top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Merkür Güneşin Kalbinde

Transit Güneş Merkür Kavuşumu

Genelde böyle dönemler için #niyet panoları, imajinasyonlar tavsiye edilir. Düşüncelerin gerçekleşme ihtimalinin yoğun olduğu ifade edilir. Yapabilirsiniz, bir zararı dokunacağını düşünmüyorum ama bir de eskiler ne demiş ona bakalım. Güneş 《 #helios 》 psikolojik astrolojiye göre #ego demek, ama eski metinlere göre #kral, merkür 《 #hermes 》ise habercidir. Güneşe cok yakın olduğu için göremediğimiz bir merkür gizlenen bir fikir ya da haberi gösterir. Ifade edilemeyen sözlerdir. Saklanan sırlardır. Haber'ci《krala/egomuza çok yakın》, bu nedenle rahat rahat konuşamıyor. Analitik düşünce objektif değil.


Böyle zamanlarda teknolojik aletlerde, elektrikli aletlerde arızalar gündeme gelebilir.


Doğum Haritasında Güneş Merkür Kavuşumu

Aktif ve iyi işleyen bir zekaya sahip olabilir. Hesap kitap işleri, iletişim, esneklik, sosyallik, dikkatlilik ön plandadır.


Eğer Merkür Güneş 'e çok yakınsa ve yanık konumda ise kendini ifade etmede sorunlar yaşayabilir. Otorite figürlerinin yanında kendini savunmakta güçlük çekebilir. Sert bir baba figürü varsa kişi hayatın ilk yıllarında bu baskı nedeniyle kendisini gösterme konusunda sorunlar yaşamış olabilir. İşitme, duyma ya da öğrenme sorunları yaşamın ilk yıllarında kişi için sorun teşkil edebilir. Genelde zamanla iletişim yetenekleri gelişir. Hatta bu alanda çalışması olasıdır. Eğitmenlik, iletişim, haberleşme alanlarında çalışabilir. Teknik ve matematik zekası yüksek olabilir.

Hem kendinizi hem hayatınızdaki diğer kişileri daha iyi tanımak için Doğum Haritası yorumlamayı pratik bir yolla öğrenebilirsiniz. Süre sınırı olmadan, kendi hızınızda çalışabilirsiniz. Adım adım haritanızı çıkararak hem ders notları hem video dersler sayesinde bilginizi arttırabilirsiniz. Ne kadar öğrendiğinizi testler yardımı ile görebilirsiniz. Pratik Astroloji Eğitimi için Kendim İçin Astroloji eğitimi Programlar sayfasında.bottom of page