top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

2023 Yengeç Burcu Yorumu

Yengeç burçları için kariyerlerinde zirve zamanı geliyor. Yılın ilk yarısını iyi değerlendirin. Bu olumlu süreçte attığınız adımların kazançlarını 2025 yılına kadar görebilirsiniz. Yurtdışı ve eğitimle ilgili konularda ise zorlu bir üç yıllık sürece adım atacaksınız. Bu dönemi sıkı bir hazırlık süreci olarak geçirebilirsiniz. Önümüzdeki yıllarda kariyerinizde zorunlu bir değişim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için gerekli adımları bu sene atmaya başlamak iyi bir fikir olabilir. Örnek burç yorumları için bir önceki aylık burç yorumlarını okuyabilirsiniz. Aylık ve yıllık burç yorumları önemli tarihlerin verildiği detaylı analizlerdir.

Yıllık burç yorumları için hem burcunuzu hem de yükselen burcunuzu okuyabilirsiniz. Özellikle kariyerle ilgili konular için muhakkak kendi burcunuzu okuyun. Yorumlar Batı Astrolojisi 'ne göre yazılmıştır. Ay burcunu daha çok Vedik Astroloji dikkate alır. Bu nedenle Ay Burcu 'na göre okumanıza gerek yoktur.


Doğum Haritası Hesaplama sayfasından Doğum Haritanızı Ücretsiz çıkarabilirsiniz. Yükselen Burç Hesaplama sayfasından hem yükselen burcunuzu öğrenebilir hem de özelliklerini okuyabilirsiniz.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.


Mayıs 2023 'e kadar şans gezegeni Jüpiter kariyer evinizde hareket edecek. Karşınıza çıkan iş fırsatlarını bu dönemde iyi değerlendirin. Tecrübesiz olduğunuz bir alanla karşı karşıya kalırsanız çekinmeyin, bu dönemi bir stajerlik fırsatı gibi görün. Önümüzdeki iki sene boyunca bu alanda daha fazla gelişme şansı yakalayabilirsiniz. Eğer kurumsal bir yerde çalışıyorsanız yöneticilerinizden destek almaya başlayabilirsiniz. Bu dönemde bir yönetici değişikliği olursa endişelenmeyin, yeni gelen yöneticinin sizden beklediği şeyler kariyerinize bir sıçramanın ilk adımları olacaktır. Eğer kendi işinizi yapma planınız varsa, tam zamanı. Kafanızda bir iş fikri varsa uygulamaya koymak için Ocak 15 sonrasında harekete geçebilirsiniz.


Ocak ortasına kadar sizin kontrolünüz dışındaki konularda stresli gelişmeler yaşamış olabilirsiniz. Bu dönemi terapi alarak daha verimli geçirmeniz mümkün. Belki de bir süredir bir iş projesi üzerine çalışıyorsunuz. Ocak sonrasında bu projeyi harekete geçirebilirsiniz. Eşinizin iş hayatında da sorunlar yaşamışsa bilin ki bunlar geride kalıyor. En azından Ocak sonrasından Mart ayına kadar sürecek verimli bir zaman var. Mart ayından sonra ise daha uzun soluklu projelere adım atabilirsiniz.

Mart ayı sonrasında ise uzun soluklu bir eğitime başlayabilirsiniz. Eğer halihazırda eğitim hayatınız devam ediyorsa veya akademik bir kariyeriniz varsa bir iki seneliğine bu sürece ara verebilirsiniz. Kariyer hayatınızın yoğunlaşacağı bu zamanda belki de eğitim konusu biraz yavaşlayabilir. Ancak eğitimi bırakmak son alternatifiniz olsun. Yapabildiğiniz müddetçe yavaş da ilerlese eğitimi tamamlamak uzun vadede size katkı sağlayacaktır. Bu süreçte yasal bir süreciniz varsa sonuç almanız beklediğinizden uzun sürebilir. Yurtdışına iş yapıyorsanız bir durgunluk yaşayabilirsiniz. Eğer yurtdışına çıkma planınız varsa şartların zorlu olabileceğini dikkate alarak tedbirlerinizi alın. Bu dönemde çalışma arkadaşlarınızdan destek bulmakta zorlabilirsiniz. İş yeriniz küçülmeye gidebilir. İş nedeniyle çok yolculuk yapan biriyseniz bu seyahatler azalabilir.


