top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Boğa Burcunda Ay Tutulması 8 Kasım 2022

8 Kasım 2022 14:01 'de Boğa burcunun 16° 'inde bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları birer dolunaydır. Bu nedenle daha önce atılan adımların sonuçları alınır. Dünya astrolojisinde daha çok "Kraliçe" veya "Halk" ile ilgilidir. Bu nedenle bu tutulmada daha çok kadınların ya da halkların dikkat çekeceğini söyleyebiliriz. Boğa burcu «Sabit» nitelikte ve «Toprak» elementi bir burçtur. Sabitlik kalıcılık göstergesidir. Bu tutulma zamanında karşınıza çıkan konular sürpriz olsa da bilin ki etkisi uzun zamana yayılacaktır. Veya çok uzun zamandır harekete geçmeyi bekleyen konulardır. Aslında Boğa burcu değişimden en çok rahatsız olan burçtur. Ancak 2018 yılından beri sürprizler gezegeni Uranüs bu burçta ilerliyor. Bu nedenle de bu sene tutulmalara eşlik eden Uranüs değişimi tetikliyor. Bu tutulma bazılarının hayatında gerçek bir devrim etkisi yaratabilir. Hatırlayalım, 25 Ekim 2022 'de Akrep burcunda bir Güneş Tutulması gerçekleşti. Bu tutulma bir yeniay fazıydı. Şimdi gerçekleşecek olan Ay Tutulması ise bir Dolunay fazı olacak. Orada başlayan konular bu tutulma zamanında netlik kazanabilir. Ancak bunun sıradan bir yeniay dolunay fazından daha güçlü ve daha uzun süre etki yaratacak bir olay olduğunu unutmayalım. Bu yazının tamamını 1 Kasım tarihinden önce okumak için üye olabilirsiniz. 1 Kasım sonrasında yazının tamamı herkese açık olarak sunulanacaktır.


Boğa 'da Ay Tutulması 2022

Boğa burcu daha çok parayı, barınma ve beslenme gibi fiziksel güvenlik ihtiyaçlarını temsil eder. Artan fiyatlar nedeniyle tüm dünyada isyanların artışını görebiliriz. Satürn hala Kova burcunda ve tutulmaya zorlu bir açı yapıyor. Sosyal haklar, insanların kısıtlanan koşulları, enerji sorunu bu tutulmayı geri planda tetikleyen konular olacak. Mümkünse üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirin. Tembellik etmek ve sorumluluklardan kaçmak bu tutulma zamanında çok mümkün olmayacak gibi gözüküyor. Satürn Uranüs arasındaki zorlu açı sizi bazı değişimler yapma konusunda zorluyor. Bu 2021 yılında daha etkin olarak çalışan bir açıydı. O yıl sizi zorlayan konuları anımsamaya çalışın. Bu tutulma bu sorunları çözmeniz için sizi sarsabilir. Karşınıza çıkan konu ne olursa olsun bunu gelişmek için bir fırsat olarak görün. Artık kaçamadığınız sorumluluklarınızı üstlenin.


Uranüs bu tutulmada çok etkin. Bu nedenle de en basitinden sürpriz gelişmelere hazır olmalıyız. Elbette Toprak elementi bir burçta gerçekleşen ve Uranüs 'ün etkin olduğu bir tutulmada Deprem akla gelen olasılıklardan birisidir. Deprem çantalarınız hazır olsun elbette. Ancak şiddet, yer ve zaman belirtemediğimiz müddetçe bu uyarılar faydasız.

Elbette fiziksel olarak değil ama ruhsal olarak bir deprem yaşanması da olası. Hayatınızda yolunda gitmeyen bir işi ya da birlikteliği sonlandırma kararı da alabilirsiniz.

Bu tutulmanın bir benzerini 9 Kasım 2003 tarihinde yaşadık. Elbette o tarihte diğer gezegenler farklı burçlardaydı. Bu nedenle birebir aynı konular olmayabilir. Ancak bir ipucu verebilir, o dönemde hayatınızda hangi konular öncelik kazandı? Kimlerle daha fazla bir arada oldunuz? Kimlerle birlikte hareket ettiniz? Neler hayatınızı daha fazla meşgul etti?

