top of page
© Copyright by astrokronos

Yeniay Başak Burcunda 15 Eylül 2023

Başak Yeniayı 15 Eylül 2023

15 Eylül tarihinde 4:39 'da 21°58' Başak Burcunda bir yeniay yaşayacağız. Bu yeniaya Uranüs destek veriyor. Bu nedenle sıradışı ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Sorunlara farklı çözümler bulabilir, yenilik ve tazelenme için adımlar atabiliriz. Teknolojik konularda atacağınız yeni adımlar ise desteklenecektir.


Merkür aynı gün ileri gitmeye başlıyor. Bir süredir beklemede kalan konular bu yeniay ile hız kazanmaya başlayabilir. Eğer retro zamanında bazı aksilikler yaşamışsanız ya da detayları atladığınız için bazı hatalar olmuşsa bu yeniay zamanında bunları düzeltmek için harekete geçebilirsiniz. Ancak yanılgılara ve kafa karışıklıklarına neden olan Neptün bu yeniaya zorlu bir açı yapıyor. Bu nedenle yeniay zamanında detaylara özen göstermeniz gerekiyor. Eğer bazı belirsizlikler varsa bu konuların netleşmesi için zaman tanıyın. 19 Eylül sonrasında sis bulutu dağılacaktır.


Başak burcu sağlığı, günlük yaşam rutinlerini, alışkanlıkları, beslenme ve egzersiz programlarımızı anlatır. Bu konularda özellikle Merkür retrosu döneminde bazı aksaklıklar yaşanmışsa şimdi daha sağlıklı bir düzen kurabilirsiniz. Elbette bu konularda değişim, yeni bir düzenleme yapabilir, yeni teknik ve yöntemleri kullanabilirsiniz.

Bu yeniay zamanında Merkür 'ün Satürn ile uzaktan bir karşıt açısı meydana gelecek. 22 Ağustos tarihinde Merkür 'ün Satürn ile bir karşıt açısı oldu. Bu tarihte yaşanan konular size bir fikir verebilir. Bir anlaşma ya da sözleşmenin feshi, bir yolculuk planının iptali ya da bir eğitimin tamamlanması gündeme gelmiş olabilir. Şimdi bu konularla ilgili farklı çözümler aramak, yeni bir adım atmak veya o tarihte ertelenen konular için harekete geçmek mümkün olacak.


Bu yeniay 'a Denebola sabit yıldızı eşlik ediyor. "Denebola astrolojide şanssız bir etkiye sahiptir, talihsizliğin ve rezaletin habercisi olarak tanımlanmıştır. Bu nedenle hem karakter hem de figürdeki konum açısından Regulus'a karşıttı. Ptolemy'e göre Denebola, Satürn ve Venüs doğasındadır."


Ancak bu yıldız sağlıklı çalıştığında farklı bakış açısı ile keşif ve icat etme yeteneğini vurgular. Bu nedenle yeni teknik ve yöntemleri kullanmak bu yeniayda ikinci kez vurgulanıyor.


Uranüs 'ün Boğa burcunda uzun zamandır yolculuğunu sürdürdüğünü unutmayalım. Özellikle 2019 yılından beridir hayatımızda belli bir alanda güvenlik ihtiyacımızı test ediyor. Bizi daha bağımsız ve özgür hareket etme konusunda sıkı sıkıya tutunduğumuz bir alandan kopartma çabasında. Bu süreçte özellikle sabit burçlarda göstergeleri olanlar sarsıcı deneyimler yaşamış olabilirler. Hem Boğa burcu hem de Uranüs Boğa Burcu Transiti 'ni tekrar okumakta fayda var. Bu yeniay sizi bu konularda adım atmak için yeni düzenlemeler yapmaya itecektir.


Hizmet ve sağlık sektöründe yapılacak yeni düzenlemeler, itirazlar, sürpriz gelişmeler de bu yeniay zamanı gündemi meşgul edebilir. İstifalar ya da görev değişiklikleri sıklıkla kaşımıza çıkacak diğer konular arasında.


