz, titiz, sağlığına özen gösteren, başkalarına yardım etmekten keyif alan ancak kimi zaman eleştirel bir kadın figürü karşımıza çıkacaktır. Cameron Diaz, Amy Winehouse, Beyoncé başak kadınlarına örnektir.


Burcu Kariyer ve Meslekler

Başak sağlıklı olmakla ilgili olduğu için «Sağlık Sektörü» ile ilgili kişi ve konularda sıkça karşılaşılır. Elbette sadece sağlık değil, tüm hizmet sektörü yine Başak ile ilgilidir.


Burcunun Temsil Ettiği Ülke ve Şehirler

Fırat (Türkiye), İspanya, Kirman, Suriye, Afrika, Atina, Fransa ‘nın güney batısı, Hırvatistan ‘ın Güney Kısmı, Kudüs, Bağdat, Basil, Boston, Brezilya, Corinth, Croatia, Yunanistan, Jerusalem, Lyons, Navarre, Paris, İsviçre, Thessaly, Toulouse, Karayipler, YugoslavyaHem kendinizi hem hayatınızdaki diğer kişileri daha iyi tanımak için Doğum Haritası yorumlamayı pratik bir yolla öğrenebilirsiniz. Süre sınırı olmadan, kendi hızınızda çalışabilirsiniz. Adım adım haritanızı çıkararak hem ders notları hem video dersler sayesinde bilginizi arttırabilirsiniz. Ne kadar öğrendiğinizi testler yardımı ile görebilirsiniz. Pratik Astroloji Eğitimi için Kendim İçin Astroloji eğitimi Programlar sayfasında.


Bunlar da İlginizi Çekebilir;Commentaires


bottom of page