top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Güneş Tutulması Akrep Burcunda 25 Ekim 2022

Güneş Tutulması Ekim 2022

25 Ekim 2022 13:48 'de Akrep burcunun 2° 'inde bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Tutulmalar hayatınızda yeni bir sayfa açan önemli olaylardır. Güneş tutulması güney düğüm tarafında olacak. Bu nedenle de hayatınızda yeni bir sürecin başlaması için yolu temizleyecek. Bu olaylar bazıları için olumlu iken bazı kişiler için sarsıcı etkileri getirebiliyor. Bu tamamen bireysel haritanızın aldığı etkiye göre değişir.


Bu tutulma Akrep burcunda olacak. Daha önce bu alanda 1995 ve 2014 yıllarında Kuzey düğüm tarafında tutulmalar gerçekleşti. Dönüp bu zamanda hayatınızda nasıl bir değişim yaşadığınıza bakabilirsiniz. Bu sefer Güney Düğüm tarafında olacağı için muhtemelen orada başlattığınız konuları bu sefer geride bırakabilirsiniz. Bu her zaman kötü olmak zorunda değil. Bir taşınma sizi o tarihlerde taşındığınız evden uzaklaştırabilir. Eğer o zamanlarda bir işe başlamışsanız yeni bir iş fırsatı size eski işinize veda etmenizi söyleyebilir. Konu ne olursa olsun burada bazı şeyleri geride bırakmanız gerekecektir.Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.


Bu tutulmaya Venüs eşlik ediyor. Bu nedenle ilişkiler, ortaklıklar, maddi konular ön planda olacaktır. Venüs, sanatçıları, özellikle genç kadınları, avukatları, barışı temsil eden bir göstergedir. Aşağıda Venüs ile ilgili daha fazla tanımı bulabilirsiniz.


Venüs neleri temsil eder; Yunan mitolojisinde Afrodit, Roma 'da Venüs, aşk ve güzellik tanrısı. Astrolojide; evlilik, aşk ve ilişkiler, sosyallik, diplomasi, tembellik, genç kadınlar, evlilik, estetik, iştah, para, alışveriş, sanat, müzisyenler, ressamlar, metallerde bakır, parfüm, mücevher, süs, renklerde yeşil ve beyaz, günlerden Cuma, dünya astrolojisine göre İslam, mekan olarak bahçeler, çeşmeler ve dans okulları Venüs’le temsil edilir.

Tutulmada Ay Spica sabit yıldızı ile paralel. Spica, bilim insanları, yazarlar, sanatçı-ressamlar, heykeltıraşlar ve müzisyenler için şanslı kabul edilir. Elbette burada tutulmaya Güney Ay Düğümü 'nün eşlik ettiğini unutmayalım. Ünlü bir sanatçı ya da bilim insanının gündeme gelmesi olasıdır ama bu her zaman iyi bir haber olmayabilir.Tutulmadan Etkilenen Burçlar 2022

Elbette tutulmanın hangi doğum haritanızda hangi evde gerçekleştiği önemli olacaktır. Yine de 2° Sabit Burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova 'da göstergeniz varsa direk etki alabilirsiniz. Eğer Su Elementi burçlar olan Yengeç ve Balık burcunda göstergeniz varsa ozaman bu tutulmadan daha olumlu etkilenebilirsiniz.

Bu tutulma 17. Menzilde gerçekleşiyor. 17. Menzil: al-Iklik 25°42’ Terazi ile 8°34’Akrep | Uygun: Aşk ve evlilik için uygun. Finans için iyi. Tedavi için kullanılabilir. | Uygun Değil: Yolculuk için iyi değil. Operasyonlar önerilmez

Tutulmanın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz.25 Ekim 2022 Akrep Güneş Tutulması Burç Yorumları

Koç Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulmasısizin için vergi, sigorta, prim gibi konularda yeni bir süreci başlatabilir. Eşin gelirleri de yine bu dönemde önemli olacaktır. Bir borcu kapatmak, yeni bir kredi almak olasıdır. Eğer bir iş ortağınız varsa yeni bir yatırım ya da işinizle ilgili önemli finansal kararlar almanız gerekebilir. Bu tutulmayı en sağlıklı kullanmanın yolu iyi bir bütçe yapmaktan geçiyor. Belki de artık finansal konularda önemli kararlar almanız gerekebilir. 8 Kasım tarihinde At Tutulması geldiğinde artık gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden bu tutulma zamanında bazı borçları bitirmek için doğru adımlar atmanızda fayda var. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Boğa Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulmasısizi ilişkiler konusunda test edecek; tamam mı devam mı? Belki de yeni bir ilişkiye adım atacaksınız. Ancak bu ilişki konusunda hızlı kararlar vermeyin. Eğer eski bir ilişki ya da ortaklık tekrar gündeme gelirse belki daha olumlu ilerleme şansı yakalayabilirsiniz. Varolan birlikteliğinizde ise eşinizin atacağı adımlar bu tutulma zamanında önemli olacak. Ve elbette Kasım ayında Ay Tutulması geldiğinde son kararı verecek olan yine sizsiniz. Evlilik nedeniyle taşınmalar da bu tutulmada sizi etkileyebilecek bir diğer konu olabilir. Aranızda iş yeri değişen kişiler de olabilir. Bu da sizi farklı bir yere taşınmaya itebilir. Elbette Ay Tutulması ile birlikte artık yeni evinize yerleşmiş olabilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


