top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Yay Burcunda Dolunay 14 Haziran 2022

Yay Burcunda Dolunay


14 Haziran 2022 tarihinde 14:51 'de (GMT +3) Yay burcunun 23 derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Bu dolunay Mars günü Mars saatinde gerçekleşecek. İzmir - İstanbul hattında Terazi burcu yükseliyor ve Mars tam karşıda 7.evde Chiron ile kavuşuyor. Tüm bunlar dolunay için oldukça sarsıcı. Bölgemiz açısından epey hararetli zamanlar olabilir.


Yay dolunayı, yanılgılar gezegeni Neptün ile zorlu bir açı da yapıyor. Neptün 'ün etkin olduğu dolunaylarda skandallar gündeme gelebilir. Ancak karşımıza çıkan bilginin doğruluğu da tartışılır. Dolunay haritasında Satürn destekleyici bir açı yapıyor. Uzun vadeli planların desteklendiği bir dolunay olacaktır. Karşınıza çıkan sorunlarda olabildiğince soğukkanlı ve rasyonel olmak, iyi bir planlama yapmak, sorunların tekrarlanmaması için belirli kurallar belirlemek bu dolunayın en sağlıklı kullanımı olacaktır.Ay Yılancı takım yıldızındaki Ras Alhegue sabit yıldızı ile birleşiyor. Venüs Satürn karakterinde bir sabit yıldızı olması dolayısıyla hakkında çok iyi şeyler yazılmıyor. Genelde özellikle ilişkilerle ilgili konularda büyük sorunlar çıkarabilir ya da rahatsız edici bir şekilde biraz cinsel olarak sorun çıkarabilecek nitelikte bir şeylerle bağlantılı olabilir.


Ras Alhegue iyi anlamda çalıştığında sağlık, şifacılık, tıp ve eczacılıkla bağdaştırılmıştır. Yılancı takımyıldızı olması nedeniyle her zaman şamanik bir anlam içeriyor. Bu nedenle de aslında sağlık konusunda bu dolunay şifalandırıcı olabilir. Dolunay 21. Menzilde oluyor. Bu menzil de sağlık ve tedavi için uygun kabul edilmiştir. Ancak ilişkiler açısından oldukça riskli bir dolunayla karşı karşıyayız.


21. Menzil: al-Balda 17°8’ Yay ile 0° Oğlak | Uygun: Yolculuk ve tedavi için iyi. Tarım ve inşaat için uygun. | Uygun Değil: Evlilik ve ilişkiler için iyi değil. Yeni personel alımı için uygun değil.


Yükselen burç hesaplama sayfasından doğum bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz.

Yay Burcunda Dolunay Burç Yorumları


Koç Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Dolunay zamanında bir eğitim ya da yolculuk konusunda son kararlar verilebilir. Veya yurtdışı ile bağlantılı bir süreciniz varsa bu netlik kazanabilir. Elbette bazı kafa karışıklıklarını olabileceğini de dikkate almak gerekiyor. Sizin için özellikle sağlık konularının belirsiz olması nedeniyle planlarınızı buna göre yapmanızda fayda var. Burcunuzda yolculuk eden şans gezegeni Jüpiter aslında sizi eğitim, yolculuk ve uluslarası konularda destekliyor. Bu nedenle bu dolunay zamanında karşınıza çıkan konularda diğer burçlara oranla daha şanslı bir zamandan geçiş yapıyorsunuz. Bu nedenle de dikkatli ve planlı hareket etmeniz durumunda oldukça verimli sonuçlar alabilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Boğa Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Burcunuzda gerçekleşen tutulmalardan sonra şimdi finansal konularda oturup bir hesap kitap yapma zamanındasınız. Bu dolunay bütçenizle ilgili bazı konuları netleştirmenizi sağlayacak. Bir kredi başvurunuz olmuşsa bunun sonucunu alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir finansal ortaklığa giriş yapıyorsanız tedbirli olun. Özellikle finansal konularda herşeyi netleştirin ve uzun vadeli planlarınızı yapın. İlişkiler ve ortaklıklar konusunda önemli sınavlar verdiğiniz bir seneden geçiş yapıyorsunuz. Bu nedenle kararlarınızı alırken iki kez düşünün. Üselik kariyerinizle ilgili de ağır sorumluluklar aldınız. Bu sorumlulukların getirmiş olduğu maddi sonucu bu dolunayda gözleyebilirsiniz.


