top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Akrep Burcunda Ay Tutulması 16 Mayıs 2022

Akrep burcunda 16 Mayıs 2022 tarihinde bu yılın ilk Ay Tutulması yaşanacak. Bu tutulma ile Akrep burcunun temsil ettiği konularda netlik kazanacağız. Akrep burcu kredi, sigorta, faiz, tazminat, nafaka ya da başkaları ile olan ortak kazançları temsil eder. Bu tutulma güney ay düğümü tarafında olacak. Bu nedenle de bu konularda bir defterin kapanması gerekecektir. Bir borcu kapatmak, finansal bir davanın sonuçlanması, bir ödemenin netleşmesi gibi bir tema karşınıza çıkabilir. Devam edebilmek için birşeylerden vazgeçmeniz gerekebilir.

Her ay tutulması bir dolunaydır. Dolunaylar bir sonuç aldığımız, belirsiz konuların netlik kazandığı, herşeyin görünür olduğu zamanları gösterir. Tutulmalar elbette bir yeniay - dolunay döngüsünden daha uzun süre etkilidir. Bu nedenle hayatınızda önemli bir etkisi olacak konular karşımıza çıkabilir. Örneğin bir almak için bir kredi çekme planınız belki burada netlik kazanır. Ancak bunun ödemeleri daha uzun bir zamana yayılabilir. Veya aldığınız ev hayatınızda önemli bir dönemeç olabilir. Tıpkı bunun gibi kısa sürede sonuçlansa bile etkisinin yıllar süreceği konular karşımıza çıkacaktır.

30 Nisan 2022 tarihinde Boğa burcunda Güneş tutulması yaşadık. Bu bir yeniaydı. Bu nedenle bu tarihlerde attığımız adımların sonuçlarını bu ay tutulmasında göreceğiz. Boğa burcunda Uranüs 'ün de etkin olduğu bir tutulma yaşadık. Bu tutulmada hayatınızda artık sıkışmış olduğunuz konular için radikal çözümler aramış olabilirsiniz. Artık daha özgür olmanızı sağlayacak bir iş ya da yaşam tarzına geçiş yapmanız olasıdır. Önemli değişimleri kapımıza getirecek bu tutulmada bazı sürprizler de yaşamış olabilirsiniz. Şimdi bunların sonucunu alacağımız bir ay tutulması ile karşı karşıyayız. Haliyle 30 Nisan tarihinden bu yana karşınıza çıkan gelişmeleri iyi takip edin. Özellikle finansal konularda bir yüzleşme yaşamanız çok olası.

Bu tutulmaya Kova burcundaki Satürn 'ün zorlayıcı bir açısı da olacak. Bu nedenle tutulma zamanında atacağımız adımlar biraz mecburi olabilir. Satürn kısıtlamaları, kuralları, kıtlığı temsil eden bir gösterge. Özellikle vergi ve faizlerle ilgili kurallar ve yaptırımlar gündeme gelebilir. Bireysel hayatlarımızda ise iyi bir bütçe yapmak durumunda kalabiliriz.

Tutulmada Pluto 'da etkin konumda. Akrep burcunun modern yöneticisidir. Roma 'da Pluton (Zengin), Yunan 'da Hades (Görünmez) diye bilinir. Hesiodos Tanrıların Yaratılış 'ında " Güçlü Hades, yüreği acımak nedir bilmeyen tanrı" diye betimlenmiştir. Ölüler diyarının, yeraltının tanrısıdır. Yunanlılar adını anmaktan korkup ona Eubuleus "iyi öğüt veren" gibi sıfatlarla seslenmiştir. Arkeologları, narkotikle uğraşanları, jeologları, araştırmacıları, suçluları, güç sahibi ve zengin kişileri, dedektif ve psikanalistleri de temsil eder. Böcekler ve böcek bilimi de Pluto ‘nun temsil ettiği konular arasında yer alır.

Kalıtsal hastalıklar, arınmayla ilgili olduğu için boşaltım sistemini temsil eder. Cinsel organlar ve hastalıklarla ilgilidir. Bu tutulma zamanında sosyal medyada, haberlerde sıklıkla bu sembolojiye rastlayabilirsiniz.

Yakın zamanda benzer bir tutulmayı 16 Mayıs 2003 tarihinde yaşadık. Yaşı elverenler bu tarihlerde karşılarına çıkan konuları anımsamaya çalışabilirler. Benzer temaların tekrar etmesi olasıdır.


