top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Yeniay Yengeç Burcunda 17 Temmuz 2023

Yengeç Yeniayı 17 Temmuz 2023

17 Temmuz 2023 tarihinde saat 21:31 'de Yengeç burcunda bir yeniay yaşayacağız. Yengeç burcu duygusal güvenlik ihtiyacıyla atacağımız adımları gösterir. Bu süreçte tepkisel adımlar atmamak gerekiyor. Venüs 'ün retro harekete doğru ilerlediği bu süreçte hem maddi konularda hem de ilişkiler konusunda tepkisel atılacak adımlar zararla sonuçlanabilir.


Bu yeniay aslında değişimi ve yeniliği destekliyor. Rutin hayatınıza bir canlılık getirmek için atacağınız adımlar desteklenir. Teknolojik konularda destek alabilirsiniz. Sadece bu sürecin biraz masraflı olabileceğinin farkında olun.

Yengeç burcu evi, aileyi, yerleşimi, taşınmayı, duygusal konuları ve vatanı temsil eder. Anne arketipidir. Empati yeteneği ve sezgiler bu burç ile temsil edilir. Bedende mide ve göğüslerdir.

Yeniay 24° Yengeç Burcunda gerçekleşecek. 22-26° Yengeç / Oğlak burçlarında bir göstergeniz varsa yeniayda başrolde olabilirsiniz.Aynı gün ay düğümleri de Koç - Terazi aksına geçiş yapıyor. Bu yeniay zamanında da oldukça etkin çalışıyorlar. Atacağınız adımların ilişkilerinizin hasar almamasına özen gösterin. Küresel anlamada skandallara açık bir yeniay yaşayacağız.

Bu yeniay 9.Menzilde gerçekleşiyor. 9. Menzil: al-Tarf(a) 12° 51’Yengeç ile 25° 42’Yengeç | Uygun: Kendini savunmak için iyidir, erkekler için evlilik iyi | Uygun Değil: yolculuk için iyi değil, kadınlar için evlilik iyi değil
Yeniaydan Etkilenen Burçlar 2023

Yengeç ve Oğlak burçları bu yeniaydan direk etki alacaktır. Koç ve Terazi burçları da bu yeniay zamanında onları harekete geçirecek etkiler alabilirler. Bu yeniaydan destekleyici etkiler alacak olanlar Akrep ve Balık burçları olacaktır. Doğum haritanızda özellikle öncü burçların 22° - 26° derecelerinde göstergeleriniz varsa direk etkiler alabilirsiniz. Haritanızın nasıl etkiler alacağını merak ediyorsanız Yeniay / Dolunay Yorumlama programını alarak öğrenebilirsiniz. Bu programda basit tablolar sayesinde astroloji bilmeden de yorum yapabilirsiniz.


17 Temmuz 2023 Yengeç Yeniayı Burç Yorumları

Yeniay 'ın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.


Örnek burç yorumları için bir önceki yeniay dolunay yorumlarını okuyabilirsiniz. Yeniay Dolunay yorumları ince detayların da verildiği analizlerdir.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.