Başak burcu sağlık anlamında özellikle bağırsaklarla ilgilidir. Ayrıca tüm sindirim sistemi, hijyen, sağlıklı beslenme ve egzersiz düzenleri de Başak burcu ile temsil edilen konulardır.


İspanya, Suriye, Afrika, İsviçre, Kudüs ve Paris gündeme gelebilecek ülke ve şehirlerdir. Diğer şehir ve ülkeler için Başak Burcu sayfasını tekrar inceleyebilirsiniz.


Bu yeniay 14.Menzil 'de gerçekleşiyor. 14. Menzil: al-Simak, 17° 8 Başak’ ile 0° Terazi | Uygun: Evden taşınmak, işten ya da sevgiliden ayrılmak için iyidir. Deniz yolculukları için uygun. | Uygun Değil: Evlilik için iyi değildir. Kara yolculuğu için uygun değil.Yeniaydan Etkilenen Burçlar 2023

Elbette yeniayın doğum haritanızda hangi evde gerçekleştiği önemli olacaktır. Yine de 20°- 26° 'de değişken burçlarda göstergeleri olanlar direk etki alacaktır. Bu yeniaydan öncelikle Balık ve Başak burçları etkilenecek. İkizler ve Yay burçları da yeniaydan etkilenecek diğer burçlar arasında. Boğa ve Oğlak burçları ise bu yeniaydan fayda sağlayabilirler. Haritanızın nasıl etkiler alacağını merak ediyorsanız Yeniay / Dolunay Yorumlama programını alarak öğrenebilirsiniz. Bu programda basit tablolar sayesinde astroloji bilmeden de yorum yapabilirsiniz.


15 Eylül 2023 Başak Yeniayı Burç Yorumları

Yeniay 'ın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.


Örnek burç yorumları için bir önceki yeniay dolunay yorumlarını okuyabilirsiniz. Yeniay Dolunay yorumları ince detayların da verildiği analizlerdir.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.

Koç Burçları Başak Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Başak Yeniayı zamanında kariyerinizle ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir işe başlayabilirsiniz. Bir süredir iş yerinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız bu yeniay sizi sıkışıp kaldığınız iş ortamından kurtarabilir. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız yeni bir ofise geçebilir veya yeni bir hizmet almaya başlayabilirsiniz. Personellerinizin değişmesi de mümkün, ayrılanlar ya da yeni başlayanlar olabilir. Eğer kurumsal bir firmada çalışıyorsanız size farklı bir görev verilebilir. Tüm bu yaşanan gelişmelerin kazançlarınızı da etkileyeceğini unutmayın. Maddi konularda yaşanacak beklenmedik gelişmeler olabilir. İş yerinizin size sunduğu imkanlar değişebilir. Belki internet üzerinden kazanç elde edebileceğiniz bir alana da yönelebilirsiniz. Bu noktada hesap hatalarına karşı dikkatli olun. Özellikle kurumsal bir yerde çalışıyorsanız size sunulan yeni imkanların varolan haklarınızda kayıplar yaratmayacağından emin olun. Gelir - gider konusunda hesap hataları bu yeniayda zamanında çok olası. Eğer yeni bir hizmet alımı ya da yeni bir işe geçiş yapma planındaysanız maddi konularla ilgili tüm detayları özenle inceleyin. Önümüzdeki dolunay burcunuzda gerçekleşiyor, haliyle tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Burada doğru adımlar atarsanız başarılı sonuçlar almanız çok olasıdır. Bir danışmanlık seansı da içeren üç aylık bir VIP üyeliği alarak önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeleri konuşabiliriz. Bu pakete başlangıç seviyesinde eğitimlerin bazıları da ücretsiz olarak sunulmuştur. Önümüzdeki ay iki tutulmanın olduğunu da anımsayalım. Detaylar için Üyelik Paketleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Daha fazlasını okumak ister misiniz?

Bu özel yazıyı okumaya devam etmek için www.astrokronos.com sitesine abone olun.

Hemen Abone Ol
bottom of page