Jüpiter Neptün karesi ve Di Caprio

En son güncellendiği tarih: 20 Ağu 2020

Aktörlerin haritaları ve oynadıkları roller arasında muhteşem bir benzerlik vardır. Özellikle başarılı ve öne çıktıkları roller ile ilgili. Di Caprio 'nun haritasinda Neptun #yayburcu 'nda ve Jupiter #balikburcu 'nda. Şuan ise tam zıttı gecerli; Neptün balık burcunda Jüpiter Yay burcunda. Oynadığı rollere baktığımızda bu sembolojiyi gözleyebiliyoruz. Özellikle 《wolf of wall street》 filminde canlandırdığı Jordan Belfort 'un kendi haritasında da Jüpiter Neptün arasında üçgen açı bulunmaktadır. Di Caprio bunu rol icabı yaparken oynadığı karakterin kendisi bu iki göstergeyi bir araya getirmekte zorlanmadığını gösterir bu. Belfort bir yatırım şirketi kurdu ve broker olarak 26 yaşında milyonerdi. Ancak 36 yaşında kazandığı bu paralar onun nitelikli dolandırıcılık suçundan hüküm giymesine neden oldu.


Di Caprio 'nun oynadığı diğer rollere de bakalım. Muhteşem Gatsby bir yalan üzerine kuruludur. Rüyaların içinde dolandığı ve belirsiz bir sonla biten #inception başlı başına bir neptün sembolojisidir. Akıl hastanesine yapılan bir yolculuk ile başlayan Shutter Island ise başlı başına bir makale konusu. Catch me if you can ile yine bir dolandırıcı rolü ile karşımızda. Bir pilot olarak yaptığı tam bir Jupiter Yay ve Neptun Balık karesini anlatan üçkağıt öyküsüdür. The beach ise rüya gibi başlayan bir hayalin nasıl bir delilik haline dönüşebileceğini anlatıyor. Bu kare açıyı anlamak için bu filmleri izlemek ve sembolojiyi çözmek iyi bir fikir olabilir. Hemen anahtar kelimeleri verelim; Neptun: yalan, hile, sahtekarlık, uyuşturucu, delilik, ruyalar, fanteziler, hayaller, halüsinasyon, içki, bağımlılık, idealler, illüzyon, sahte olan herşey, skandallar, gemiler, sis, kamuflaj, #şairler #denizciler #deniz #sinema #hayalperestler, spritueller, dalgıçlar, medyumlar, sihirbazlar, #yoga #yogacılar #zehir #kimyasal #kehanet #morfin #anestezi #petrol #gaz #plaj #sahil #havuz #inziva #kaos #karmasa #tütsü #meditasyon #aldatma #aldanma #iradesizlik #sosyalizm #paravansirketler Jupiter: yolculuklar, iyimserlik, abartılar, şans, fırsat, hukuk, özgürlük, bolluk, umut, din, inanç, ahlâk, yargıçlar, din adamları, avukatlar, #akademisyenler, tüccarlar, mahkeme salonları, dini yerler, üniversiteler, eğitim verilen yerler, #buyukelci #doktor #finansci #kasiyer #juri #bankalar #bankacılar #havalimanları, #elmas, #zümrüt, #safir, #Iran, #Macaristan, #Ispanya, #Afrika, #karaciger #balina #felsefe #hissesenedi #yarisati #vasiyet

#LeonardaDiCaprio

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
© Copyright by astrokronos
  • pngegg
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS