top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Balık Burcu

Balık Burcu Özellikleri

Tarih: 19 Şubat - 20 Mart


Balık burcu «Değişken» nitelikte ve «Su» elementi bir burçtur. Duygusal alanda değişimin ve istikrarsızlığın olduğu bir süreci anlatır. Bu aynı zamanda sınırsızlık ifade etmektedir. bu nedenle aslında sağlıklı çalıştığında Balık ruhsal konuları, aklın kabul edemediği alanları kabullenmeyi anlatır. Sonsuzluk ve ilhamla ilgilidir. Ancak sağlıksız çalıştığında kişinin gerçeklerden kaçması, uyuşukluk, yozlaşma ve bağımlılıkları tanımlar. Kurban/kurtarıcı ilişkileri çok fazla öne çıkabilir.


Haritada balık burcunun bulunduğu alanda sınır koyma ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Burası sezgilerin yoğun olarak çalıştığı bir alandır. Haritada ifade ettiği konularda kişi affedici olmaya meyillidir. Bu kimi zaman kişinin suistimal edilmesine neden olabilir.


Balık burcu akışa teslim olabilmekle ilgilidir. Kişinin inançları doğrultusunda kendisinden üstün bir varlığı kabul edebilme kabiliyetidir. Bu aklın açıklayamadığı bir noktanın olduğuna dair içsel gücü gösterir. Bu alan ya da yöneticisinin zarar görmesi kişiyi sanrılara yöneltebilir. Kişinin burada dengeyi iyi kurabilmesi gerekmektedir.


Bu alanın zarar görmesi kimi zaman kişiyi içki, uyuşturucu ya da diğer bağımlılıklara itebilir. (İnternet ya da sürekli TV izlemek gibi) Her zaman karşı tarafında yer alan Başak burcunun güçlü yanları ile desteklenmelidir.


Haritada balık burcunun temsil ettiği konularda ilhama açık olduğunuzu da unutmayın. Burası en sanatsal yanınızı gösterebileceğiniz alandır.


Yükselen Burcu Balık

Yükselen burç kişinin daha çok fiziksel özelliklerini gözlediğimiz yerdir. Kendisini dışarı nasıl tanıttığını anlatır. Küçük el ve ayaklarla dikkat çekerler. Hassas bir ciltleri vardır. Genel olarak duygusal ve sakin tavırları ile kendilerini belli ederler. Yükselen burç sayfasından daha fazlasını öğrenebilirsiniz.


Balık Burcunun Gezegeni

Balık burcunun geleneksel yöneticisi Jüpiter, modern yöneticisi ise Neptün ‘dür. Jüpiter daha önce de bahsedildiği üzere daha çok karaciğerle ilgilidir. Neptün daha çok bedende hormonları yönetir. Balık burcu ise özellikle ayakları temsil eder.


Balık Burcu Erkeği Özellikleri

Daha çok yuvarlak hatları ile dikkat çekerler. Ciltleri genelde açık renk ve doku olarak yumuşaktır.

Yardımsever ve merhametli bir doğası vardır. Hayalperest ve hassas bir doğası vardır. Partnerinde daha çok rasyonellik, pratiklik ve sorunları çözme kabiliyeti arar. Albert Einstein, Steve Jobs, Justin Bieber, Bruce Willis, Daniel Craig Balık erkeği için örnek olarak verilebilir.


Balık Burcu Kadını Özellikleri

Bir kadın haritasında Güneş Balık burcunda olduğunda bu daha çok eşini veya hayatındaki diğer otorite figürlerini temsil eder. Yine de hassas, duygusal ve duyarlı bir yapısı vardır. Sezgileri güçlüdür ve hayalperesttir. Rihanna, Sharon Stone, Elizabeth Taylor, Drew Barrymore, Cindy Crawford, Jessica Biel, Juliette Binoche Balık kadınları için örnek olarak verilebilir.


Balık Burcu Kariyer ve Meslekler

Gıdada daha çok içecek sektörü, denizcilik ve balıkçılık işletmeleri, ilaç sanayi, tamamlayıcı tedaviler, sosyal hizmetler, şair ve müzisyenler, yoga eğitmenliği uygun sektör ve mesleklerdir.


Balık Burcunun Temsil Ettiği Ülke ve Şehirler

El Cezire (Kuzey Irak), Mısır, Tabaristan, Yukarı İtalya, İskenderiye ve Yemen denizi, Kuzey İran, Galiçya İspanya, Normandiya (Fransa), Calabria, Nubia, Portekiz, Ratisbon, Sevile, Tiverton, WormsHem kendinizi hem hayatınızdaki diğer kişileri daha iyi tanımak için Doğum Haritası yorumlamayı pratik bir yolla öğrenebilirsiniz. Süre sınırı olmadan, kendi hızınızda çalışabilirsiniz. Adım adım haritanızı çıkararak hem ders notları hem video dersler sayesinde bilginizi arttırabilirsiniz. Ne kadar öğrendiğinizi testler yardımı ile görebilirsiniz. Pratik Astroloji Eğitimi için Kendim İçin Astroloji eğitimi Programlar sayfasında.


Bunlar da İlginizi Çekebilir;Comments


bottom of page