Yöneticilerin yapacakları açıklamalar önemli olacaktır. Bu tarihlerde verilen kararlar ya da yapılan açıklamaların geri dönüşünün zor olduğunu unutmayın. Bu nedenle vereceğiniz kararlarda olabildiğince dikkatli olmaya çalışın. Bir yolculuğun veya eğitimin iptal edilmesi ya da tamamlanması da olasılıklar arasında. Bir sözleşmenin feshi veya bazı satış anlaşmalarının gündeme gelmesi de mümkün.

4. Menzil: al-Dabaran 8° 34’ Boğa ile 21° 25’Boğa | Uygun: Rekabet ve engelleri aşmak, ticaret ve çalışmak | Uygun Değil: Evlilik, ilişkiler, deniz yolculukları, inşaat, madencilik


Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.


Boğa burcu 'nun temsil ettiği şehir ve ülkeler bu tutulma zamanında gündemi meşgul edebilir; Polonya, İran, İrlanda, İsviçre, Kıbrıs, Rusya, Rodos, Kuzey Anadolu, Mısır, Gürcistan, HollandaBoğa burcu ile temsil edilen meslek grupları da bu tutulma zamanında dikkat çekebilirler; hazine, banka ya da yatırım danışmanları, ekolojik konular, aşçılık, restoran işletmeciliği, moda tasarımı, tat ve koku üzerine yapılan her iş ve müzisyenler.


Tutulmadan Etkilenen Burçlar 2022

Elbette tutulmanın doğum haritanızda hangi evde gerçekleştiği önemli olacaktır. Yine de 16° Sabit Burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova 'da göstergeniz varsa direk etki alabilirsiniz. Eğer Toprak Elementi burçlar olan Başak ve Oğlak burcunda göstergeniz varsa o zaman bu tutulmadan daha olumlu etkilenebilirsiniz.

8 Kasım 2022 Boğa Ay Tutulması Burç Yorumları

Tutulmanın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz.

Koç Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi bütçeniz konusunda bazı zorunlu adımlar atmaya itebilir. Maddi olarak gelirlerinizin arttığı bir dönemde olsanız da aslında giderleriniz de fazlasıyla artmış durumda. Gelir gider dengenizi sağlamanız gereken bir seneden geçiş yapıyorsunuz. Geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında vergi, sigorta, prim gibi konularda yeni bir süreç başlatmış olabilirsiniz. Şimdi bu tutulma zamanında bu sürecin en azından ilk adımlarını tamamlayabilirsiniz. Eğer bir ortağınız varsa onunla birlikte maddi konularda önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Sürpriz kazançlar da mümkün ancak bunun için herşeyden önce sosyal hayatınızdan ödün vermeniz gerekiyor. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Boğa Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi ilişkiler konusunda önemli kararlar almaya itebilir. Eğer geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında eşinizin ya da ortağınızın hayatında önemli başlangıçlar yaşanmışsa bu tutulma zamanında belki taşınmaya veya işinizi değiştirmeye karar verebilirsiniz. İş hayatınızda sorumlulukların arttığı bir zamandan geçiş yapıyorsunuz. Bu tutulma zamanında artık bazı sorumluluklardan kaçmanızın mümkün olmadığını görebilirsiniz. Verdiğiniz kararların arkasında artan masraflar da olabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.İkizler Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması zamanında sizden gizlenen bazı konular gündeme gelebilir. Eğer bir süredir sağlığınızla ilgili tetkikler yapılıyorsa bu tutulma zamanında sonuçları alabilirsiniz. Eğer geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında yeni bir işe başlamışsanız bu tutulma belki de eşinizin iş hayatında bazı değişimleri de gündeme getirebilir. Özellikle taşınmaları da tetikleyebilecek bu tutulmalar zamanında şehir ya da ülke değişikliği ile ilgili konularda önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Eğer bir süredir yasal konularda bazı zorluklar yaşıyorsanız bu tutulma sürecinde attığınız adımlara özellikle dikkat edin, gizli saklı konular varsa bunlar birden açığa çıkabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.

