top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Boğa Burcunda Ay Tutulması 28 Ekim 2023

Boğa Burcunda Ay Tutulması 28 Ekim 2023

Ay Tutulması Ne Zaman?

28 Ekim 2023 tarihinde saat 23:23 'de 5° Boğa Burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşiyor. Ay düğümleri Boğa - Akrep burçlarına 18 Ekim 2022 tarihinde geçiş yaptı.

Ay tutulması hangi burçta olacak?

28 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Ay Tutulması Boğa burcunda gerçekleşiyor. Akrep - Boğa burcunda gerçekleşen tutulma serisindeki son tutulmayı yaşayacağız. Bu tutulmanın bir benzerini Ekim 2004 tarihinde yaşadık. Bu tarih civarında karşınıza çıkan konuların bir benzerini bu tutulma zamanında yaşayabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızda neler gelişme kaydetti bunu incelemek önemli olacaktır.

Boğa Burcunda Ay Tutulması ne anlama gelir?

Tutulma Boğa burcunda gerçekleşiyor. Herşeyden önce Boğa burcunun temsil ettiği konularda önemli farkındalıklar ve yüzleşmeler yaşayabiliriz. Yaşamlarımızda almamız gereken ancak beklemede kalan bazı kararların alınmasını sağlayacak olayları yaşayabiliriz. Bu değişimlere gönüllü olmak süreci daha kolay kabul etmemizi sağlayabilir.

  • Maddi Konular ve Güvence: Boğa burcu, maddi konular, güvence ve sahip olma ile ilişkilendirilir. Bu Ay tutulması döneminde, finansal durumunuzda değişiklikler yaşanabilir. Yatırımlar, harcamalar ve gelir kaynakları üzerinde odaklanabilirsiniz. Bu dönemde mali kararlarınızı gözden geçirmek ve finansal hedeflerinizi yeniden değerlendirmek önemli olabilir.

  • İlişkiler ve Duygusal Denge: Boğa burcu, duygusal dengeyi ve ilişkileri önemser. Ay tutulmaları, ilişkilerde önemli değişikliklere işaret edebilir. Mevcut ilişkilerde daha fazla duygusal bağlılık veya sona erme gibi durumlar yaşanabilir. Bu dönemde duygusal ihtiyaçlarınızı ve ilişkilerinizi gözden geçirmek önemlidir.

  • Değişim ve Dönüşüm: Ay tutulmaları, genellikle kişisel dönüşüm ve değişim fırsatları sunar. Boğa burcu, sabit bir burçtur ve değişime karşı direnç gösterebilir. Ancak bu tutulma, size daha esnek olma ve yaşamınızda gerekli değişiklikleri yapma fırsatı sunabilir.

  • Sağlık ve Vücut Bakımı: Boğa burcu aynı zamanda bedenin ve fiziksel sağlığın bir sembolüdür. Bu Ay tutulması döneminde vücut sağlığınıza daha fazla özen göstermek ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları geliştirmek önemli olabilir.

  • Güvenlik ve Duygusal Stabilite: Boğa burcu aynı zamanda güvenlik ve duygusal stabilite ile ilişkilendirilir. Bu dönemde duygusal güvenlik ihtiyacınız artabilir ve ev, aile, ve köklerinizle ilgili konular öne çıkabilir.

Ay Tutulmasının etkisi ne olacak?

Bu burçta ilk tutulmayı 18 Kasım 2021 Boğa Burcunda Ay Tutulması ile yaşadık. Bu tarih sonrasında dünya üzerinde en çok konuşulan konunun faiz, enflasyon ve para olduğunu anımsayalım. 28 Ekim tarihinde yaşayacağımız bu tutulma ise bu serideki son tutulma olacak. 2031 yılına kadar yeni bir tutulma yaşamayacağız.

28 Ekim tarihinde Mars 'ın Jüpiter ile bir zorlu açısı olacak. Aynı gün Boğa burcunda bir ay tutulması da yaşayacağız. Bu Akrep - Boğa aksında yaşanacak son tutulma. Karşınıza çıkacak konularda fazla riskli adımlar atmamaya özen gösterin. Fazla risk almaya meyilli olduğunuz bir zaman. Hiçbirşey için acele etmeyin. Etki alanınızı genişletmek istiyor olabilirsiniz. Ekstrem sporlar, fazla hızlı araç kullanmak ve riskli yatırımlara kalkışmak için doğru zamanda değilsiniz. Bu tutulma zamanında maddi kaynaklarınızı korumanız gerekiyor. Bu süreçte yatırımlarınızın sonuçlarını da alabilirsiniz.

Jüpiter ve Uranüs gibi gezegenlerin bir Ay tutulması sırasında etkisi, olayın daha fazla derinlik ve karmaşıklık kazanmasına neden olabilir. Boğa burcundaki Ay tutulması, güvenlik, maddi konular, sahip olma, ve duygusal denge ile ilişkilendirilir. Jüpiter ve Uranüs'ün ek etkileri aşağıdaki şekillerde olabilir:Genişlemiş Fırsatlar: Jüpiter, büyüme, genişleme ve fırsatlarla ilişkilendirilir. Boğa burcundaki Ay tutulması sırasında Jüpiter'in etkisi, finansal konularda büyüme ve genişleme fırsatlarının ortaya çıkabileceğine işaret edebilir. Yatırım yapma veya gelir kaynaklarını artırma şansları artabilir.