İkizler Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Burcunuzda bir yeniay yaşadınız. Şimdi tam karşınızda bir dolunay var. Attığınız adımların ve verdiğiniz kararların birlikteliğinizi ne kadar etkilediğini bu dolunay zamanında görebilirsiniz. Eğer yeniay zamanında bir ilişkinin ilk adımları atılmışsa bu dolunay zamanında son kararlar alınabilir ve bunu başkalarına da duyurabilirsiniz. Geçtiğimiz iki yıl ilişkiler konusunda önemli sınavlar vermiştiniz. Şimdi burcunuzda bir Merkür retrosu da yaşadınız. Belki eski defterler açılmış ve aynı şeyleri tekrar yaşamak istemediğinizi farketmiş olabilirsiniz. Ama merak etmeyin, tam da bu noktada aslında şans gezegeni Jüpiter size ilişkiler konusunda bir destek veriyor. Eğer daha soğukkanlı ve istikrarlı olabilirseniz bu dolunaydan karlı çıkabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili belirsizlikler ise bu dolunay zamanında vereceğiniz kararları etkileyecektir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Yengeç Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Dolunay sağlık ve çalışma hayatınızı etkileyecek. Bir önceki yeniay zamanında yaptığınız planları şimdi uygulamaya koyabilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda bazı şeyler netlik kazanabilir. Bu süreçte bir eğitim ya da yolculuk konusunda bazı belirsizlikler varsa bunların da netleşmesi mümkündür. Özellikle bir iş seyehati gündeme gelebilir. Yurtdışıyla bağlantılı bazı konular varsa bunun da dolunay zamanında artık bir sonuca bağlanması mümkün. Ancak bazı belirsizlikler olduğunun ve planlarınızı değiştirmek zorunda kalabileceğinizin farkında olun. Vergi, sigorta ya da kredi gibi konularda uzun vadeli planlar yapmanız bu dolunayı daha rahat atlatmanızı da sağlayabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Aslan Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Dolunay aşk hayatınızla ilgili konularda bir netlik kazanmanıza destek verecek. Eğer iki hafta önce gelecek planlarınızla ilgili yeni bir adım atmışsanız şimdi bununla ilgili de önemli kararlar verebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle birlikte verdiğiniz kararlar bu dolunay zamanında yaşamınızı etkileyebilir. İlişkiniz de bundan etkilenebilir. Eğer çocuğunuz varsa onunla ilgili konular da bu dolunay zamanında sonuçlanabilir. Bu süreçte özellikle maddi konularda temkinli hareket edin. Bu dolunay riskli yatırımlar için çok uygun değil. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.

Başak Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Geçtiğimiz Merkür retrosunda iş hayatınızda bazi karışıklıklar yaşamış olabilirsiniz. Dolunayda ise ev ve ailenizle ilgili önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Belki iki hafta önce işinizle ilgili önemli adımlar attınız. Şimdi bu kararlar eviniz veya ailenizi de etkileyebilir. Özellikle yer değişiklikleri konusunda tedbirli olmakta fayda var, bazi belirsizlikler nedeniyle yön kaybı yaşayabilirsiniz. Eşiniz ya da ortağınızla ilgili kararlarda fedakarlığın dozunu iyi ayarlayın.

Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Terazi Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunayda bir eğitim ya da yolculuk için son kararları verebilirsiniz. Eğer bu yolculuğa iş nedeniyle çıkmanız gerekiyorsa burada bazı belirsizlikler olabilir. Bunları dolunay zamanında netleştirmeye çalışın. Eğer keyfi bir yolculuk olacaksa lütfen besin alerjileriniz konusunda önlemlerinizi alın. Tatile gitme planınız varsa bundan önce işinizle ilgili konuları netleştirmeye çalışırsanız iyi olur. Böylece tatilde bir kaosun ortasına düşmemiş olursunuz. İş arkadaşlarınızla birlikte hareket etmeniz gereken konular bu dolunayın en karışık konusu diyebiliriz. Ama merak etmeyin, aracılardan ve eşinizden destek bulma şansınız var. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz

Akrep Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında maddi konularda önemli kararlar alabilirsiniz. Eğer bütçenizle ilgili bir gelir gider hesabı yapmışsanız bu dolunay zamanında nerede yanıldığınızı görmeniz çok mümkün. Evden ve aileden gelecek destekler olacaktır. Bu destekleri geri çevirmeyin. Çocuğunuz için harcamalar yapmak da bu dolunayın ana konularından birisi. Yatırım yapmak için çok uygun bir dolunay değil. Özellikle riskli yatırımlar konusunda temkinli olmanızda fayda var. Yanılgılara açıksınız. Eğer bir yatırım yapacaksanız da bunun uzun soluklu bir yatırım olmasında fayda var. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz


Yay Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

İki hafta önce yeniay zamanında partneriniz ya da ortağınızla ilgili konular gündeme gelmiş olabilir. Şimdi bu dolunay zamanında bu konularla ilgili bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Geçtiğimiz iki yıl özellikle ilişkiler konusunda ciddi sınavlar verdiniz. Geçen ay ise bu konular tekrar gündeminizi meşgul etmiş olabilir. Şimdi bu dolunay zamanında artık net bir karar almak isteyebilirsiniz. Ancak ev ve yerleşim konusunda kandırılmaya çok açık olduğunuzun farkında olun. Kardeş, kuzen ve yakın çevrenizden bu konularda destek alabilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsinizOğlak Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Sağlık bu dolunayın ana konusu olabilir. Veya biraz uzaklaşmak ve kafanızı dinlemek isteyebilirsiniz. Yapabilirseniz bir inziva kampına kaçın. Eğer imkanınız yoksa bu dolunay sadece kendi istediklerinizi yapın ve biraz kendi başınıza kalın. Eğer kendi başınıza kalıp dinlenmeniz mümkün olmazsa radikal kararlar almaktan uzak durun. Sizden gizlenen bazı gerçekler de bu dolunay zamanında ortaya çıkabilir. Aracınızla ilgili bu dolunay zamanında önemli kararlar vermeyin. Araç alıp satmak için uygun bir dolunaydan geçmiyorsunuz. Kardeş, kuzen ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde bir mesafe ayarı bu dolunay zamanında iyi olabilir. Maddi konularda olumlu gelişmeler ise sizin açınızdan bu dolunayın en destekleyici noktası olacak. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz


Kova Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Arkadaşlarınızla ilgili konularda önemli kararlar gündeme gelebilir. Maddi konularda ise yanılgılara açıksınız. Bu nedenle bu dolunay zamanında özellikle arkadaşlarınızla yapacağınız finansal girişimlerde temkinli olmanız gerek. Bu süreçte ne kadar rasyonel olursanız o kadar karlı çıkarsınız. Bir dernek ya da meslek grubu ile gönüllü bir çalışmanın içinde yer alabilirsiniz. Arkadaşlarınızın hayatında önemli değişimler olabilir. Bu değişimlerden kısmen de olsa siz de etkilenebilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz


Balık Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Kariyer hayatınızla ilgili önemli kararlar vermeniz gereken bir süreçten geçiyorsunuz. Belirsizlikler ya da kafa karışıklıkları bu süreçte yönünüzü kaybetmişsiniz gibi hissettirebilir. Eşinizden ya da partnerinizden bu noktada destek alabilirsiniz. Onun iş hayatındaki gelişmeler de kararlarınızı etkileyebilir. Eğer geçtiğimiz ay bir yer değişikliği yapmışsanız şimdi iş hayatınız da bundan etkilenmiş olabilir. Maddi olarak şanslı bir zamandan geçiş yapıyorsunuz ancak bunun 10 yılda bir gelen bir şans olduğunun farkında olun. Cesur olun ve gelen fırsatları iyi değerlendirin. Ancak gerçek olmayacak kadar güzel bir fikirle gelen olursa bilin ki gerçek değildir. Oradan uzak durun. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Doğum haritanızı Doğum Haritası sayfasından çıkararak hangi evinizde hangi göstergenin olduğunu görebilirsiniz.


Comments


bottom of page