Yengeç Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi bir çevre değişikliğine itebilir. Özellikle geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında yeni bir ilişkiye başlamışsanız veya partnerinizle önemli kararlar almışsanız bunlar sizi arkadaşlarınızla birlikte hareket etmeye itecek koşulları yaratabilir. Gelecekle ilgili hedeflerinizi revize etmenizi gerektirecek sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Vergi, sigorta ya da kredi gibi konularda bazı zorunlu adımlar atmanız gerekiyor olabilir. Eğer bunu bir süredir bekletiyorsanız şimdi bu sorumlulukları mecburen yerine getirmek durumunda kalabilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Aslan Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi iş hayatınızla ilgili önemli kararlar almaya itebilir. Eğer bir yer değişikliği kararı almışsanız şimdi bu tutulma zamanında iş hayatınızda büyük bir değişimi de beraberinde getirebilir. Geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında eşiniz işinizden ayrılma kararı almış olabilir veya bir iş değişikliği yapmış olabilir. Şimdi bu tutulma zamanında birlikte önemli kararlar vermek durumunda kalabilirsiniz. Özellikle partnerinizin hayatındaki bazı sorunlardan siz de etkilenmiş olabilirsiniz. Bu süreçte ondan destek bulmakta zorlanmanız çok mümkün. Şimdi bu zorlu geçiş sizi bir istifa kararına doğru itebilir. Bazılarınız için bu zorunlu bir yer değişikliğini de beraberinde getirebilir. Veya iş yerinizde yönetim kademesindeki köklü değişikliklerden etkilenebilirsiniz. Eğer bir ev satışı düşünüyorsanız bu tutulma zamanında son kararı verebilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Başak Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi bir yolculuk ya da eğitimle ilgili karar vermeye itebilir. Bu süreçte yapacağınız yolculukların ya da alacağınız eğitimlerin hayatınızda önemli değişimleri tetikleyebileceğini unutmayın. Bir süredir iş hayatınızda sorumluluklarınız artmış olabilir. Veya yaptığınız işten keyif almıyor da olabilirsiniz. Yeni bir işe başlamışsanız henüz bu işte yeterince tecrübe kazanmamış da olabilirsiniz. Konu ne olursa olsun bu eğitimin veya yolculuğun kariyerinizle ilgili konularda önemli değişimleri tetiklemesi çok olası. Eğer bir süredir yurtdışı ile ilgili planlarınız varsa bunların artık bu tutulma zamanında netlik kazanması çok mümkün. İş nedeniyle yapılacak sürpriz bir yolculuk da olasılıklar arasında. Geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında bazı başvurularınız olmuşsa şimdi bu başvuruların sonuçlarını alabilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.Terazi Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi finansal konularda önemli yüzleşmelere itebilir. Eğer bazı riskli yatırımlar yapmışsanız şimdi bunların sonuçlarını görebilirsiniz. Bir süredir çocuklarınızın artan sorumlulukları ve masrafları olabilir. Bunun için belki bir kaynak yaratmaya çalışıyor olabilirsiniz. Bu tutulma zamanında artık son kararlar verilebilir. Eğer bir iş ortaklığınız varsa belki işe yeni bir yatırım kararı almış olabilirsiniz. Eğer yeni bir iş ortaklığı gündeme gelmişse iyi bir bütçe planlaması yapın. Geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında vergi, sigorta ya da kredi gibi konularda yaptığınız başvurularınız da sonuçlanabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.