  • Beklenmedik Değişiklikler: Uranüs, sürprizler, beklenmedik değişiklikler ve yeniliklerin gezegenidir. Boğa burcundaki Ay tutulması sırasında Uranüs'ün etkisi, beklenmedik finansal veya duygusal değişikliklerin meydana gelebileceğine işaret edebilir. Bu değişiklikler bazen sizi rahatsız edebilir, ancak uzun vadede daha fazla özgürlük ve yenilik getirebilir.

  • Maddi ve Duygusal Dengenin Yeniden Değerlendirilmesi: Jüpiter ve Uranüs'ün bir araya gelmesi, maddi ve duygusal dengeyi yeniden değerlendirmeniz gerekebileceğine işaret edebilir. Daha büyük hedeflere ulaşma ve kişisel özgürlüğü koruma arasında bir denge kurma ihtiyacını vurgulayabilir.

  • İnovasyon ve Yaratıcılık: Uranüs, yaratıcılığı ve inovasyonu temsil eder. Bu dönemde yeni ve yaratıcı finansal veya duygusal çözümler bulabilirsiniz. Aynı zamanda iş veya kariyer alanında yeni yaklaşımlar geliştirmek için de ilham alabilirsiniz.

  • Kişisel Büyüme ve Bilinç Genişlemesi: Jüpiter, kişisel büyüme, öğrenme ve bilinç genişlemesi ile ilişkilidir. Bu Ay tutulması sırasında, kendinizi daha fazla geliştirme ve öğrenme fırsatları bulabilirsiniz. Yeni deneyimler ve bilinç açılımı yaşayabilirsiniz.

Merkür Mars kavuşumuna Uranüs bir karşıt açı yapacak. Merkür, iletişimi temsil eder ve Mars enerjisiyle bir araya geldiğinde, konuşma, yazma veya iletişimde daha tutkulu ve hızlı olabilirsiniz. Ancak Uranüs'ün karşıt açısı, iletişimde beklenmedik aksaklıklar veya aniden ortaya çıkan durumlarla karşılaşabileceğinizi gösterebilir. İletişim problemleri ve anlaşmazlıklar mümkün olabilir.

Mars ve Uranüs enerjileri, ani kararlar almaya veya riskli adımlar atmaya yönlendirebilir. Bu dönemde daha önce düşünmeden hareket etme eğiliminde olabilirsiniz. Bu nedenle, aceleci kararlar verirken dikkatli olmanız önemlidir. Hayatınızda beklenmeyen olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bu değişiklikler, hem pozitif hem de zorlayıcı olabilir. Ayrıca sabırsızlık ve gerginlik artabilir. Uranüs'ün karşıt açısı, bu gerginliği daha da artırabilir. Duygusal tepkiler daha ani ve yoğun olabilir. Bu nedenle, öfke yönetimi ve sabırlı olma önemlidir. Sağlıklı kullanımında ani ilhamlar alabilir ve yeni projeler veya fikirler geliştirebilirsiniz. Ancak bu fikirleri uygulamadan önce iyi düşünmek önemlidir.

Astrolojide Ay Tutulması ne anlama gelir?


Ay tutulmaları bir dolunaydır. Ay tutulmasında ve her dolunay zamanı Ay ve Güneş birbirlerine tam bir karşıt yaparlar. Ay, Güneşin bulunduğu burç ve derecenin tam karşısındadır. Ay tutulmasında ise Dünya


Güneş ve Ay aynı hizada olurlar. Bu nedenle her dolunay bir ay tutulması değildir.

Ay tutulmasında da tıpkı bir dolunay gibi sonuç almayı bekleriz. Bu bir tamamlanma, bazen bir yüzleşme ya da farkındalık olabilir. Eski metinlerde Güneş tutulmaları genelde otorite figürleri ve kralla ilişkilendirilmiştir. Ay tutulmaları ise daha çok ya kraliçe ya da halkın kendisini ile ilgilidir.


Bu tutulma 3. Menzilde gerçekleşiyor. 3. Menzil: al-Turaija, 25° 42’ Koç ile 8° 34’ Boğa | Uygun: Yaratıcı konular, iş, para ve ticaret | Uygun Değil: Deniz yolculukları. Evlilik. Aşk ve ilişkiler. Bahçe işleriBoğa Burcunda Ay tutulması en çok hangi burçları etkiler?

Doğum haritasında 5° Sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarında göstergeleri olanlar daha fazla etki alacaklar. Doğum günü 28 Ekim, 28 Temmuz, 25 Nisan, 23 Şubat civarında doğanlar bu tutulmadan en çok etkilenecek kişiler arasındadır. Doğum Haritası sayfasından haritanızı çıkararak bu dereceleri kontrol edebilirsiniz.Boğa Tutulması Burç Yorumları

Dolunay 'ın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Boğa Burcunda Ay Tutulmasının Burçlara Etkisi için Ekim Ayı Burç Yorumları 'nı okuyabilirsiniz.

Üye Olarak sitedeki e-kitapları da okuyabilirsiniz.Bunlar da ilginizi çekebilir;


Comentários


bottom of page