top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Yay Burcunda Dolunay 23 Mayıs 2024

Yay Dolunayı 23 Mayıs 2024

Dolunay Ne Zaman?

Dolunay 23 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 16:53 ‘de olacak. 


Dolunay hangi burçta olacak?

Dolunay 2°54’ Yay burcunda gerçekleşiyor. Yay burcu «Değişken» nitelikte ve «Ateş» elementi bir burçtur. Yay burcuyla temsil edilen konular bu dolunay zamanında gündemi daha çok meşgul edebilir; turizm, ithalat-ihracat, yabancı dil gerektiren işler, akademisyenler, outdoor sporlar, basın-yayın, uluslararası hukuk, dil kursları, dini mekanlar, gümrük, havalimanları, basın-yayın, kişisel gelişim, üniversiteler.


Hastalık olarak kalça bölgesini temsil eder. Salgın ve ateşli hastalıkları anlatır.Spor yaralanmaları bu burçla temsil edilir.


Bu dolunay kazalara da açık bir zaman aralığı. Özellikle motor kazaları konusunda tedbirli olmakta fayda var. Bacaklar ve kalça bölgesi yaralanmaları yaşanabilir.


Bu dolunay Asteroid Lilith ile kavuşumda. Bu Kara Ay Lilith ‘den farklı bir anlama sahiptir. Astrolojide intikam yeminlerini, aşk üçgenlerini, erkeğe boyun eğmeyi reddeden kadını temsil eder. Şeytani bir yanı vardır. İntikam için çocukları öldüren bir cadı olarak tasvir edilmiştir. Bu nedenle bu dolunay zamanında intikam peşinde koşmanın sonuçları karanlık olabilir. 


Pluto bu dolunaya destekleyici bir açı yapacak. Ancak elbette ne kadar destekleyici bir açı da olsa Pluto zorlu bir gösterge. Köklü dönüşümleri, yeniden yapılandırmayı anlatan bir konu. Temsil ettiği kişiler daha çok zorlu, ikna edilmesi güç ve inatçı kişilerdir. Güç sahibi ve ulaşılması zor kişileri anlatır. Aynı zamanda yeraltı dünyasını temsil eder. Bu kişiler dolunay zamanında daha fazla gündemde olacaktır.


Yay burcu yasal konuları ve hukuki süreçleri temsil eder. Bu kişilerle ilgili dava süreçleri bu dolunay zamanında gün yüzüne çıkabilir. Her türlü dava sürecinde manipülasyonlar ve güç savaşları da olasıdır.


Hak-hukuk savaşı, inançlar bu dolunayda yine gündemden düşmeyecektir. Dolunayda malesef bazı zorlu açılar şiddet olaylarının ve savaş tamtamlarının tekrar yükselebileceği riskini barındırıyor.


Dolunay zamanında Venüs ve Jüpiter 29° Boğa burcunda, Neptün ise 29° Balık burcunda yer alıyor. 29° bir burcun son derecesidir ve astrolojide anaretik olarak tabir edilen zararlı bir etkisi vardır. Aslında bu bir sürecin bittiğini gösteren, değişimin sonuna gelinmiş bir süreci anlatır. Elbette bu göstergeler iyiciller, bu nedenle de bir tamamlanma enerjisi taşıyor. Bir projenin bitmesiyle gelen bir kazanç gibi düşünülebilir. Bu kavuşum sonrasında göstergeler burç değiştireceği için de gelen bu destek veya fırsat ile gündem tamamen değişecektir. Venüs ve Jüpiter aynı zamanda Alcyone sabit yıldızı ile de kavuşuyor. İyi anlamda çalışkanlık ve gayret göstererek gelen bir başarıyı anlatır. Ancak her sabit yıldız gibi büyük riskler konusunda uyarır; kaza nedeniyle körlük, sonuçları düşünmeden atılan adımlar nedeniyle itibar kaybı olası risklerdir.


Dolunayda Pluto Altair sabit yıldızı ile birlikte. Robson bu yıldız için  büyük, ani fakat geçici bir refahtan bahseder. Haliyle gelecek olan destekler çok da kalıcı olmayabilir. 