Koç Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında ev ve yerleşim konusunda önemli adımlar atabilirsiniz. Eğer yeni bir eve geçme planınız varsa karşınıza bazı fırsatlar çıkabilir. Elbette Venüs retrosunun gölgesinde bir yeniay yaşayacağız. Bu nedenle bu süreçte geçici çözümler bulmak ve Eylül ayından sonra kalıcı adımlar atmak daha uygun. Belki de tatil için bir süre farklı bir mekanda olmanız da gerekebilir. Eğer eviniz için harcama yapmayı düşünüyorsanız yeni birşeyler almak yerine elinizdekileri yenileyin. Ancak büyük bir dekorasyona girmek için çok uygun bir zaman olmadığının da farkında olun. İkili ilişkiler konusunda önemli testlerden geçiş yapıyorsunuz. Ay düğümleri de burcunuza geçiş yaptı. Bu yeniay zamanında bu konular da gündeminizde olacaktır. Eski partnerlerin kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Boğa Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında bir yolculuk planı yapabilirsiniz. Hayatınızda büyük değişimlerin yaşandığı bir dönemden geçiyorsunuz. Aslında bazı konularda son kararların verileceği bir altı ay kaldı önünüzde. Bu değişimleri yaşamınıza aktarabilmek için bu yeniayı kullanabilirsiniz. Kardeş, kuzen ve yakın çevreniz de bu yeniay zamanında gündeminizde olacak. Onların hayatında olan değişimler sizi de etkileyebilir. Kariyerinizi ilgilendiren bir eğitim ya da yolculuk da yapmanız gerekebilir. Bir iş seyahati bu yeniay zamanında çok olasıdır. Eğer işinizden memnun değilseniz veya çalıştığınız kurum küçülmeye gitme planları yapıyorsa Eylül sonrasında bir iş değişikliği için başvurular yapmaya başlayabilirsiniz. Kariyerinize destek verecek bir eğitim ise bu yeniay zamanında atılacak en doğru adım olacaktır. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.İkizler Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında kendinize yeni bir gelir kapısı yaratabilirsiniz. Bu süreçte beklenmedik yerlerden para gelebilir. Yardım tekliflerini geri çevirmeyin. Özellikle yurtdışı bağlantılı işlerden destek alabilirsiniz. Sosyal çevrenizden destek almaya başlayacaksınız. Geçtiğimiz senelerde iş yeriniz küçülmeye gitmiş olabilir. Belki de bu süreçte kariyerinizde bir gerileme yaşandı. Şimdi bu süreç geride kalıyor. Belki de iş yerinde sorumluluklarınız arttı. Ama bu yeniay size gelirlerinizi arttırmak için yeni fırsatları değerlendirmenizi söylüyor. Yatırımlarınızı bozdurmayın ve riskli yatırım araçlarından uzak durun. Ama gelirlerinizi kontrol etmenizde fayda var. Kardeş, kuzen ve yakın çevrenizle ilişkileriniz ise bu süreçte hassas olacak. Özellikle onlarla bir yatırım ya da iş planı konusunda acele karar vermeyin. Mümkünse büyük yatırım planlarınızı Eylül sonrasına bırakın. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Yengeç Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında tüm gözler sizin üzerinizde olacak. Yapacağınız duyurular, aldığınız kararlar öne çıkacak. Kendinizle ilgili önemli kararlar aşamasında olabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan ve sosyal çevrenizden de destek alıyorsunuz. Gelecek planlarınızı gözden geçirmek ve gerekli değişiklikleri yapmak için doğru bir zaman. Üstelik kariyerinizde büyük sıçrama yapacağınız bir döneme de giriş yapıyorsunuz. Maddi konularda özellikle eviniz ya da ailenizle ilgili yapacağınız harcamalarda dikkatli olun, kafi. Bu süreçte finansal olarak hareketli bir zamandan geçiş yapıyorsunuz. Ancak yatırımlarınızı koruyun. Venüs para evinizde geri hareket edecek. Daha önce verdiğiniz borçları geri alabilirsiniz. Ancak bu yeniay zamanında kimseye borç vermeyin, geri gelmez. Ya da gözden çıkarabileceğiniz rakamları verin. Bu borç muhtemelen aileden birine gidebilir. Bu nedenle de belki hazır demekte zorlanabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Aslan Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında biraz dinlenmek isteyebilirsiniz. Kafa dinlemek için bir tatile çıkmak en doğru hareket olabilir. Ruhsal sağlığınızla ilgilenebilirsiniz. Bu sene çok fazla yolculuk edebilirsiniz. Ay düğümleri sizi uzak yolculuklar için teşvik ediyor. Belki yakın çevrenizden uzaklaşabilirsiniz. Kardeş ve kuzenleriniz sizden uzaklaşabilirler. Bu kimi zaman farklı şehre taşınmak anlamına da gelebilir. Bunun ilk adımlarını da bu yeniay zamanında yaşayabilirsiniz. Burcunuzda bir Venüs retrosu olacak. Bu aslında sizden gizlenen bazı konuları da gündeme getirebilir. Bu dönemde eski çevrenizle yeniden bağlantı da kurabilirsiniz. Daha önce gittiğiniz yerleri yeniden ziyaret edebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili konular ve yöneticilerinizle ilişkiler de bu süreçte dikkatli olmanız gereken alan olacak. Bu yeniay size görev değişimleri de getirebilir. Partnerinizin eşi ya da ailesi de bu yeniay zamanında gündeminizde olacak. Bu konuda yaşanan değişimler sizi olumlu etkileyebilir. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Başak Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında yeni bir çevreye giriş yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızın hayatında olan gelişmeler de sizi etkileyebilir. Birlikte bir yolculuğa çıkmanız da olası. Satürn nedeniyle ilişkiler konusunda zorlu bir dönemden geçiş yapıyorsunuz. Bu nedenle arkadaşlarınızdan alacağınız destek önemli. Yeniay gününde ay düğümleri de burç değiştiriyor. Finansal konularda önemli kararlar vermeniz gereken bir sürece geçiş yapıyorsunuz. İyi bir bütçe yapmanız gerekiyor. Yatırımlarınızı korumaya gayret edin. Bu süreçte finansal konularda atacağınız adımlar kayıplara neden olabilir. Gelecek planlarınızı tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Dernekler, meslek grupları ile bağlantılarınız da yeniay zamanında önemli olacak. Yeni başlayacağınız bir eğitim de bu süreçte sizi yeni bir çevreye sokabilir. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Terazi Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında kariyerinizde yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Ancak bu yeniay sizin için iki kat önemli. Yönetici gezegeniniz Venüs geri harekete hazırlanıyor. Sizi eski dostlarla bir araya getirebilir. Belki yeni işiniz sizi eski dostlarla tekrar bir araya da getirebilir. Burcunuzda Ekim ayında bir tutulma olacak. Ay düğümleri de bu yeniayla birlikte burcunuzda hareket etmeye başlıyor. Sizi ilişki ve ortaklıklar konusunda önemli kararlar almaya itebilir. Derin bir nefes alın ve bu hızlı gündeme ayak uydurmaya çalışın. Karar almak ve harekete geçmek sizin için zor bir konu. Bu yeniay karşınıza çıkacak iş ve ortaklık tekliflerinde ise acele etmeyin ve radikal kararlar için 15 Eylül tarihini bekleyin. Hayatınızda büyük değişimlere imza atacağınız bir sene var önünüzde. Bu yeniay ise size bunun ilk sinyallerini verecektir. Partnerinizin ailesi veya yaşadığı yer ile ilgili de bu süreçte yeni kararlar gündeme gelebilir. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Akrep Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında bir yolculuk planı yapabilirsiniz. Partnerinizle bir yolculuğa çıkabilirsiniz. İlişkiler veya ortaklıklar konusunda da yasal bazı prosedürlerle ilgilenmeniz de olası. 2021 yılından beri ilişkiler konusunda önemli sınavlar verdiniz. Ekim ayında gerçekleşecek son tutulma ile bu konu artık geride kalıyor. Ay düğümleri yeniay gününde burç değiştiriyor. İş hayatınızın hareketleneceği bir sürece geçiş yapıyorsunuz. Bu dönemde çalıştığınız firma büyümeye gidebilir. Eğer yönetici konumunda çalışıyorsanız bu süreçte ekibiniz büyüyebilir. Bu nedenle bu yeniay zamanında yapacağınız anlaşmalar önemli olacak. Ancak kariyerinizle ilgili gizli anlaşmalar ve ortaklıklardan uzak durun. Venüs kariyer evinizde geri hareket etmeye başlıyor. Bu sizi daha önce iş yaptığınız kişilerle tekrar bir araya da getirebilir. Ancak yepyeni ortaklıklar konusunda işleri ağırdan alın ve radikal kararlarınızı 15 Eylül sonrasına bırakın. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Yay Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında maddi konularda önemli kararlar verebilirsiniz. Vergi, sigorta, prim ya da ortak gelirler anlamında yeni adımlar atmanız gerekebilir. Eğer bir yolculuk planı yapıyorsanız bazı gecikmeler olabilir. Daha önce gittiğiniz bir yere tekrar bir ziyaret yapabilirsiniz. Yurtdışı ile bağlantılı işler yapıyorsanız maddi konularda bu yeniay zamanında dikkatli adımlar atın, yabancılarla ilişkilerinizin hasar alabileceği bir dönemden geçiş yapıyorsunuz. Eğer yasal süreçleriniz varsa 15 Eylül tarihine kadar beklemek bu dönemde daha akıllıca olacaktır. Bu yeniay zamanında