Akrep Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi ilişkiler ve ortaklıklar konusunda önemli kararlar almaya itebilir. Tamam mı devam mı? Bu yıl hem yerleşim hem de ailenizle ilgili sorumluluklarınız da arttığı bir sene. Bu tutulma zamanında zorunlu yer değişimleri gündeme gelebilir. Ya da bir süredir evdeki sorumluluklarınız aksamışsa şimdi bu sorumluluklardan kaçamayacağınız koşullar gündeme gelebilir. Geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında verdiğiniz kararların ilişkinize ya da ortaklığınıza etkisini bu tutulma zamanında görebilirsiniz. Eğer bir iş ortaklığınız varsa ortağınızın ayrılık talebi ile de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu özellikle maddi konularda yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle olabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.

Yay Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması zamanında iş yerinizde önemli değişiklikler yaşanabilir. İş arkadaşlarınızdan istifa edenler olabilir. Veya ofisinizi değiştirme kararı alabilirsiniz. Eğer sağlığınızla ilgili geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında bazı kontroller yaptırmışsanız bunun sonuçlarını bu tutulma zamanında alabilirsiniz. Günlük hayatınızda önemli değişiklikler yapmanız gerekebilir. Belki yeni bir beslenme düzenine geçmeniz gerekebilir. Geçtiğimiz ay ilişkiler konusunda aldığınız kararlar varsa bu tutulma zamanında bunlar dikkat çekebilir. Partnerinizin iş hayatında bazı değişimler yaşanmışsa bu tutulmada siz de bu süreçten etkilenebilirsiniz. Kardeş, kuzen ya da yakın çevrenizin hayatında yaşanan sorunlar sizi de bazı önemli kararlar almaya itebilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.

Oğlak Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi ilişkiler konusunda önemli kararlar almaya itebilir. Bir süredir maddi olarak zorlandığınız bir süreçten geçiş yapıyorsunuz. Eğer riskli yatırımlar yapmışsanız bu tutulma zamanında temkinli olun. Eğer çocuklarınız varsa onlarla ilgili masraflarınız olabilir. Bir süredir uzaktalarsa belki onlarla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Sürpriz hamilelikler ise bu tutulma zamanında gündeme gelebilecek bir diğer konu. Genel olarak bu tutulmadan olumlu etkiler alıyorsunuz. Geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında gelecekle ilgili planlarınızda önemli değişimler yaşanmış olabilir. Bu tutulmada ise ozaman attığınız adımlar size daha keyifli bir hayatın kapısını aralayabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.

Kova Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi bir yer değişimi ile ilgili karar almaya itebilir. Veya ailenizle ilgili konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Bir süredir iş nedeniyle onlardan uzak kalmışsanız şimdi ailenizle daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında iş hayatınızda önemli bir başlangıç yapmışsanız şimdi ailenizle birlikte önemli kararlar almanız gerekebilir. Belki bir yer değişimini ya da eşinizin de iş değiştirmesini gerektirecek koşullar ortaya çıkabilir. 2020 yılından beri sorumluluklarınız arttı. Geçtiğimiz seneden beri ise ev iş aksında önemli gelgitler yaşıyorsunuz. Süreç ne olursa olsun artık üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu bazılarınızı işten uzaklaştırıp ailesi ile daha fazla birlikte olmaya itecektir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.

Balık Burçları Ay Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Ay Tutulması sizi sürpriz bir yolculuk planı yapmaya itebilir. Geçtiğimiz Güneş Tutulması zamanında bir eğitime başlamışsanız veya bir eğitim verme planınız olmuşsa şimdi bunun tamamlanması mümkün. Eğer yurtdışından dönüş planlıyorsanız bu sizi tekrar tanıdıklarınızla bir araya getirebilir. Veya kardeş, kuzen ya da yakın çevrenizle bir süredir uzakta iseniz şimdi tekrar onlarla bir araya gelebilirsiniz. Bir araç alım satımı planlıyorsanız bu tutulma zamanında bir karar alabilirsiniz. Bir süredir kendinizi fazla karamsar hissediyorsanız bu tutulma zamanında artık biraz daha sosyal hayata çekilebilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Comentarii


bottom of page