İkizler Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulmasısizi iş hayatınızla ilgili önemli kararlar vermeye itecek. Eğer sorunlu bir firmada çalışıyorsanız artık veda etmeye karar verebilirsiniz. Belki de iş arkadaşlarınızdan bazıları işi bırakma kararı alabilir. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız yanınızdan çalışanlardan bazıları işten ayrılabilirler. Veya ofisinizi değiştirme kararı alabilirsiniz. Eğer kiracılarınız varsa onlar değişebilir. Sağlık kontrollerinizi bir süredir bekletiyorsanız artık mecburen rutin kontrollerinizi yaptırmanız gerekebilir. Daha önce hobi olarak yaptığınız bazı şeyler varsa bunları da işe çevirmeniz olasıdır. Kasım ayında gerçekleşecek Ay Tutulması ise sizden gizlenen bazı konularla sürpriz bir şekilde yüzleşebilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.Yengeç Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulmasısizi hem çocuklar hem de aşk hayatınızla ilgili önemli kararlar vermeye itebilir. Evinizle ilgili konular ya da ailenizin vereceği kararlar ise bu tutulma zamanında önemli olacak. Eğer çocuklarınızın yaşı büyükse yanınızdan ayrılarak farklı bir şehre taşınabilirler. Bir arkadaşınızın hayatında yaşanan gelişmeler ise bu tutulma zamanında kısmen de olsa sizi de etkileyebilir. Eğer yeni bir birlikteliğiniz varsa tamam mı devam mı kararlarını sorgulayabilirsiniz. Veya birlikteliğinizi daha ciddi bir boyuta taşıma kararı alabilirsiniz. Kasım ayında Ay Tutulması zamanı sürpriz gelişmeler yaşanabilir, hazır olun. Sürpriz hamilelikler ise bu tutulma zamanında gündeme gelebilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Aslan Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulmasısizi hem ev hem de ailenizle ilgili önemli kararlar almaya itebilir. Bir yer değişikliği için ilk adımları atabilirsiniz. Belki bir tadilat ya da dekorasyona başlamanız da olası ancak Mars retrosunun yakın olduğunu unutmayın. Bu tadilat beklediğinizden uzun sürebilir. İş hayatınız yoğunlaştığı için ailenizden uzak kalabilirsiniz. Veya bir süredir iş arıyorsanız bu artık evdeki sorumlulukların azalıp iş hayatının başlayacağı bir zamanı gösteriyor olabilir. Evinizi satabilir ve bununla işiniz için bir yatırım yapabilirsiniz. Eşinizin iş hayatında bazı değişimler olabilir. İşi bırakma kararı alabilir veya iş değiştirebilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.Başak Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulmasısizi kardeş kuzen ve yakın çevrenizle ilgili kararlar almaya itebilir. Özellikle maddi konular da bu kararları vermenizde etkili olabilirler. Onların hayatında da önemli değişimler gündeme gelebilir. Eğer size yakın bir yerde yaşıyorlarsa daha uzak bir yere taşınabilirler. Aracınızı satmayı düşünüyorsanız tutulma zamanı iyi bir teklif alabilirsiniz. Bir egitimi tamalamak için harekete geçebilirsiniz. Eğer bir yolculuk planınız varsa bunun için harekete gecebilirsiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Terazi Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulması sizi finansal konularda önemli kararlar almaya itebilir. Belki bir yatırımı bozdurmaya karar verebilirsiniz. Bir kredi için başvuru yapabilirsiniz. Bir iş ortaklığı planlıyorsanız bunun ilk adımları bu tutulma zamanında atılabilir. Genel olarak ilişki ve ortaklıklar açısından şanslı bir zamandan geçiyorsunuz. Ancak ciddi bir bütçe planlaması yapmanız gereken bir yıl olduğunu unutmayın ve kararlarınızı vermeden önce gerçekçi olun. 2023 bahar ayları itibariyle ortaklıklar konusunda önemli testlerden geçeceksiniz. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.Akrep Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulması sizi ilişki ve ortaklıklar konusunda önemli kararlar almaya itebilir. Bazılarınız partnerin koşullarına adapte olmak zorunda kalabilir. Bu yıl yerleşim ve ailenizle ilgili de zorlandığınız bir yıldan geçiş yapıyorsunuz. Tutulmalar da sizi ilişkilerle ilgili konularda test ediyor. Bu tutulma sizi bu konularda bir dönemece getirebilir. Özellikle aileden gelebilecek sert eleştirilere hazır olun. Zorunlu bir yer değişikliği de olasıdır. Eşinizin kariyerindeki artan sorunlar veya sorumluluklar ise sizi zorlayabilecek bir diğer konu olacaktır. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Yay Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulması sizi ruhsal konulara ağırlık vermeye itebilir. Bir terapiye başlamak bu tutulmada yapılabilecek en doğru hareket olacaktır. Gizli bir ilişkinin içine çekilmemeye özen gösterin. Zira Kasım ayındaki ay tutulması ile herşey ortaya dökülebilir. Gizli iş ortaklıkları, yasal olmayan konular ise iş hayatınızda ciddi sorunlara neden olabilir. Bu tutulma serisi aslında sizi hem fiziksel hem de ruhsal sağlık konusunda geliştirmeye çalışıyor. Eğer bu dönemeçte doğru adımlar atarsanız gelecek sene bunun avantajlarını görebilirsiniz. Evliyseniz eşinizin iş hayatında da yeni bir başlangıç yaşanabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.Oğlak Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulması sizi bir çevre değişikliğine itebilir. Belki bir meslek grubu ya da dernekle birlikte hareket edeceğiniz bir projeye dahil olabilirsiniz. Sizi sosyal hayatınızda bir gruptan koparıp başka bir gruba dahil edebilir. Kariyerinizde yaşanabilecek bazı gelişmelerin de bu çevre değişimine etkisi olacaktır. Eğer hayatınızda birisi yoksa Kasım ayındaki tutulmada sürpriz bir birliktelik kararı alabilirsiniz. Gelecekle ilgili hedeflerinizi sorguladığınız bir tutulma sizi bekliyor. Dönün ve artık size hizmet etmeyen planları listenizden çıkarın. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Kova Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulması sizi kariyerinizde önemli bir değişimin kıyısına getirebilir. Özellikle yurtdışı bağlantılı işler yapıyorsanız belki bu konuda önemli bir projeyi artık teslim etmeniz gerekiyor olabilir. Veya bir eğitimi tamamlamak ve artık iş hayatına dönmek durumunda olabilirsiniz. Ancak kariyerinizde bir devrin sonuna gelmiş olmanız mümkün. Eşinizin iş hayatında yaşanacak bir değişim de sizi bir iş ve yer değişikliğine itebilir. Bazılarınız daha önce yaşadığı bir yere dönmek için ilk adımları bu tutulma zamanında atabilir. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Balık Burçları Güneş Tutulmasından Nasıl Etkilenecek?

