Ay Fazı Nasıl Belirlenir?

En son güncellendiği tarih: 2 Haz 2019Doğum haritasında kişinin Güneş ve Ay'ı arasındaki açıya bakarak ay fazını belirleyebilirsiniz. Burada dikkat edilecek önemli nokta, Ay'ın Güneş'ten daha hızlı olduğunu bu nedenle açıyı yapanın Ay olduğunu hatırlamak. Yani Ay zodyaktaki burç sırasına* göre Güneşten uzaklaşmaktadır. Bir iki örnekle deneyelim,

Güneş Akrep ve Ay Kova burcunda ise ozaman aradaki açı yaklaşık 90 derece olacaktır. Çünkü Akrep'ten Kova'ya 4 burç ilerlerim; Akrep - Yay - Oğlak ve Kova.

Güneş yine Akrep burcunda ancak Ay Aslan burcunda ise ozaman aradaki açı yaklaşık 270 derece olacaktır. Çünkü Akrep'ten Aslana doğru 9 burç ilerleyeceğim. Zodyak çemberinin saatin tersi yönünde ilerlediğini görebilirsiniz.


Zodyak çemberi üzerinden aradaki açının yaklaşık değerini bulabilirsiniz. Her burç 30 derecedir. Örneğe devam edelim;

Eğer Güneş Akrep burcunun 22 derecesinde ise ve Ay Kova burcunun 13 derecesinde ise aradaki açı kaç derece olacaktır?

Her burç 30 derece demiştik. Güneşin Akrep burcunu tamamlayarak bir sonraki burca geçmesine 8derece kalmış. Bunu bir kenara not ediyoruz.

Ay ise Kova burcunun ilk 13 derecesini ilerlemiş.


Şimdi bir de harita üzerinden örnek yapalım.


Bu Sakıp Sabancı'nın haritası.** Aynı çalışmayı burada tekrarlayalım. Dakikaları işin içine katmadan kabaca hesaplama yapacağım. Güneş 16derece Koç burcunda ve Ay 1derece Başak burcunda. Güneşin Koç burcunu tamamlamasına 14derece var, Başak burcunun 1derecesine kadar ilerliyoruz. Öyleyse;


Aşağıdaki listeye dönüp baktığımızda 135 derecenin Büyüyen Ay fazına denk geldiğini görüyoruz. Ay fazlarının kişiyi nasıl etkilediğini merak ediyorsanız "Ay Fazları" yazısını okuyabilirsiniz.


*Zodyakta Burç sıralaması: Koç > Boğa > İkizler > Yengeç > Aslan > Başak > Terazi > Akrep > Yay > Oğlak > Kova > Balık

** Doğum bilgileri Hakan Kırkoğlu'nun Göklerin Bilgeliği kitabından alınmıştır.

(İş bu makale, telif hakkına tabidir. Değiştirerek, tahrif edilerek veya izinsiz yayınlanamaz. Ebru Tansoy 2017 ©️)

#AyFazları #Eğitim #KronosAkademi

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
© Copyright by astrokronos
  • pngegg
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS