top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Terazi Burcu

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu Tarih: 23 Eylül - 22 Ekim


Terazi burcu «Öncü» nitelikte ve «Hava» elementi bir burçtur. Sosyallik kişi için oldukça önemlidir. Kendisini ilişkileri yoluyla tanır. Kavga ve şiddet kişinin yaşam dengesini altüst edebilir. Bu nedenle “Ne olursa olsun barış” mottosu ile hareket eder. Tam karşısında yer alan Koç burcundan ise kendi isteklerinin peşinden gitmeyi, hayır demeyi ve bazen sevilmemeyi göze almanın gerekliliğini öğrenir.


Terazi Burcu

Terazi burcundaki göstergelerin temsil ettiği konularda dengeli ve adil olma çabasındayızdır. Önce karşı tarafından gözünden olaya bakarak onu memnun etmeye çalışabiliriz. Bu kimi zaman sağlıklı çalışmayabilir, böyle durumlarda sürekli karşı tarafı memnun etme çabası nedeniyle kendimizi geri planda bırakabiliriz. Özellikle Mars ve Güneş bu burçta rahat etmez. Mars mücadele gezegeni olduğu için barıştan yana bu burçta işlevini net bir şekilde ortaya koyamaz. Güneş ise yaşamdaki amaçlarımızı sembolize ettiği için bu burçta kişinin kendisini geri plana alarak sürekli karşı tarafı gözetmesine neden olabilir.


Denge ve uyum gibi estetik de Terazi ile ilgilidir. Kadınlarla ya da estetikle ilgili meslekler ve sektörler terazi ile temsil edilir. Aynı zamanda her tür birebir ilişkinin üzerine kurulu olan danışmanlık tabanlı meslekler terazi ile ilgilidir. Avukatlık, koçluk, terapi ya da diğer danışmanlıklar gibi.


Yükselen Burcu Terazi

Yükselen burç kişinin daha çok fiziksel özelliklerini gözlediğimiz yerdir. Kendisini dışarı nasıl tanıttığını anlatır. Nazik ve uyumlu tavırları hemen göze çarpar. Estetik olarak güzel bir yüzle dikkat çekerler. Yükselen burç sayfasından daha fazlasını öğrenebilirsiniz.


Terazi Burcunun Gezegeni

Yöneticisi Venüs’ tür. İlişkiler ve evlilik bu burçla sembolize edilir. Venüs nedeniyle kadınlar, sanat yine Terazi sembolizmi arasında yer alır. Bedende böbrekleri temsil eder, venüs zarar görüyorsa şeker ya da böbrek rahatsızlıkları öne çıkar.


Terazi Burcu Erkeği Özellikleri

Terazi erkekleri genelde çok sert olmayan bir mizaç sergilerler. Fiziksel olarak dış görünüşleri ile dikkat çekecektir. Genel olarak estetik bir yüzleri olur. Fiziksel olarak yakışıklı olarak tanımlanmasa da centilmen bir tavırları olacaktır. Sosyaldirler, ilişkiler hayatlarında önemli bir yer tutar. Tartışmalardan ve huzursuz ortamlardan hoşlanmazlar. Vladimir Putin, Will Smith, Mahatma Gandhi, John Lennon, Matt Damon Terazi erkekleri için örnektir.


Terazi Burcu Kadını Özellikleri

Bir kadın haritasında Güneş Terazi burcunda olduğunda bu daha çok eşini veya hayatındaki diğer otorite figürlerini temsil eder. Yine de karşımızda ilişkiler konusunda hassas, dış görünümüne özen gösteren, rekabetten ve kavgadan kaçınan, karşı tarafı memnun etme çabasında bir bir kadın figürü çıkacaktır. Kim Kardashian, Monica Bellucci, Catherine Zeta-Jones, Brigitte Bardot Terazi erkekleri için örnektir.


Terazi Burcu Kariyer ve Meslekler

Daha çok insan ilişkilerinin ön planda olduğu meslekleri tercih edecektir. Özellikle birebir ilişkilerin önemli olduğu danışmanlık gibi alanlarda rahatlıkla çalışabilir. Arabuluculuk hizmetleri, estetik kabiliyet gerektiren her alan, mimarlık, güzellik uzmanlığı ve tüm sanat dalları.


Terazi Burcunun Temsil Ettiği Ülke ve Şehirler

Avusturya ‘nın üst kısımları, Frankfurt, Fribourg, Livonia, Placentia, Lizbon, Viyana, Arjantin, Burma, Hindistan ‘ın Çin ‘e yakın kuzey bölgeleri, Çin, Japonya, Yukarı Mısır, Livonia, Tibet, Savoy, Leeds, Middleton, Nothingham, Antwerp, Clarleston, Kopenhag, Frankfurt, Gaeta, Johannesburg, Lizbon, Placenza, Spires, Antwerp, Burma, Hawai, Kore, Savoy, Siam, Tibet, Zululand


Bunlar da ilginizi çekebilir;留言


bottom of page