Mart sonrasında çok uzun soluklu yeni bir döngüye başlıyorsunuz. Özellikle vergi, sigorta ya da kredi gibi konularda uzun soluklu bir sürece geçiş yapabilirsiniz. Eğer bir ortaklık planınız varsa bu dönemde yasal konularda dikkatli olun. Yatırım kararlarınızda klasik yöntemlerin dışına çıkmayın. Maddi konularda köklü değişiklikler yaşayacaksınız. Bu dönemde gelirleriniz artabilir. Ancak her zaman kenarda bir güvenceniz olmasına gayret gösterin. Eşinizin gelirlerinde de büyük bir değişim yaşayabilirsiniz.

20 Nisan Koç Burcunda Güneş tutulması ile hayatınızda yeni bir süreç başlıyor. Kariyer hayatınızda gelişme fırsatı bulacağınız bir döngüye giriyorsunuz. 2022 Aralık sonrasında zaten şanslarınız artmaya başladı. Şimdi bununla ilgili önemli dönüşümler yaşayacaksınız. Bazılarınız kendi işlerini açmak için adım atabilirler. Bu dönemde yeni bir sektöre girebilir veya bazı şeyleri ilk kez öğrenmek zorunda kalabilirsiniz. Gözünüz korkmasın ve bu dönemi iyi kullanın. Sadece hızlı büyüyen bir işiniz varsa riskli ve büyük yatırımlar yapmak yerine adım adım ilerleyin. Zira burada başladığınız projeler 3 sene sonra büyük testlerden geçecek. Eğer temkinli adımlar atmamış ve fazla hızlı büyümüşseniz zorunlu olarak küçülmeye gidebilirsiniz. Ancak bazı gecikmeler olabileceğinin farkında olun. Bazı başvurularınızın sonuçlarını almanız için bir bekleme süreniz olabilir.

5 Mayıs Akrep burcunda ay tutulması ile artık finansal konularda geçtiğimiz 1,5 senenin bir kontrolünü yapıyorsunuz. Nerede doğru yatırımlar yaptınız ve nerelerde riskleri gözardı ettiniz. Eğer borsa gibi riskli yatırım araçlarına girmişseniz şimdi bunlarla ilgili bir yüzleşme yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili bir karar zamanı olabilir; tamam mı devam mı? Eğer bir çocuğunuz varsa bu tarihlerde eğitim nedeniyle sizden uzak bir yerde yaşamaya gidebilir. Eğer yaşları müsaitse size sürpriz bir evlilik kararı ile de gelebilirler.

Mayıs 2023 sonrasında yıl sonuna kadar sosyal çevreniz genişlemeye başlıyor. Arkadaşlarınızdan destek almaya başlayabilirsiniz. Eğer bir dernek ya da meslek grubu ile çalışıyorsanız onlarla olan irtibatınız artabilir. Kurumsal bir firmada çalışıyorsanız firmanızın size sunduğu imkanlar artacaktır. Bunlar sadece maaş geliri olmayabilir; eğitim, yolculuk ya da araç tahsisi gibi ek kaynaklar sunabilirler. Bu dönemde ayrıca ilişki ve ortaklık fırsatları da yakalayabilirsiniz.

23 Temmuz 4 Eylül arasında Venüs Aslan burcunda geri hareket edecek. Bu nedenle ortaklık tekliflerini bu dönemde askıda bekletin. İlişkilerinizle ilgili de radikal kararlardan uzak durun. Finansal olarak ödemelerde gecikmeler yaşanabilir. Bu süreçte gelirleriniz azalabilir. Daha önceden kazanılmış haklarınız varsa veya birilerine borç vermişseniz bunları geri alabilirsiniz.

14 Ekim Terazi burcunda Güneş tutulması GAD tarafında olacak. Bu yıl ş nedeniyle taşınmaların gerçekleşmesi çok olası. Bu tarihte bir yer değişikliğine gidebilirsiniz. Eğer bir ev satışı planınız varsa bu dönemde bir satış gerçekleşebilir.


28 Ekim Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu tarihte maddi konularda riskli adımlardan uzak durmakta fayda var. Tutulma zamanında daha önce yaptığınız yatırımların sonuçlarını alabilirsiniz. Ancak bu dönemde maddi yatırımlar konusunda tedbirli olmakta fayda var. Bir borcu kapatmak için yüklü bir ödeme yapabilirsiniz. Veya bir vergi, sigorta gibi konularda bir ödeme yapmanız gerekebilir. Ancak rakamlar beklediğinizden yüksek olabilir.2023 Burç Yorumları


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Kommentarer


bottom of page