19 Kasım 2021 tarihinde Boğa burcunda bir Ay Tutulması yaşadık. Bu tutulma Boğa- Akrep aksındaki ilk tutulmaydı. Kasım ayında yaşanan tutulma da bir ay tutulmasıydı. Ancak ozaman Boğa burcunda ve Kuzey Ay Düğümü tarafında yaşanmıştı. Bu nedenle o tarihte yaşadığınız konular daha fazla işbirliğine dayanan konular olabilir. Burada ise bir sürecin geride bırakılması daha olasıdır.
Akrep Burcu Ay Tutulması Burç Yorumları

Koç Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu ay tutulması ile maddi konularda artık bir netlik kazanıyorsunuz. 30 Nisan tarihindeki Güneş tutulması zamanında verdiğiniz kararların sonuçlarını bu tutulma zamanında görebilirsiniz. Özellikle vergi, sigorta, kredi ve ortak gelirler alanında zorunlu bazı adımlar atmanız gerekebilir. Bu tutulma güney ay düğümü tarafında olduğu için yapacağınız yeni bir finansal girişim sonrasında ödenecek vergiler veya bir şey almak için başvuracağınız bir kredinin sonucunu alabilirsiniz. Eşin ya da ortağın gelirleri de bu tutulma zamanında önemli bir gündem maddesi olabilir. Satürn bu tutulmaya eşlik ettiği için bu adımları mecburen atmanız gerekebilir veya bazı gecikmeler olabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.


Boğa Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Burcunuzda bir tutulma serisi yaşıyorsunuz. Evlilik, ikili ilişkiler, eşin ya da ortağın koşulları, davalar bu tutulma zamanında ana konunuz olacak. 30 Nisan tarihinde yeni bir beraberliğe adım atmış olabilirsiniz. Veya bir birlikteliğiniz varsa bu ilişkiyle ilgili önemli kararlar almış olabilirsiniz. Bu tutulma zamanında ise artık bu konular netlik kazanacak ve bazı önemli kararları açıklamanız gerekebilir. Alacağınız kararlar kariyerinizi de etkileyebilir. Belki eşinizin ailesi nedeniyle eşinizle birlikte önemli kararlar alabilirsiniz. Bir yer değişimi ya da eşinizin iş değişikliği buna neden olabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.İkizler Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu ay tutulması iş hayatınızla ilgili önemli kararları gündeme getirebilir. Eğer 30 Nisan tarihindeki Güneş tutulmasında bir iş başvurunuz olmuşsa eski işinizle bu tutulma zamanında vedalaşmanız gerekebilir. Veya eşinizin bir iş değişimi sizi de bir kariyer değişimine itebilir. 30 Nisan tarihindeki tutulma zamanında sizden gizlenen bazı şeyleri öğrenmiş olabilirsiniz. Bu öğrendikleriniz sizi çalışma hayatınızla vedalaşmaya itebilir. Sağlığınızla ilgili bazı adımlar atmışsanız eğer bu tutulma zamanında artık bir arınma ve iyileşme sürecine geçebilirsiniz. Zorunlu bir yolculuk yapmanız gerekebilir. Veya yasal haklarınızla ilgili bazı aksaklıklarla uğraşabilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.

Yengeç Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu ay tutulması sosyal hayatınızda önemli değişimleri gündeme getirecektir. Eğer çocuklarınızın yaşı büyükse sizden uzak bir yere taşınmaları anlamına gelebilir. Evlilik kararı alabilirler. Eğer çocuğunuz yoksa bu belki aşk hayatınızla ilgili önemli kararları da gündeme getirebilir. Arkadaşlarınızın hayatında olan önemli değişimler sizin yaşamınızı da etkileyebilir. Belki de eski arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.


Aslan Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu ay tutulması sizi bir yer değişimine itebilir. 30 Nisan tarihinde gerçekleşen Güneş Tutulması zamanında yeni bir işe başlamış olabilirsiniz. Bu sizi bir yer değişimine itebilir. Veya eşinizin iş hayatında bazı aksiliklerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Partnerinizi iş değiştirebilir veya yöneticileriyle bazı sorunlar yaşayabilir. Eşiniz ya da ortağınızın koşullarının ağır olduğu bir yıldan geçiş yapıyorsunuz. Bu nedenle de ona daha fazla destek olmanız gereken zamanlardan geçiş yapıyorsunuz. Bu da sizi kariyer alanında önemli değişiklikler yapmak zorunda bırakabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.


Başak Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu ay tutulması yakın çevrenizle aranızdaki bazı sorunları çözmenizi gerektirebilir. Kardeş, kuzen ya da yakın çevrenizin hayatında önemli değişimler sizi de etkileyebilir. İş nedeniyle zorunlu bir yolculuk gündeme gelebilir. Aracınızın sigorta ya da kredi işlemleri ile uğraşabilirsiniz. Bir araç satışı düşünüyorsa bu tutulma zamanında satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak unutmayın, bu tutulma esnasında Merkür retro konumda olacak. Bu nedenle evrak işlemlerine dikkat edin. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.