Altair; Ptolemy ‘ye göre Mars ve Jüpiter karakterindedir. Cesur, kendinden emin, boyun eğmez, hırslı ve liberal bir doğa, büyük ve ani ama geçici bir zenginlik ve bir otorite konumu bahşeder. Kan dökmek nedeniyle suçlamalar ve sürüngenlerden tehlike yaratır.

Bu dolunay zamanında Güneş Mirfak sabit yıldızı ile kavuşuyor. Bu çok da iyi anılmayan bir sabit yıldızdır. Bu dolunay zamanında gelen her bilginin doğru olmama ihtimali vardır.


Zeki, güçlü, cesur ve maceracı bir doğa verdiği söylenir ancak yalan söyleme eğilimi vardır. Kabalistler tarafından İbranice Lamed harfi ve 12. Tarot Trump "Asılan Adam" ile ilişkilendirilir. [ Robson, s.56.]


Dolunay 19. Menzilde gerçekleşiyor. 19. Menzil: al-Saula 21°25’ Akrep ile 4°17’ Yay | Uygun: Tarım ve inşaat için iyi. | Uygun Değil: İş ve alışveriş için uygun değil. İlişkiler ve ailevi konular için uygun değil. Deniz yolculukları önerilmez


Sonuç olarak bu dolunay zamanında yalan yanlış gelen bilgilerle ani aksiyonlar almak, sonuçlarını düşünmeden hareket etmek itibar kayıplarına neden olabilir. Gelen desteklerin ya da alınan sonuçların uzun vadeli olmayabileceğini akılda tutmak gerekiyor. Yay burcundaki bu dolunayı sağlıklı kullanabilmek için gelecekle ilgili sağlam bir vizyon gerekiyor. Günü kurtarmak çare değil.

Yay Dolunayı 2024
Yay Dolunayı 2024

Dolunay 'dan Etkilenen Burçlar

Yay ve İkizler burçları bu dolunaydan direk etki alacaktır. Başak ve Balık burçları da bu dolunay zamanında onları harekete geçirecek etkiler alabilirler. Bu dolunaydan destekleyici etkiler alacak olanlar Koç ve Aslan burçları olacaktır. Doğum haritanızda özellikle sabit burçların 1° - 5° derecelerinde göstergeleriniz varsa direk etkiler alabilirsiniz. Haritanızın nasıl etkiler alacağını merak ediyorsanız Yeniay / Dolunay Yorumlama programını alarak öğrenebilirsiniz. Bu programda basit tablolar sayesinde astroloji bilmeden de yorum yapabilirsiniz.


Dolunay Burç Yorumları

Dolunayın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.Koç Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında bir yolculuk planına karar verebilirsiniz. Bir eğitimi tamamlayabiliriniz. Yurtdışı ya da akademik bir hayatınız varsa bununla ilgili konularda önemli sonuçlar alabilirsiniz. Maddi olarak bazı destekler olabilir. Yine de bunların çok da kalıcı destekler olmadığının farkında olun. Bu sürecin sonrasında yolculuklar artmaya başlıyor. Bu nedennle maddi olarak bütçenizi iyi yönetmeniz gerekiyor. Hızlı kararlar bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Bu nedenle süreçte sakin kalabilmeniz, adımlarınızın sonuçlarını düşünerek hareket etmeniz önemli olacaktır. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz. 

Boğa Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Finansal konularda önemli bir dolunay yaşayacaksınız. Bir süredir şans gezegeni Jüpiter size destek veriyor. Bu dolunay sonrasında ise maddi konularda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak bunun öncesinde önemli kararlar vermeniz gerekiyor. Kariyerinizle ilgili köklü değişimlerle ilgili bu dönem vereceğiniz kararlarda temkinli olmaya gayret edin. Değişim gerekiyor evet ancak bu tamamen maddi gerekçeler olmamalı. Gizli düşmanlıklara açık olduğunuz bir dönemden geçiş yapıyorsunuz, attığınız adımların sonuçlarını iyi değerlendirin. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.İkizler Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

İlişkiler konusunda önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Sorunlu ilişkilerde tamam mı devam mı kararları verilebilir. Bu süreçte ilişkilerde değişim artık son noktasına gelmiş gözüküyor. Devam eden birlikteliklerde ise kariyerinizde yaşanan değişim ilişkinizi de etkileyebilir. Bu tarihte vereceğiniz kararlara dikkat etmekte fayda var. Sosyal statünüzü anlatan alanda bir Satürn transiti var, bu da dolunayın uyarısı olan itibar riskini karşımıza getiriyor. Partnerinizin hayatında yaşanan gelişmelerden de etkilenebilirsiniz. Bu süreçte vereceği kararlar sizin kariyerinizde de bir dönüm noktasını tetikleyebilir. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.