Güneş Tutulması sizi yeni bir eğitim ya da yolculuk için karar vermeye itebilir. Belki bir eğitimi tamamlıyorsunuz. Bu kimi zaman yurtdışından geri dönüşleri tetikleyebilir. Bir süreliğine başka bir yere gidip dönebilirsiniz. Ortak işler için de tekliflere açık olun. Bu size önümüzdeki sene gelirlerinizi arttırmak için bir kapı aralayabilir. Önümüzdeki sene önemli sorumluluklar alacağınız bir yıla geçiş yapacaksınız. Bu yıl tüm eğitimlerinizi tamamlamaya gayret edin. Daha fazlası için Mini Danışmanlık alabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir;


Doğum haritanızı Doğum Haritası sayfasından çıkararak hangi evinizde hangi göstergenin olduğunu görebilirsiniz. Yeniay Dolunay haritalarını kendi başınıza yorumlamayı öğrenmek isterseniz Yeniay Dolunay programını alabilirsiniz. Eğer hiç astroloji bilmiyorsanız, Kendim İçin Astroloji eğitimi alabilirsinizGeleneksel Astroloji Eğitimi hem astrolojiye yeni başlayacaklar için hem de başka ekolleri öğrenmiş ancak geleneksel teknikleri de merak edenler için hazırlanmıştır. Bu astroloji eğitimi uzaktan eğitim şeklindedir ve süre sınırı yoktur. Kendi hızınızda öğrenir ve dilediğiniz konuyu tekrar edebilirsiniz. Doğum haritası üzerinden de gelecek tahmini yapmanızı sağlayabilecek isabetli tekniklerin de dahil olduğu bir eğitimdir. Bu eğitim içeriğini inceleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

ความคิดเห็น


bottom of page