Terazi Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu tutulmasında maddi durumunuzla ilgili önemli yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Eğer yatırımlarınızda yüksek risk almışsanız bazı kayıplarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çocuklarınızın için bazı harcamalar yapmanız gerekebilir. 30 Nisan tarihinde vergi, sigorta ya da kredi konularında bazı adımlar atmışsanız şimdi bunların sonuçlarını alabilirsiniz. Bu sene gelir gider dengenizi iyi ayarlamanız gerekiyor. Riskli yatırımlar açısından ise çok dikkatli olmanız gerekiyor. Bu tutulma bu konularda ilk yüzleşmeniz olabilir. Bir bütçe yapmak, zorunlu giderlerinizi belirlemek bu tutulma zamanında en doğru karar olacaktır. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.


Akrep Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu tutulmasında ilişkiler konusunda artık net kararlar alabilirsiniz. Zorunlu bir yer değişimi gündeme gelebilir. Eşinizin ya da ortağınız kariyeri nedeniyle taşınmanız gerekebilir. Akrep Boğa aksındaki tutulmalarda daha çok partnerinizin koşullarına uymak zorunda kalabileceğinizi gösteriyor. Eğer sorunlu bir birliktelik yaşıyorsanız bir ayrılık kararı da ay tutulması zamanında gündeme gelebilir. Kariyerinizle ilgili konuda tek başınıza hareket etmek yerine bir ortaklık içine girebilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.Yay Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu tutulmasında bir tedavi sürecinden geçiş yapıyorsanız bu tedavinin tamamlandığı bir tutulma olabilir. Bir detoks sürecine girebilirsiniz. 30 Nisan tutulmasında iş yerinizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşamış olabilirsiniz. Belki bir iş arkadaşınızın istifası gündeme gelmiş olabilir. Ya da yeni bir ofise geçiş yapabilirsiniz. Bu tutulma zamanında çalışma hayatınızdaki değişimler eşinizin ya da ortağınızın da iş hayatını etkileyebilir. Zorunlu bir iş yolculuğu da bu tutulma zamanında gündeminizi meşgul edebilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.

Oğlak Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu tutulmasında bir çevre değişimi yaşayabilirsiniz. Eğer 30 Nisan tutulmasında yeni bir ilişkiye adım atmışsanız belki gelecekle ilgili planlarınızı değiştirebilirsiniz. Maddi konularda bir süredir Satürn geçişi nedeniyle zorlanıyorsunuz. Daha önce yaptığınız riskli yatırımlar varsa bunların sonucunu alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir iş ortaklığına girebilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa onların hayatlarında önemli değişimler yaşanabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.


Kova Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu tutulmasında kariyerinizle ilgili önemli kararlar almanız gerekebilir. Eğer bir süredir sizi sıkan bir iş hayatınız varsa işi bırakma kararı alabilirsiniz. Eşinizin ya da ortağınızın iş hayatında yaşanan sürpriz değişimler sizi de bir kariyer değişimine itebilir. Belki de evde çalışabileceğiniz bir işe geçiş yapabilirsiniz. Ya da işinizden ayrılarak daha önce yaşadığınız bir yere dönebilirsiniz. Satürn nedeniyle koşulların sizi zorladığı bir süreçten geçiş yapıyorsunuz. Ancak bu tutulmalar sizi bazı zorunlu kararlar almaya itecektir. Değişime adapte olmanız sürecin daha rahat ilerlemesine destek olabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.

Balık Burçları Boğa Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Akrep burcu tutulmasında eğitim hayatınızda önemli bir süreci geride bırakabilirsiniz. Eğer 30 Nisan tarihinde bir eğitime başlamışsanız bu tutulma zamanında bu eğitimi tamamlayabilirsiniz. Eğer bir yolculuk planı yapmışsanız bu yolculuktan dönüş zamanınıza denk gelebilir. Kardeş, kuzen ya da yakın çevrenizdeki kişilerin ilişkilerinde yaşanacak önemli değişimler sizin hayatınızı da etkileyebilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz. Tüm üyelik paketi alanlar danışmanlıklarda indirim hakkına sahiptir.


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Doğum haritanızı Doğum Haritası sayfasından çıkararak hangi evinizde hangi göstergenin olduğunu görebilirsiniz. Yeniay Dolunay haritalarını kendi başınıza yorumlamayı öğrenmek isterseniz Yeniay Dolunay programını alabilirsiniz. Eğer hiç astroloji bilmiyorsanız, Kendim İçin Astroloji eğitimi alabilirsinizKommentare


bottom of page