Yengeç Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Çalışma hayatınız, ofisiniz ve iş arkadaşlarınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eğer sorunlu bir firmada çalışıyorsanız işi bırakma kararı verebilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız ofisinizi değiştirebilirsiniz. Belki bir kira sözleşmesinin sonuna geldiniz. Bu süreçte sosyal çevrenizden ya da bir dernek, meslek grubu gibi bir topluluktan da destek alıyor olabilirsiniz. Bu son fırsatı iyi değerlendirin. Özellikle iş hayatınızla ilgili yönetim kademesi ile mücadeleye girmek iyi bir fikir değil. Sizi beklenmedik finansal sorunlarla karşı karşıya bırakabilir. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.

Aslan Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay çocuklarıız ana gündem maddeniz olacaktır. Onların eğitim hayatlarıyla ilgili konularda önemli değişimler yaşanabilir. İşinizle ilgili finansal konular da bu kararlarınızı etkileyecektir. Eğer sorunlu bir ilişkiniz varsa bu dolunay zamanında bununla ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. Tamam mı devam mı kararları verilebilir. İş hayatınızda da önemli bir değişimin kıyısındasınız. Bu nedenle kararlarınızı alırken bu süreci de gözönünde bulundurmak durumunda kalabilirsiniz. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.Başak Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Aileniz veya yerleşimle ilgili önemli kararlar vereceğiniz bir dolunay yaşayacaksınız. Belki bir kira kontratının sonuna geldiniz. Bazılarınız ise köklü bir iş değişikliğine gidiyor olabilir. Bu nedenle de taşınma kararları alabilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız bir ofis değişikliği gündeme gelebilir. Bu dönemde kariyerinizde köklü bir değişiklik fırsatı yakalarsanız değerlendirin, zira önümüzdeki günlerde kariyerinizde şanslı bir döngüye başlayacaksınız. Bu belki sizi bir yer değişimine itiyorsa bu dolunay zamanında cesur kararlar almanız gerekebilir. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.

Terazi Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında bir eğitimi tamamlayabilir veya bir yolculuk kararı verebilirsiniz. Aracınızı değiştirme planınız varsa bu dönemde aracılardan destek almanız mümkün. Ancak çalıştığınız kişiler daha önce de çalıştığınız ve sizi doğru yönlendirebilecek kişiler olsun. Aksi durumda finansal olarak gereksiz masraflara girebilirsiniz. Kardeş, kuzen gibi yakın çevrenizle ilişkileriniz de bu dolunay zamanında gündeminizde olacak. Bu gergin bir dolunay, bu nedende tartışmaları alevlendirmemek gerekiyor. Eğer yolda olacaksanız hız yapmamaya da özen gösterin. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.Akrep Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında maddi konularda önemli kararlar verebilirsiniz. Bir borcu kapatabilir veya eviniz için bir harcama yapabilirsiniz. Finansal olarak aileden gelebilecek destekler mümkün. Ancak destek beraberinde güç savaşlarını da getirebilir. Bazılarınız ise bir yer değişikliği nedeniyle harcama yapmak durumunda kalabilir. İş hayatınızda yoğun bir dönemden geçiş yapıyorsunuz, hızlı aksiyonlar strese neden olabilir. Bazı projelerinizi ise beklediğinizden daha çabuk teslim etmek durumunda kalabilirsiniz Maddi konularda destek ise dolunay sonrasında gelmeye başlıyor. Özellikle ortak gelirlerde veya partnerin gelirlerinde artış mümkün. Dolunay sonrasında bu süreç de netlik kazanacaktır. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.

