Merkür Güneşin Kalbinde

Güneş Merkür Kavuşumu

Genelde böyle dönemler için #niyet panoları, imajinasyonlar tavsiye edilir. Düşüncelerin gerçekleşme ihtimalinin yoğun olduğu ifade edilir. Yapabilirsiniz, bir zararı dokunacağını düşünmüyorum ama bir de eskiler ne demiş ona bakalım. Güneş 《 #helios 》 psikolojik astrolojiye göre #ego demek, ama eski metinlere göre #kral, merkür 《 #hermes 》ise habercidir. Güneşe cok yakın olduğu için göremediğimiz bir merkür gizlenen bir fikir ya da haberi gösterir. Ifade edilemeyen sözlerdir. Saklanan sırlardır. Haber'ci《krala/egomuza çok yakın》, bu nedenle rahat rahat konuşamıyor. Analitik düşünce objektif değil.


Merkür düz harekete dönünce tekrar bu konuşmaların/fikirlerin üzerinden geçilecek. Ozaman daha dikkatli ve dürüst olabilirsiniz, hem sözlerinizde hem fikirlerinizde.


Merkür ve Güneş bu süreçte astronomik olarak da aynı hizadalar. Tutulmalar zamanı güneş ve ayın aynı hizaya gelmesi gibi. Astrolojik olarak ise bunu daha sık yaşıyoruz. 2006 yılında benzer bir geçiş yaşanmış. Dönüp tekrar anımsayabilirsiniz Kasım 2006 yılını.


Bu sürecin mahremiyetin önemli olduğu görüşmeler ve anlaşmalar için olduğunu söyleyebiliriz. Karşınıza çıkan konularda tekrar değerlendirmeler yapılacaktır.


Özellikle sabit burçlarda, hatta Akrep burcunda 19 derecelerde göstergeniz varsa direk etkilenebilirsiniz.


Teknolojik aletlerde, akrep burcu olması nedeniyle sıvılarla teması olan elektrikli aletlerde arızalar gündeme gelebilir. Etkisi giderek azalacak ancak ardından merkür düz harekete geçince tekrar edecektir.


Haritanızı daha yakından tanımak için Kendim Için Astroloji eğitimi alabilirsiniz. Astrokronos.com/kia


#Cazimi #Güneş #Merkür #Kavuşum #GüneşTutulması

106 görüntüleme
© Copyright by astrokronos