top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Yay Burcu

Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu Tarih: 22 Kasım - 20 Aralık


Yay burcu «Değişken» nitelikte ve «Ateş» elementi bir burçtur. Deneyimlemek ve tecrübe etmekle ilgilidir. Yaşamadan bilemez. Yay aslında bir «ok» glifi ile gösterilir. Ok hedefleri, gelecek günleri gösteren bir simgedir. İlerideki güzel günlere odaklanmış iyimser bir yay burcunu güçlü bir bünye ve sınır tanımaz hoşgörüsü ile tanıyabilirsiniz. Dürüstlük her ateş burcunda olduğu gibi onun da erdemleri arasındadır. Kimi zaman kendini tutamayıp patavatsızlık noktasına ulaşsa bile. Bilmediği şeyler hakkında ahkam kestiğinde ise yine gölgesi gözükmeye başlamıştır.


Haritada Yay burcunun olduğu alanda rahat hareket etmeye ihtiyaç duyarız. Kişi bu alanda maceracı ve deneyimleme ihtiyacındadır. Okuyarak ya da üzerinde kafa yorarak düşünmek, karar vermek yerine yaşayıp görmeyi tercih eder. Bu kimi zaman aşırı iyimser tavır kişinin zarar görmesine neden olabilir.


Yükselen Burcu Yay

Yükselen burç kişinin daha çok fiziksel özelliklerini gözlediğimiz yerdir. Kendisini dışarı nasıl tanıttığını anlatır. Neşeli ve iyimser bir tavırla kendisini gösterecektir. Fiziksel olarak uzun bir yüz ve güçlü bir beden ile kendisini gösterecektir. Genel olarak kilo almaya eğilimli olabilirler. Yükselen burç sayfasından daha fazlasını öğrenebilirsiniz.


Yay Burcu Gezegeni

Yöneticisi Jupiter ‘dir. Özünde genişlemek ve yayılmak vardır. Bir haritada bolluk ve bereketi temsil eder. Geleneksel astrolojiye göre akıl hocalarını, eğitmenleri temsil eder.

Bedende karaciğeri, safra kesesini ve kalçaları temsil eder.


Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Fiziksel olarak uzun bir yüz ve kaçları ortaya çıkaran belirgin bir kafatası yapısı ile dikkat çeker. Uzun boy ve hantal bir yapı en belirgin özellikleridir. Neşeli ve dışa dönük yapısı ile genel olarak çevresi ile iyi geçinir. Brad Pitt, Emmanuel Macron, Jay-Z, Steven Spielberg, Walt Disney Yay erkeği için örnek olarak verilebilir.


Yay Burcu Kadını Özellikleri

Bir kadın haritasında Güneş Yay burcunda olduğunda bu daha çok eşini veya hayatındaki diğer otorite figürlerini temsil eder. Yine de neşeli, hayata pozitif bakan, herkesle iyi geçinmeye çalışan, kimi zaman fazla dobra bir kadın figürü karşımıza çıkacaktır. Britney Spears, Scarlett Johansson, Christina Aguilera, Milla Jovovich, Katie Holmes Yay kadınlarına örnektir.


Yay Burcu Kariyer Ve Meslekler

Yay burcu aslen akademik eğitim, dini konular ve felsefe ile ilgilidir. Aynı zamanda yabancılarla, farklı kültürlerden yeni bir şeyler öğrenmekle, turizmle, yolculuklar, yasalar, kişisel gelişim ve basın yayınla ilgilidir.


Yay Burcunun Temsil Ettiği Ülke ve Şehirler

Dalmaçya, ispanya, Maceristan, Buda, Moravia, Provence, Sclavonia, İspanya, Tuscany, Bradford, Batı Bromwich, Nottingham, Sheffield, Sunderland, Avignon, Cologne, Narbonne, Rotenburg, Stuttgart, Taranto, Toledo, Slovenya, Zanzibar


Hem kendinizi hem hayatınızdaki diğer kişileri daha iyi tanımak için Doğum Haritası yorumlamayı pratik bir yolla öğrenebilirsiniz. Süre sınırı olmadan, kendi hızınızda çalışabilirsiniz. Adım adım


haritanızı çıkararak hem ders notları hem video dersler sayesinde bilginizi arttırabilirsiniz. Ne kadar öğrendiğinizi testler yardımı ile görebilirsiniz. Pratik Astroloji Eğitimi için Kendim İçin Astroloji eğitimi Programlar sayfasında.


Bunlar da İlginizi Çekebilir;bottom of page