Yay Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Spot ışıkları üzerinize çevriliyor. Bu dönemde vereceğiniz kararlar ve yapacağınız açıklamaların geri dönüşü olmayabilir. Varsa çocuklarınızla ilgili konular stres nedeni olabilir. Tartışmaları alevlendirmemek önemli. Bu süreçte sonuçlarını düşünmeden alınan aksiyonlar sorunları büyütebilir. Aşk hayatınızda bu süreçte huzur kaçabilir. Tamam mı devam mı kararları alabilirsiniz. İş arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan gelecek olası destekler ise bu dolunay zamanında bir çıkış kapısı olabilir. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.Oğlak Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay bazılarınız için çok destekleyici geçebilir. Ancak bazıları bu dolunayda sarsıcı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabilir. Bazı sırların ortaya dökülmesi mümkün. Sizden gizlenen gerçekleri duyabilirsiniz. Eğer sizin gizlediğiniz birşeyler varsa iki kez dikkatli olun, gizli düşmanlıklara açık bir zamandan geçiş yaptığınız için bunlar da ortaya çıkabilir. Rakipleriniz arkanızdan iş çevirebilir. Bu dolunay zamanında özellikle ailenizle olası tartışmalardan kaçının. Basit bir söz bile bir tartışmayı tetikleyebilir. Bu dolunayda desteklenecek olan bir grup da var. Partnerin iş hayatında yaşanacak gelişmeler sizi finansal olarak bir üst kademeye taşıyabilir. Hemen dolunay sonrasında sizin de iş hayatınızda yaşanacak olumlu gelişmeler maddi olarak köklü bir değişime neden olacak. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.

Kova Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Sosyal hayatınız bu dolunayda ana gündem maddeniz olacak. Arkadaşlarınızın hayatında yaşanan gelişmelerden siz de etkilenebilirsiniz. Bazılarınız onlara destek vermek durumunda kalacak. Ancak bu süreçte birlikte bir yolculuğa çıkma planınız varsa biraz sakin, hızlı aksiyonlar gerilime ve kazalara neden olabilir. Bu dolunay zamanında ailenizden gelecek destekler olabilir. Özellikle maddi konularda gelecek destekler beklenenden fazla olabilir. Bu dolunayda ilişkiler konusunda önemli kararlar da alabilirsiniz. Dolunayın sonrasında ilişkiler konusunda şanslı bir dönem başlıyor. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.

Balık Burçları Dolunaydan Nasıl Etkilenecek?

Kariyerinizde önemli bir dönüm noktasına geliyorsunuz. Sorunlu bir firmada çalışıyorsanız işten ayrılma kararı alabilirsiniz. Özellikle finansal konularda yaşanan gerilim sizi bu kararı almaya itebilir. Kurumsal bir firmada çalışıyorsanız köklü bir görev değişikliği gündeme gelebilir. Yakın çevrenizden gelen destekler bu dolunay zamanı sizi rahatlatabilir. Bazılarınız ise bir kariyerine destek verecek bir eğitimi tamamlama sürecinde olabilir. Dolunayın hemen sonrasında aileden gelen destekler olacaktır. Üzerinizdeki baskının arttığı bu dönemde sizi nistepen rahatlatacaktır. Doğum haritanızda değişken burçların ilk derecelerinde göstergeleriniz varsa bu dolunaydan direk etki alabilirsiniz. Bunun için Yeniay ve Dolunaylar e–kitabından detaylı yorumlara ulaşabilirsiniz.


Ileri seviye egitimlerinde bir teknikte bir nokta tetiklendiğinde ne olacağı aktarılır. Ancak uygulamada size danışan daha spesifik konularla gelir. Bu noktada öğrencilerde hangi teknikle neye bakmalıyım ve bu gördüğümü nasıl yorumlarım soruları başlıyor. Buna bir çözüm olarak konuya göre tekniklerin nasıl kullanıldığını çalışacağız. Evlilik Tarihlerinin Belirlenmesi, Kariyerde Başarı Zamanlarının Belirlenmesi, Finansal Başarı Zamanları eğitim içinde verilen önemli ders adımlarıdır. İleri Seviye Astroloji Eğitimi içeriğini detaylı inceleyebilirsiniz.Üye Olarak sitedeki e-kitapları da okuyabilirsiniz.Bunlar da ilginizi çekebilir;


Opmerkingen


bottom of page