top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

2023 Oğlak Burcu Yorumu

Oğlak burçları için önemli bir zamana geçiyoruz. Yılın ilk yarısında taşınmaz mallara yatırım yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz mülklerin değerleri artabilir. Yeni bir yer alma planınız varsa yılın ilk yarısında yapın. Satış içinse ikinci yarısı daha avantajlı olacaktır. Eğer borsa veya diğer riskli yatırım araçlarına yönelmişseniz bu yıl bunlarda ciddi artışlar görebilirsiniz. Bu yıl yolculuklar, eğitim ve yurtdışı ile ilgili konularda bazı zorluklar yaşayabilirsiniz.Örnek burç yorumları için bir önceki aylık burç yorumlarını okuyabilirsiniz. Aylık ve yıllık burç yorumları önemli tarihlerin verildiği detaylı analizlerdir.

Yıllık burç yorumları için hem burcunuzu hem de yükselen burcunuzu okuyabilirsiniz. Özellikle kariyerle ilgili konular için muhakkak kendi burcunuzu okuyun. Yorumlar Batı Astrolojisi 'ne göre yazılmıştır. Ay burcunu daha çok Vedik Astroloji dikkate alır. Bu nedenle Ay Burcu 'na göre okumanıza gerek yoktur.Doğum Haritası Hesaplama sayfasından Doğum Haritanızı Ücretsiz çıkarabilirsiniz. Yükselen Burç Hesaplama sayfasından hem yükselen burcunuzu öğrenebilir hem de özelliklerini okuyabilirsiniz.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.


Mayıs 2023 'e kadar şans gezegeni Jüpiter size ev, aile ve yerleşim konusunda destek vermeye başlıyor. Bu süreçte kendi evinize geçebilir, evde daha fazla zaman geçirme şansı bulabilirsiniz. Bazılarınız ailesinden destek alabilirler. Bu zaman aralığında özellikle ailenizin bir tedavi süreci varsa iyi haberler alabilirsiniz. Eğer evliyseniz eşinizin kariyerinde önemli bir sıçrama görülebilir. Eğer bekarsanız bu dönemde ilişkiler konusunda da destekleyici etkiler bulabilirsiniz. Bu dönemde aslında bir kariyer değişikliğine gitme planınız varsa karşınıza çıkan teklifleri iyi değerlendirin. Bazı fırsatlar o kadar hızlı gelir ki hazırlıksız yakalanabilirsiniz. Eğer evden çalışmak gibi bir planınız varsa kendi işiniz için ilk adımları atabilirsiniz.


Ocak ortasına kadar iş hayatında stresli bir süreç yaşayabilirsiniz. Aslında bu geçtiğimiz sonbahardan beri devam ediyor. Ocak sonrasında bu gerilim giderek azaldığını görebilirsiniz. Belki bazılarınız sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalabilir. Tedavi sürecinizde Ocak ayının ortalarında olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Mart ayı sonrasında uzun soluklu bir eğitme başlayabilirsiniz. Bu süreçte attığınız adımların sonuçlarını almanız 3 seneyi bulabilir. Ancak eğitiminizi yarım bırakmayın ve tamamlamak için gerekli sabrı ve çabayı gösterin. İlerleyen süreçte bunun avantajlarını göreceksiniz. Bu dönemde kardeş ya da kuzenlerinizin yaşamında sorunlu bir dönem olabilir. Bu süreçte onlara destek vermek durumunda kalabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde iş nedeniyle yolculuk etmek zorunda kalabilir. Ancak sadece eğlence için bir yolculuğa çıkmak çok mümkün olmayabilir. Bu süreçte sağlık ya da iş nedeniyle yolculuk planlarınızı ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Eğer bir aracınız varsa sürekli arızaları ile uğraşmanız gerekebilir. Bu nedenle geçici çözümler yerine kalıcı adımlar atmaya çalışın.


Mart sonrasında ise finansal olarak önemli bir dönüşüm içine giriyorsunuz. Bu süreçte yasal konulara ekstra dikkat etmeniz gerek. Özellikle yatırımlarınızda risk alırken dikkatli olun. Bu süreçte vergi, sigorta ya da kredi gibi konularda da yasal sınırların dışına çıkmayın. Olası riskleri dikkate almamanız durumunda uzun vadede daha büyük sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bazılarınız ise bu süreçte finansal olarak bir sıçrama yaşayabilir. İş yaptığınız kişiler çok güçlü olabilir ve yoğun bir baskıya maruz kalabilirsiniz. Bu dönemde gelirlerinizi korumak ve yaşamınızda gerekli dönüşümleri yapmak için bunları kullanmak sürecin en sağlıklı gelişimi olacaktır. Ancak para kazanmak için yasal ya da ahlaki sınırları geçmeye kalkarsanız büyük bir yıkımla yüzleşmeniz gerekebilir.


20 Nisan Koç Burcunda Güneş tutulması ile hayatınızda yeni bir süreç başlıyor. Kendi evinizi alma planınız varsa bu süreçte ilk adımları atabilirsiniz. Veya iş nedeniyle bir yer değişikliği yapmanız gerekebilir. Bazılarınız iş değişikliği nedeni ile daha önce yaşadığı bir yere geçiş yapabilir. Bu süreçte bazılarınız evden çalışmaya başlayabilir. Ailenizle birlikte almanız gereken önemli kararlar olabilir. Ancak bazı gecikmeler olabileceğinin farkında olun. Bazı başvurularınızın sonuçlarını almanız için bir bekleme süreniz olabilir.


5 Mayıs Akrep burcunda ay tutulması gerçekleşecek. Arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz bu tutulma zamanında önemli olacak. Bazılarınız bir çevre değişikliğine gidebilir. Bazı arkadaşlarınız yaşadığı yeri değiştirdiği için sizden uzaklaşabilirler. Eğer sorun yaşadığınız kişiler varsa bunlarla olan bağınız kopabilir. Eğer geçtiğimiz sürede arkadaşlarınızla iş ortaklığı yapmışsanız bu dönemde bu ortaklıkla ilgili önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Dernek ya meslek grupları ile bağlantınız varsa bu tutulma zamanında yolları ayırma kararı alabilirsiniz.


Mayıs 2023 sonrasında yıl sonuna kadar çocuklarınızla ilgili güzel gelişmelere hazır olun. Onların eğitim hayatı ile ilgili güzel gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. Bu süreçte yaşları büyükse evlilik kararı alabilirler. Eğer bir çocuğunuz yoksa bu tarih aralığında yeni bir flörtünüz olabilir. Karşınıza çıkan partner adaylarını iyi değerlendirin. Bu ilişki önümüzdeki yıllarda daha ciddi bir boyuta taşınabilir. Bir sanat ya da spor ile ilgileniyorsanız bu konuda eğitim almaya karar verebilirsiniz. Bazılarınız bu süreci ilerleyen zamanda daha profesyonel olarak yapmaya başlayabilir.


23 Temmuz 4 Eylül arasında Venüs Aslan burcunda geri hareket edecek. Eğer vergi, sigorta ya da kredi konusunda bazı borçlarınız varsa bu tarih gelmeden önce bu ödemelerinizi tamamlayın. Eğer daha önceden verdiğiniz borçlar varsa veya geri almayı planladığınız ödemeleriniz varsa bu süreçte bunları geri alabilirsiniz. Geçmişe dönük borçları kapatmak için iyi bir zaman. Ancak yeni kredi çekmek bu dönemde iyi bir fikir olmayabilir, aldığınız borcu kapatmak beklediğinizden daha uzun sürebilir. Bu dönemde mümkün olduğunca borç vermeyin ya da geri ödeme ile ilgili beklentiniz olmayacak rakamlar verin. Eğer bir iş ortaklığınız varsa bu süreçte maddi konular sorun olabilir. Eşinizin gelirleri bu süreçte azalabilir veya alacağı ödemeler gecikebilir. Bu nedenle bütçenizi bu tarih aralığında iyi yönetmeniz gereliyor.

14 Ekim Terazi burcunda Güneş tutulması GAD tarafında gerçekleşiyor. Eğer bir kariyer değişikliği planınız varsa bu tarihte ilk adımları atabilirsiniz. Eski bir işe geri dönebilirsiniz. Veya bazılarınız eski yöneticileri ile tekrar beraber çalışmaya başlayabilir. Bazılarınız eğitimlerini tamamlayarak yeni bir kariyere başlayabilir. Eğer sözleşmeli bir işte çalışıyorsanız ve firmanızdan memnun değilseniz bu dönemde sözleşmenizi yenilemekten vazgeçebilirsiniz. Ve kendinize yeni bir iş arayışına başlayabilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız bu dönemde hizmet aldığınız bazı kurumlarla sözleşmelerinizi feshetme kararı alabilirsiniz. Eğer yurtdışı ile bağlantılı çalışıyorsanız bu tarih geldiğinde çalıştığınız firmalar sözleşmelerini yenilemekten vazgeçebilirler. Eğer kurumsal bir yerde çalışıyorsanız yöneticileriniz değişebilir veya sizin görev tanımınızda bazı önemli değişimler yapabilirler.


28 Ekim Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Eğer bir süredir çocuklarınızdan uzak kalmanız gerekmişse şimdi tekrar bir araya gelebilirsiniz. Yaşı elverenler çocuklarının evilik kararına tanıklık edebilirler. Bu dönemde daha çok onlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Daha fazla irtibatta olmanız veya onlara destek olmanız olasıdır. Çocuğunuz yoksa ve yeni başlamış bir birlikteliğiniz varsa bu tarih geldiğinde önemli kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız için bu süreç borsa gibi riskli yatırımları ile ilgili bir yüzleşmeyi getirebilir. Bu tarih gelmeden önce kazançlarınızı güvenli bir alana aktarmak iyi bir fikir olabilir.2023 Burç Yorumları


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Comments


bottom of page