ay düğümleri de burç değiştiriyor. Sosyal çevrenizde bir eleme yapabilirsiniz. Belki de çocuklarınızla daha fazla ilgilenmenizi gerektirecek bir değişim yaşayabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Oğlak Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Ancak iş ortaklıkları konusunda dikkatli olun. Ek gelirler, vergi ve ortak gelirler alanınızda Venüs geri harekete başlıyor. Eğer bir ortaklığı gündeme gelirse Eylül 15 sonrasında resmi adımlar atmakta fayda var. Aslında kariyer hayatınızda önemli bir dönüşümün eşiğindesiniz. Ay düğümleri yeniayla birlikte sizi hem yerleşim hem de kariyer konusunda önemli kararlar almaya itecek. Bu nedenle bu yeniay zamanında atacağınız adımlar önümüzdeki sürece yön verebilir. Venüs retrosu sizi her nekadar finansal konularda etkileyecek olsa da yeni bir ilişkiye başlama konusunda da tedbirli olun, karşınızdaki partner adayının hayatında halihazırda başka birisi olabilir. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Kova Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında yeni bir işe başlayabilirsiniz. Eğer varolan işinize devam ediyorsanız yeni birçalışma arkadaşı da göreve başlayabilir. Sizin görev tanımlarınızda da değişiklikler olabilir. Belki çalıştığınız ofis değişecek. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız yeni bir hizmet alımı yapabilirsiniz. Bu dönemde bir anlaşma yapmaya karar verirseniz dikkatli olun, düşündüğünüzden daha fazla risk alıyor olabilirsiniz. Bazılarınız ise yeni görev nedeniyle bir süre farklı bir yere gitmek zorunda kalabilir. İlişki ve ortaklıklar alanınızda ise bir Venüs retrosu yaşanacak. Bu nedenle hem ilişkilerde hem de iş ortaklıklarında dikkatli olun. Yeni bir ilişki ya da ortaklık için çok uygun bir zaman değil. Varolan ilişki ya da ortaklığınızda ise beklenmedik sorunlar gündeme gelebilir. Yeniayın olduğu gün ay düğümleri de burç değiştiriyor. Önümüzdeki süreçte çok fazla seyahat etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle eğer yeni bir işe başlayacak olursanız bu detayı da dikkate alarak şartları konuşun. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Balık Burçları Yengeç Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yengeç yeniayı zamanında yeni bir ilişki gündeme gelebilir. Üzerinizde sorumlulukların arttığı bir seneden geçiş yapıyorsunuz ancak ilişkiler konusunda ciddi adımlar atmaya da hazırsınız. Bu nedenle bu süreçte karşınıza çıkan partner adaylarını buna göre değerlendirin. Kalıcı bir birliktelik istiyorsanız 15 Eylül sonrasında adım atmakta fayda var. Bu yeniay zamanında partnerinizle bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Çalışma hayatınızı anlatan alanda bir Venüs retrosu yaşanacak. Eski iş arkadaşları ile bir araya gelebilir veya eski işinize dönme planları yapıyıyor olabilirsiniz. Ancak iş hayatınızda varolan işinizde kalmaya devam etmekte fayda var. Kalıcı iş değişikliklerini Eylül ayına bırakın. Finansal olarak iyi bir bütçe yapmanız gerekiyor önümüzdeki sene. Bu nedenle de iş değişikliklerini uygun zamanlarda yapmanız çok önemli. Ay düğümleri burç değiştiriyor ve size kendi paranızı kazanmanız için imkanlar sunacak. Bu süreci iyi değerledirebilirseniz önümüzdeki yıllarda daha iyi bir gelir seviyesine ulaşabilirsiniz. Elbette bu yeniay zamanında çocuklarınız da önemli bir gündem maddesi olacak. Onlarla bir yolculuk planı yapabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.


Doğum haritanızı Doğum Haritası sayfasından çıkararak hangi evinizde hangi göstergenin olduğunu görebilirsiniz. Yeniay Dolunay haritalarını kendi başınıza yorumlamayı öğrenmek isterseniz Yeniay Dolunay programını alabilirsiniz. Eğer hiç astroloji bilmiyorsanız, Kendim İçin Astroloji eğitimi alabilirsinizGeleneksel Astroloji Eğitimi hem astrolojiye yeni başlayacaklar için hem de başka ekolleri öğrenmiş ancak geleneksel teknikleri de merak edenler için hazırlanmıştır. Bu astroloji eğitimi uzaktan eğitim şeklindedir ve süre sınırı yoktur. Kendi hızınızda öğrenir ve dilediğiniz konuyu tekrar edebilirsiniz. Doğum haritası üzerinden de gelecek tahmini yapmanızı sağlayabilecek isabetli tekniklerin de dahil olduğu bir eğitimdir. Bu eğitim içeriğini inceleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Comments


bottom of page