Merkür ve Karar Alma Mekanizmaları

En son güncellendiği tarih: 20 Eki 2019


Merkür, bir haritada kişinin nasıl düşündüğünü, zihniniz nasıl ve en çok hangi konulara çalıştığını, iletişim yeteneğini ve karar alma mekanizmalarını anlatır. Geleneksel astrolojiye göre kişinin kardeşleri ve/veya kuzenlerini temsil eder. Bir kisideki odaklanma sorunları, öğrenme zorlukları, okumaya karşı olan ilgisi, kararsızlık, hesap hataları, rasyonel karar alabilme kabiliyeti gibi noktaları haritasındaki merkür aydınlatır. Öncelikle kişinin karar alma mekanizmasını görmek için elementini inceleriz ki bu bile oldukça fazla fikir verir. Eğer kişinin merkürü ateş elementi burçlardan birinde ise ozaman kişi açık sözlü ve dürüst olacaktır. Kararlarını başkalarına açıklamakta tereddut etmeyecektir. Kimi zaman karşı tarafta rahatsız edici bir etki de yaratsa kişiyi durdurmayacaktır. Eğer merkür toprak elementi bir burçta yer alıyorsa kişi temkinlidir ve sözlerinin sonuçlarını düşünür. Merkür su elementi burçlarda ise daha çok duygusal kararlar vermeye meyillidir. Daha sessiz sakin kişilerdir. Merkür hava elementi burçlarda ise kişi daha rasyonel kararlar alabilir. Merkür öncü burçlarda olduğunda ani karar almaya meyillidir. Hızlı kararlar almak gereken zamanlarda ya da kişinin insiyatif alması gereken anlarda kurtarıcı olabilir. Hızlı öğrenir ancak hızlı unutmaya meyillidir. Sabit burçlar da yavaş ancak kalıcı öğrenirler. Karar alma mekanizmaları da yavaştır. Ancak inatçı ve kararlıdırlar. Verdikleri karardan geri dönmeleri zordur. Değişken burçlar ise cabuk karar değiştiren ancak adaptasyon yeteneğine sahip kişilerdir. Merkür bu burçta kişiye herşeyden farklı alternatifleri görebilme kabiliyeti verir. Ancak fikir değişiklikleri, verdiği karardan cayma, odaklanma sorunu kişinin yaşadığı en büyük handikaplardir. Kişinin zihnini en çok hangi yaşam alanında kullandığını bulunduğu eve bakarak anlarız. Iletişim daha meslek hayatında kullanıyorsa ozaman merkür 10/6 ya da 2.evdedir. Daha çok yakın çevresi ile iletişim halindeyse ozaman merkür 1/3.evlerde gözleriz. Daha çok eşi ya da ortağıyla diyalog halindeyse ozaman merkür 7.evdedir. Sosyal çevre, arkadaşlar kişinin iletişim ağındaki en yoğun gruplarsa ozaman merkür 11.evdedir. Haritanızı tanımak için siteye üye olarak ücretsiz derslerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Daha detaylı öğrenmek isterseniz Kendim Icin Astroloji derslerini inceleyebilirsiniz.

Öncü Burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak

Sabit Burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova

Değişken Burçlar: Ikizler, Başak, Yay, Balık

Ateş Elementi Burçlar: Koç, Aslan, Yay

Toprak Elementi Burçlar: Boğa, Başak, Oğlak

Hava Elementi Burçlar: Ikizler, Terazi, Kova

Su Elementi Burçlar: Yengeç, Akrep, Balık

#Merkür #Elementler

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
© Copyright by astrokronos
  • pngegg
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS