top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

2023 Yay Burcu Yorumu

Yay burçları için iş nedeniyle taşınmaların artacağı bir seneye geçiş yapıyoruz.Yılın ilk yarısında şanslı bir süreçten geçiş yapıyorsunuz, bu nedenle bu fırsatı iyi değerlendirin. Yılın ikinci yarısında iş hayatınız hareketlenecek. Maddi olarak da daha avantajlı bir zaman olacaktır. Eşinizin iş hayatında zorlu bir süreç olacağı için bu yıl kendi işinize dört elle sarılın. Örnek burç yorumları için bir önceki aylık burç yorumlarını okuyabilirsiniz. Aylık ve yıllık burç yorumları önemli tarihlerin verildiği detaylı analizlerdir.

Yıllık burç yorumları için hem burcunuzu hem de yükselen burcunuzu okuyabilirsiniz. Özellikle kariyerle ilgili konular için muhakkak kendi burcunuzu okuyun. Yorumlar Batı Astrolojisi 'ne göre yazılmıştır. Ay burcunu daha çok Vedik Astroloji dikkate alır. Bu nedenle Ay Burcu 'na göre okumanıza gerek yoktur.Doğum Haritası Hesaplama sayfasından Doğum Haritanızı Ücretsiz çıkarabilirsiniz. Yükselen Burç Hesaplama sayfasından hem yükselen burcunuzu öğrenebilir hem de özelliklerini okuyabilirsiniz.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.


Mayıs 2023 'e kadar şans gezegeni Jüpiter size destek vermeye başlıyor. Özellikle çocuklarınızla ilgili güzel gelişmelere hazır olun. Eğitim hayatında başarılara imza atabilirler. Eğer bir çocuğunuz yoksa bu dönemde aşk hayatınız hareketlenebilir. Yalnızsanız karşınıza birden fazla partner adayı çıkabilir. Hızlı kararlar almak yerine adım adım ilerleyin. Bu dönemde doğru partner seçimi önemli olacak. Bazılarınız keyif aldığı bir konuda eğitim alabilir. Bir spor ya da sanat dalında profesyonelleşme kararı alabilirsiniz.


Ocak ortasına kadar ilişkiler konusunda gergin bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Aslında bu geçtiğimiz sonbahardan beri gündemde olan bir konu. Ocak sonrasında ise etkisi yavaş yavaş azalacak. Bazılarınız bu dönemde davalarla uğraşmak zorunda kalmış olabilir. Yapabiliyorsanız bu dönemi arabulucularla çözmeye çalışın. Zira Mart sonrasında bu konularda hakkınızı aramakta zorlanabilirsiniz. Veya süreç beklediğinizden daha fazla uzayabilir.


Mart ayı sonrasında zorunlu bir yer değişimi gündeme gelebilir. Bu bazılarınız için iş değişikliği nedeniyle gerçekleşebilir. Bir yer değişikliği gündeme geldiğinde olabildiğince gerçekçi planlar yapın. Sizin için fazla masraflı olabilecek adımlar atmayın. Lüks harcamalar yapabileceğiniz bir döngüden geçmiyorsunuz. Bu 3 sene sürecek uzun bir döngü. Bu dönemde kendi evinizi alma planı yapabilirsiniz. Ancak ödemelerin sizin için makul olduğundan emin olun. Bu dönemde mütevazi olmak önemli. Kariyer hayatınızın hata kaldırmayacağı bir sürece geçiş yapıyorsunuz. Bu süreçte üzerinizdeki stres miktarını minimumda tutmaya çalışın. Efektif çalışmayı öğrenmek, etik sınırların dışına çıkmamak ve en az hata ile çalışmak ana hedefiniz olsun. Aileden destek bulmakta zorlanabilir. Aksine sizin onların sorumluluklarını üstleneceğiniz bir zaman olacak. Evin genel sorumluluklarını üzerinize almanız gerekebilir.


Mart sonrasında kardeş, kuzen veya yakın çevrenizle ilişkilerinizde köklü değişiklikler yaşanabilir. Eğer bir yer değişikliği planı yapıyorsanız taşınacağınız bölgenin nasıl bir semt olduğunu iyi araştırın. Alışkın olmadığınız ve iyi bilmediğiniz bir çevre ise öncesinde muhakkak bilgi toplayın. Bu süreçte kalıcı yer değişiklikleri yapma potansiyeliniz var. Ancak sorunlu komşular evinizin tadını çıkarmanıza mani olabilirler.


20 Nisan Koç Burcunda Güneş tutulması ile hayatınızda yeni bir süreç başlıyor. Bazılarınız çocuk sahibi olma kararı alabilir. Eğer çocuklarınızın yaşı büyükse bu tarihte evlilik kararı alabilirler. Eğer bir çocuğunuz yoksa aşk hayatınız için önemli bir döngünün başlangıcını gösteriyor. Bir flörtünüz varsa hızlı bir şekilde daha ciddi adımlar atma kararı alabilirsiniz. Bazılarınız ise bir süredir eğitim aldığı bir konuyu profesyonel olarak yapma kararı alabilir. Konu ne olursa olsun bazı gecikmeler olabileceğinin farkında olun. Bazı başvurularınızın sonuçlarını almanız için bir bekleme süreniz olabilir.


5 Mayıs Akrep burcunda ay tutulmasıgerçekleşecek. Sizden gizlenen bazı konular bir anda gün yüzüne çıkabilir. Bu süreçte karşınıza çıkan yüzleşmeleri bir temizlik gibi düşünün. Bazı şeyleri geride bırakmak önünüzde yeni alternatiflerin belirmesini sağlayacak. Eğer evliyseniz eşiniz bu süreçten işten ayrılma kararı verebilir. Veya çalıştığı firma küçülmeye gidebilir. Bu süreci en sağlıklı çalıştırmanın yolu terapi gibi ruhsal konulara ağırlık vermek olabilir. Bu şifalandırıcı süreci verimli kullanmaya çalışın.


Mayıs 2023 sonrasında yıl sonuna kadar iş hayatınızın yoğunlaşacağı bir zamana geçiş yapıyorsunuz. Eğer kurumsal bir yerde çalışıyorsanız şirketiniz büyümeye gidebilir. Yönetici konumunda çalışıyorsanız altınızda çalışan personel sayısı artabilir. Bazılarınız bir süredir vadedilen terfiyi sonunda alacaktır. Ancak dikkatli olun, önümüzdeki 3 sene iş hayatında iyi kötü yaptığınız herşey dikkat çekecek. Bu nedenle çok çalışanlar ödüllerini alırken hata yapan ya da fazla kibirli olanlar sert eleştirilerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Şanslı olduğunuz bu zaman aralığında karşınıza çıkan fırsatları iyi kullanın. İş arkadaşlarınızdan gelecek yardım tekliflerini geri çevirmeyin. Eğer bu süreçte farklı bir işe ya da sektöre geçmeyi düşünürseniz bu belki bir yer değişikliğini de beraberinde getirecektir.


23 Temmuz 4 Eylül arasında Venüs Aslan burcunda geri hareket edecek. Eski bir eğitime geri dönüş yapabilirsiniz. Bazılarınız bir süreliğine daha önce yaşadığınız yere geri dönebilir. Eğer akademik hayatınız devam ediyorsa bu dönemde eğitmenlerinizle aranızı bozmamaya gayret edin. Eğer yurtdışına bağlı bir işte çalışıyorsanız ozaman buradaki ilişkilerinizin hassas olacağının farkında olun. Kendi işinizi yapıyorsanız yurtdışı ile bu dönemde bir ortaklık yapmak iyi bir fikir olmayabilir. Sürecin geçmesini bekleyin ve şartları tekrar değerlendirin, size sunulan teklif göründüğü kadar iyi olmayabilir. Yasal yollardan hakkınızı aradığınız bir süreciniz varsa bu dönemde davanız askıda kalabilir.

14 Ekim Terazi burcunda Güneş tutulması GAD tarafında gerçekleşecek. Bu süreçte bir çevre değişikliğine gidebilirsiniz. Bazılarınız çocuk sahibi olmaya karar vermişse bu dönemde sosyal hayatı kısmen sekteye uğrayabilir. Bir eğitim nedeniyle bir süre çevrenizden uzaklaşmaya karar verebilirsiniz. Arkadaşlarınızın hayatında gerçekleşen bazı gelişmelerden siz de etkilenebilirsiniz. Bazıları sizden uzakta bir yere taşınabilirler. Bu dönemde iş nedeniyle dahil olduğunuz meslek gruplarından ayrılma kararı alabilirsiniz. Veya buradaki bazı sorumluluklarınızı devretmeniz gerekebilir. Siyasi bir hayatınız varsa burada bir gruptan uzaklaşma kararı alabilirsiniz.


28 Ekim Boğa burcunda Ay Tutulması yaşanacak. İş hayatınızla ilgili önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Bazılarınız için bu kariyerinde önemli bir değişimi tetikleyebilir. İş arkadaşlarınızdan görevden ayrılma kararı verenler olabilir. Eğer kurumsal bir yerde çalışıyorsanız bu dönemde firmanız bazı görev değişikliklerine gidebilir. Kendi işinizi yapıyorsanız ofisinizi değiştirme kararı alabilirsiniz. Bu süreçte bazı sözleşmelerinizi sonlandırabilirsiniz. Eğer bir süredir çalışmıyorsanız ya da ofisten uzaksanız bu tutulma zamanında ofise geri dönme kararı alabilirsiniz.2023 Burç Yorumları


Bunlar da ilginizi çekebilir;

Comments


bottom of page