Doğum Haritasında Merkür Aslan Burcunda ve Barack Obama

En son güncellendiği tarih: 20 Ağu 2020

Doğum Haritasında Merkür Aslan

Doğum haritasında Merkür Aslan burcunda olduğunda daha çok hitabet yeteneği ve riskli kararlar olarak karşımıza çıkar. Bu söylemleriyle veya fikirleri ile birilerine ilham olabilme kapasitesidir. Karşımıza çıkan isimler arasında bir çok politikacı var. Bunlardan birisi de Obama. Doğum haritasında Merkür 'ü Aslan burcunda. Tam karşısında ise Kova burcunda Jupiteri var. Kova ve Aslan yönetmek ve yönetilmekle ilgilidir. Jupiter 'in Kova burcunda olması aslında inandığı etik değerlerin daha hümanistik olduğunu gösteriyor. Aslan her zaman yönetici, kral ya da lideri gösterir. Kova ise bir kraldan çok meclisten fikir birliği ile çıkacak bir karardan yanadır. Bu ikisinin karşıtlığı aslında onu ister istemez liderliğe doğru itmiş olmalı. Kimi zaman ise inancına ters düşen kararlar almak zorunda kaldığını gösteriyor.
Gelin ve yemin töreni gününe bakalım. Güneş, Merkür ve Jupiter kavuşumu, Obama 'nın Merkür-Jupiter karşıtlığını tetikliyor. Elbette diğer ilerletme tekniklerinde de bu derece tetiklenmekte. Bu nedenle bu tarihte Obama 'nın sözleri önemli bir ana imza atıyor.


Merkür 'ü Aslan burcunda olan diğer politikacı ve liderlere bakalım. Birbirlerinden görüşleri farklı olsa da tarihte iz bırakan fikirlere/sözlere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Nelson Mandela, Napolyon Bonapart, Marine Le Pen, Bill Clinton, François Hollande, George W. Bush, Fidel Castro, Benito Mussolini

Transit Merkür Aslan Burcunda


Merkür 5-20 Ağustos 2020 tarihleri arasında Aslan burcunda yolculuk edecek. Aslan burcuna geçer geçmez, 3 Ağustos tarihinde yaşadığımız dolunaya da vurgu yapmaya başladı. Bizi kararlarımızla ilgili bazı adımlara doğru itiyor. Uzun zamandır uykuda bekleyen konular kendisini göstermeye başladı. Aslan burcuna geçmeden hemen önce 1-3 Ağustos arası ise Satürn ve Pluto gibi iki ağır gezegenle karşıt yaptılar. Bu karşıtlık gerçeklerle yüzleşme ve soğuk duş etkisi yapar. Bu iki gün karamsar bir süreç yaşamış olabilirsiniz.

Gelelim Aslan sürecine. 10 Ağustos tarihinde Uranüs ile sert bir açı yapıyor. Bu bir kararı bozmak, bir fikirden vazgeçmek, bir sözleşmeyi iptal etmek, bir ayrılık kararı vermek gibi anlamlara gelebilir. Burada sürprizlere de açık olmak gerekiyor. Ancak unutulmamalı ki bu sürpriz gelişme uzun zamandır oradaydı. Yani uykuda bekleyen bir alternatifin ortaya çıkması gibi düşünülebilir.


17 Ağustos tarihinde ise Mars ile uyumlu bir açı yapacak. Bu yeni bir girişim için harekete geçmek demektir. Ancak Mars Eylül-Kasım arası geri adım atacak. Bu 2,5 aylık süreçte birşeyleri tekrar gözden geçirmemiz gerekecek. Belki yeni bir girişime hazırlanmak için kendinizi bir süre geri çekmeniz anlamına gelebilir. Bunu bir girişimdeki kuluçka süresi olarak düşünebilirsiniz.

18 Ağustos tarihinde ise ay düğümleri ile uyumlu açısı size yeni ortaklıkların ya da işbirliklerinin kapısını açabilir. Bu nedenle gelen teklifleri iyi değerlendirin.


Merkür 20 Ağustos tarihinde başak burcuna geçecek. 25 Ağustosta ise Boğa burcundaki Uranüs ile uyumlu bir açı yaparak size maddi imkanlar konusunda bir değişim olanağı sunacak. Ağustos ayının başındaki sarsıcı değişimden sonra bu süreç nispeten daha sakin ve güvenli bir liman olabilir.

#transit #merkür #obama #2020

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
© Copyright by astrokronos
  • pngegg
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS