top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

2023 Boğa Burcu Yorumu

Boğa burçları için yılın ikinci yarısı çok şanslı olacak. Bunun öncesini önemli projeleriniz için hazırlık yaparak geçirin. Bu yıl işyeriniz küçülmeye gidebilir veya yanınızda çalışan personeller işi bırakabilir. Bu nedenle Ekim ayı gelmeden tedbirlerinizi alın. Bu yıl dikkat etmeniz gereken konular ise sosyal hayatınız ve finansal konular olacaktır. Mümkünse gelir gider dengenizi iyi ayarlayın. Yaz aylarında ise önemli yer değişikliklerinden uzak durmakta fayda var. Örnek burç yorumları için bir önceki aylık burç yorumlarını okuyabilirsiniz. Aylık ve yıllık burç yorumları önemli tarihlerin verildiği detaylı analizlerdir.

Yıllık burç yorumları için hem burcunuzu hem de yükselen burcunuzu okuyabilirsiniz. Özellikle kariyerle ilgili konular için muhakkak kendi burcunuzu okuyun. Yorumlar Batı Astrolojisi 'ne göre yazılmıştır. Ay burcunu daha çok Vedik Astroloji dikkate alır. Bu nedenle Ay Burcu 'na göre okumanıza gerek yoktur.


Doğum Haritası Hesaplama sayfasından Doğum Haritanızı Ücretsiz çıkarabilirsiniz. Yükselen Burç Hesaplama sayfasından hem yükselen burcunuzu öğrenebilir hem de özelliklerini okuyabilirsiniz.


Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.


Mayıs 2023 'e kadar ruhsal konulara olan ilginiz artıyor. Bazılarınız terapi alabilir. Partnerinizin iş hayatının yoğun olacağı bir süreç olacaktır. Bu dönemde karşılaşacağı fırsatları iyi değerlendirmesi gerekiyor. Etrafınızda sizin farkında olmadığınız bir koruma çemberi olacaktır. Gizli destekçileriniz olacak ve siz farkında olmadan sizi savunacaklardır. Sağlığınızla ilgilenmek için bu süreci iyi değerlendirin. Bu dönemde doğru tedavi ve doğru hekimi bulma şansınız var. Eğer bu dönemde sağlık kontrollerinizi aksatır ve kendinize gereken özeni göstermezseniz önümüzdeki yıllarda sağlık sorunlarınızla mecburen ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.


Bir süredir masraflarınız arttı. Bu süreç Ocak ortasına kadar devam ediyor. Para biriktirmek bu dönemde zor olabilir. Gelen gidiyor, hatta bazen giderleriniz bütçenizi aşıyor olabilir. Mart ayından sonra bir ay boyunca destek bulmanız daha kolay olacak. Bu dönemde yardım istemekten çekinmeyin. Ayrıca ilişkiler konusunda da şanslı olacaksınız. Görünümüze özen gösterebilir, kendiniz için biraz para harcayabilirsiniz.


Mart ayı sonrasında sosyal hayatınız durulabilir. Etkinliklere dahil olamayabilirsiniz. Meslek grupları ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla anlaşmazlıklar olabilir. Eğer belediyelerle bağlantılı işler yapıyorsanız bu dönemde işleriniz aksayabilir. Ya da belediyeden bir onay almanız gerekiyorsa bu süreç beklediğinizden uzun sürebilir. Maddi konularda doğru kararlar vermeye özen gösterin. Özellikle gerçek olamayacak kadar güzel fırsatlar karşınıza çıkarsa temkinli ol. Normalde aslında risk alan bir insan değilsiniz ancak artan masraflar sizi riskli yatırımlara itebilir. Bu süreçte risk almak bütük kayıplara neden olabilir. Ayrıca iyi bir bütçe yapmalı ve gelir gider dengenizi iyi oturtmalısınız. Partnerinizden de destek almakta zorlandığınız bir süreçten geçiş yapıyorsunuz, bu nedenle olabildiğince kaynaklarınızı koruyun. Arkadaşlarınızla yapacağınız maddi ortaklıklarda u yıl iki kez düşünün.


Mart sonrasında kariyerinizde büyük bir değişim başlıyor. Kiminiz köklü bir kariyer değişimine girebilir. Yönetim kademesi ile anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Bazılarınız yönetim kademesinden mobinge maruz kalabilir. Bu dönemde atacağınız adımlarda dikkatli olun. Etik konuları ihlal etmemeye özen gösterin. Karşınıza çıkan iş fırsatlarında başvurduğunuz şirketin sahiplerini iyi araştırın.


20 Nisan Koç Burcunda Güneş tutulması ile hayatınızda yeni bir süreç başlıyor. Partneriniz bir iş ortaklığı yapabilir. Bu süreçte gizli saklı ilişkilerden uzak durmanızda fayda var. Özellikle iş hayatınızda sorunlara neden olabilecek bir birliktelikten veya gizli ortaklıklardan uzak durun. Aksi durumda çalıştığınız firma ile yollarınızı ayırmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak bazı gecikmeler olabileceğinin farkında olun. Bazı başvurularınızın sonuçlarını almanız için bir bekleme süreniz olabilir.


5 Mayıs Akrep burcunda ay tutulması yaşanacak. Geçtiğimiz yıldan beri devam eden ilişkinizle ilgili bir karar aşamasına gelebilirsiniz; tamam mı devam mı? Bu süreçte partnerinizin hayatında koşullar oldukça zorlu. Tamam mı devam mı kararını verecek olan muhtemelen siz olacaksınız. Eğer bazı sorunları bir türlü çözememişseniz yol ayrımı olasıdır. Bu dönemde taşınmalar sorunlu olabilir. Masraflar beklediğinizden çok olabilir ve elinizdeki kaynakları tüketebilirsiniz.


Mayıs 2023 sonrasında yıl sonuna kadar artık şans yüzünüze gülmeye başlıyor. Hem kendinize olan güveniniz artacak hem de hayata daha iyimser bakmaya başlıyorsunuz. İlişkiler konusunda da sorunları çözmek bu tarih sonrasında mümkün olabilir. Eğer Mayıs ayındaki tutulmada devam kararı alırsanız önünüzde işleri yoluna koymak için yaklaşık bir yıllık bir süreniz olacak. Bu süreyi iyi değerlendirmeye çalışın.


23 Temmuz 4 Eylül arasında Venüs Aslan burcunda geri hareket edecek. Bu dönemde ailenizle olan ilişkiniz çok hassas olacak. Eğer yapabiliyorsanız bu dönemi biraz geri çekilmek ve bir süre evden uzaklaşmak için kullanabilirsiniz. Evinize dekorasyon yapmak için çok uygun bir tarih değil. Bu dönemde yapacağınız masrafların sonuçlarından çok memnun kalmayabilirsiniz. Ailenizden destek bulmakta zorlanabilirsiniz.14 Ekim Terazi burcunda Güneş tutulması GAD tarafında gerçekleşiyor. İş yeriniz küçülmeye gidebilir. İş arkadaşlarınızdan görevi bırakanlar olabilir. İş ortamında huzur bulmak çok mümkün olmayacaktır. Eğer halihazırda sorunlu bir iş yerinde çalışıyorsanız iş değiştirmek için fırsatları kollayın. Karşınıza çıkan teklifleri iyi değerlendirin. Halihazırda şanslı bir süreçten geçiş yaptığınız için çalıştığınız kuruma gereksiz bir sadakatle bağlanmak için hiç uygun bir sene değil. Eğer çalıştığınız kurum işlevini yitirmişse geride bırakmaktan çekinmeyin. Sağlık kontrolleriniz için de bu yılı iyi değerlendirin. Kendinize uzun bir süredir özen göstermemişseniz böbrek ya da şeker sorunları ile uğraşabilirsiniz.


28 Ekim Boğa burcunda Ay Tutulması yaşanacak. Bu dönemde sizin vereceğiniz kararlar fazlasıyla dikkat çekebilir. Geçtiğimiz yıldan beri partnerinizle doğru bir denge yakalayamamışsanız belki artık yeter diyebilirsiniz. Bu dönemde kendi öncelikleriniz daha önemli olacak. Eğer şanslı bir iş fırsatı ile karşılaşmışsanız partneriniz sizin vereceğiniz kararlar için ödün vermek zorunda kalabilir. Eğer davalık bir süreciniz varsa bu dava sonucunda maddi bir kazanç elde edebilirsiniz.


2023 Burç Yorumları


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Comments


bottom of page