top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

2023 Kova Burcu Yorumu

Kova burçları Satürn ‘ün zorlu baskısından bahar ayları itibariyle kurtuluyorlar. Ancak finansal olarak tam bir kemer sıkma zamanında olacaksınız. Ancak yakın çevrenizden gelecek destekleri ortaklıklar için kullanabilirsiniz. Yılın ikinci yarısı eşinizin kariyerinde önemli bir sıçrama yaşayabilirsiniz. Bu dönemde taşınmaz mallara da yatırım yapmanız olasıdır. Örnek burç yorumları için bir önceki aylık burç yorumlarını okuyabilirsiniz. Aylık ve yıllık burç yorumları önemli tarihlerin verildiği detaylı analizlerdir.

Yıllık burç yorumları için hem burcunuzu hem de yükselen burcunuzu okuyabilirsiniz. Özellikle kariyerle ilgili konular için muhakkak kendi burcunuzu okuyun. Yorumlar Batı Astrolojisi 'ne göre yazılmıştır. Ay burcunu daha çok Vedik Astroloji dikkate alır. Bu nedenle Ay Burcu 'na göre okumanıza gerek yoktur.


Doğum Haritası Hesaplama sayfasından Doğum Haritanızı Ücretsiz çıkarabilirsiniz. Yükselen Burç Hesaplama sayfasından hem yükselen burcunuzu öğrenebilir hem de özelliklerini okuyabilirsiniz.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.


Mayıs 2023 'e kadar şans gezegeni Jüpiter eğitim ve yolculuklar alanında hareket etmeye başlıyor. Bu süreçte çok fazla yolculuk yapmak durumunda kalabilirsiniz. Eğer eğitim hayatınız devam ediyorsa başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bu süreçte katılmayı düşündüğünüz sınavlar varsa Mayıs ayına kadar almaya çalışın, sonuç beklediğinizden de iyi olabilir. Kardeş ya da kuzenlerinizden destek alabilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte araç alabilir. Veya aracını yenileyebilir. Sosyal hayatınızın hareketleneceği bir sürece de geçiş yapıyorsunuz. Özellikle Mart ayına kadar ilişkiler konusunda daha fazla şanslınız. Bu nedenle karşınıza çıkan ilişki ve ortaklık fırsatlarını iyi değerlendirin.


Ocak ortasına kadar aslında ilişkiler konusunda stresli bir süreçten geçmiş olabilirsiniz. Aslında geçtiğimiz sonbahardan beri süregelen bu stres Ocak sonrasında azalacaktır. Eğer çocuklarınız varsa onların da bu zaman aralığında gergin olduğunu gözlemiş olabilirsiniz. Belki okul hayatlarında bazı zorluklar yaşamış olabilirler. Yavaş yavaş bu süreç geride kalacak. Mart sonrasında ise daha kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.

Mart ayı sonrasında finansal konularda bir kemer sıkma dönemine gireceksiniz. Bu tarih gelmeden önce birikimlerinizi iyi korumaya çalışın. Maddi konularda alacağınız kararlarda günlük hareket etmek yerine daha uzun vadeli düşünmenizde fayda var. Özellikle geçmişte borsa gibi riskli yatırımlar yapmışsanız şimdi bu yatırım kararlarınızı sorgulamak zorunda kalabilirsiniz. Vergi, sigorta ya da kredi gibi konularda ödemeleriniz varsa bu tarih öncesinde bunları yapılandırmanızda fayda var. Planlı hareket etmeniz durumunda 3 sene sonrasında bu zorlu süreçten daha güçlü bir şekilde çıkabilirsiniz. Bu sürecin en sağlıklı atlatmanın yolu uzun vadeli bir yatırım yapmak olacaktır. Bir ev yatırımı yapabilir ve önümüzdeki süreçte lüks harcamalarınızı sınırlandırmaya karar verebilirsiniz. Bu süreçte arkadaşlarınızdan veya eşinizden destek almakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle yapacağınız iş ortaklıklarında olabildiğince gerçekçi kararlar vermeye çalışın. Bir gecede zengin olma hayalleri bu süreç sonunda soğuk duş etkisi yaratabilirler.


Mart sonrasında hayatınızda büyük bir dönüşüm sürecine geçiş yapacaksınız. Fiziksel olarak sıkı bir beslenme ve egzersiz düzenine geçmeniz çok olasıdır. Şimdiye dek kendinize dikkat etmemişseniz bu dönemde çok radikal değişiklikler yapmanız gerekebilir. Bazılarınız bu süreçte hayatını tamamen değiştirecek önemli kararlar alabilir. Bu dönem uzun soluklu bir süreç olacaktır. Bu nedenle acele etmeyin. Atacağınız adımlarda yasal konulara dikkat edin. Bu dönemde ilişkiler konusunda da köklü değişiklikler yapmanız gerekebilir. Üzerinizde yoğun bir baskı hissedebilirsiniz. Yapabiliyorsanız kararlarınızda bağımsız olmaya gayret edin. Hissettiğiniz baskı kararlarınızı etkilerse sürecin sonunda kararlarınızdan pişmanlık duyabilirsiniz.


20 Nisan Koç Burcunda Güneş tutulması ile hayatınızda yeni bir süreç başlıyor. Kardeş ya da kuzenleriniz evlilik kararı alabilir. Hayatlarındaki değişimler nedeniyle onlarla daha fazla irtibat halinde olmanız gerekebilir. Uzakta yaşıyorlarsa belki sizinle aynı şehre taşınabilirler. Bazılarınız bu süreçte yeni bir eğitime başlayabilir. Eğer bir araç alma planınız varsa bu dönemde bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak bazı gecikmeler olabileceğinin farkında olun. Bazı başvurularınızın sonuçlarını almanız için bir bekleme süreniz olabilir.


5 Mayıs Akrep burcunda ay tutulması gerçekleşecek. Eğer bir süredir sorunlu bir iş yerinde çalışıyorsanız işi bırakma kararı verebilirsiniz. Veya çalıştığınız firmada üst yönetimle ilgili sorunlar varsa bir yönetici değişikliği bu dönemde gündeme gelebilir. Bazılarınız için bu geçici bir görev değişlikliğini gündeme getirebilir. Kendi işinizi yapıyorsanız bu dönemde bazı müşterilerinizle sözleşmelerinizi feshedebilirsiniz. Eğer bir süredir uzun soluklu bir proje üzerine çalışıyorsanız bu tarih yaklaştığında projenizi tamamlayıp teslimini gerçekleştirebilirsiniz. Bazı kovalar ise bu süreçte önemli bir kariyer değişimine gidebilir.


Mayıs 2023 sonrasında yıl sonuna kadar daha fazla evde vakit geçirmeye başlayabilirsiniz. Bazılarınız belki de evden çalışmaya başlayabilir. Eğer evden çalışma planınız varsa vergi ya da sigorta gibi konularda bazı imkanlar yakalayabilirsiniz. Eşinizin kariyer hayatı yoğunlaştığı için belki de evle siz daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Veya yatırım için bir ev ya da arsa almaya karar verebilirsiniz. Bu süreçte ev kredisi konusunda karşılaşacağınız bazı fırsatlar da olabilir. Bazılarınız ise bir miras yolu ile ev sahibi olabilir.


23 Temmuz 4 Eylül arasında Venüs Aslan burcunda geri hareket edecek. İlişkiler konusunda radikal kararlardan uzak durmanız gereken bir sürece geçiş yapıyorsunuz. Bu dönemde eşinizle veya ortağınızla anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Eski partnerler de bu süreçte tekrar hayatınıza girebilir. Bazılarınız bir süre eşlerinden uzakta olmak zorunda kalabilir; bir iş veya eğitim nedeniyle siz ya da partneriniz farklı bir yere taşınmak durumunda kalabilir. Veya geçici bir görev nedeniyle farkı bir yerde çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Bu süreçte kalıcı yer değişiklikleri önerilmez.

14 Ekim Terazi burcunda Güneş tutulması GAD tarafında gerçekleşiyor. Eğer akademik hayatınız devam ediyorsa mezuniyet sürecine başlayabilirsiniz. Bu dönemde yurtdışı ile bağlantılı işleriniz varsa bazı sözleşmelerinizi feshetme kararı alabilirsiniz. Eğer kurumsal bir yerde çalışıyorsanız ve çok uluslu bir firmadaysanız yöneticilerinizden bazıları değişebilir. Farklı insanlarla irtibata geçmek durumunda kalabilirsiniz. Bir yurtdışı yolculuk planınız varsa bu dönemde evraksal süreçlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Yurtdışında yaşıyorsanız bir yer değişikliği planınız olabilir. Kardeş ya da kuzenlerinizin evliliklerinde bazı sorunlar gündeme gelebilir ve süreçten kısmen siz de etkilenebilirsiniz.


28 Ekim Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. Bir ev alım satımı planlıyorsanız bu tarihlerde netlik kazanabilir. Eğer yakın zamanda bir ev ya da arsa yatırımı yapmışsanız şimdi karlı bir satış fırsatı yakalayabilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte yer değişikliği yapabilir. Bu dönemdeki yer değişiklikleri muhtemelen bir iş değişimi nedeniyle olabilir. Veya eşinizin kariyerinde yapacağı değişiklik nedeniyle taşınma kararları almanız gerekebilir. Bu süreçte aslında eşiniz kariyer konusunda daha şanslı. Bu nedenle bir ikilem yaşarsanız partnerinizin şartlarına uymak daha akıllıca olabilir. Bazılarınız bu süreçte aileden destek alabilir veya onlarla beraber karar vermesi gereken konular gündeme gelebilir. Eğer bir süredir iş nedeniyle evde fazla vakit geçirememişseniz şimdi bu dönem geride kalıyor. Artık ailenize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.2023 Burç Yorumları


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Комментарии


bottom of page