top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Dolunay Oğlak Burcunda 3 Temmuz 2023

Oğlak Dolunayı 3 Temmuz 2023

3 Temmuz 2023 günü 14:38 'de Oğlak burcunun 11° 'sinde bir dolunay yaşayacağız. Oğlak burcu daha çok kariyer hayatını, nerelerde daha profesyonel olduğumuzu gösterir. Burçlar arasında en geleneksel ve muhafazakâr burçtur. Hedef belirlemek, bu hedefler için planlama yapmak ve strateji belirlemekle ilgilidir.


Bu dolunay, geçtiğimiz 18 Haziran tarihinde yeniay zamanında attığımız adımların sonuçlarını gösterecektir. Haliyle bu tarih aralığındaki ana konunuzun sonuçlarını alacağız. Yeniay çok kafa karıştırıcı etkilere sahipti. Yanılgıları anlatan Neptün nedeniyle aslında çok sağlıklı adımlar atmak mümkün değildi. İletişim sorunları, yanılgılar, belirsizlikler yaşanmış olabilir. Ancak dolunay sis perdesinin aralandığı, hedeflerin belirlendiği, kararların verildiği ve yüzleşmelerin yapıldığı bir tarih olacak.

Geçtiğimiz yeniay İkizler burcunda gerçekleşti. Daha çok eğitim, yolculuklar ve kardeş/kuzen gibi yakın çevrenin gündemde olduğu, aynı anda iki konu ile ilgilenmemiz gereken, iletişimle ilgili konuların daha fazla gündemde olduğu bir süreç yaşadık. Bu tarihlerde verdiğiniz kararları duyurabiliriz ya da aldığımız aksiyonların sonuçlarını göreceğiz. Bu dolunayda Merkür başrolde ve İkizler burcunun yöneticisi konumunda. Haliyle yeniay konularına önemli bir vurgu var. Bir eğitimin ya da yolculuğun tamamlanması, yakın çevre ile yüzleşmeler, evraklar, önemli karar ya da duyuruların açıklanması gibi konular gündemi meşgul edecektir. Merkür Yengeç burcunda olduğu için ev ve aileyi ilgilendiren konular gündeme gelebilir; örneğin evle ilgili evraklar, aileyi ziyaretleri gibi. Elbette bu süreçte verilecek kararlar veya yapılacak konuşmalar çok duygusal olabilir. Ancak sağduyuyu temsil eden Satürn bu dolunaya eşlik ettiği için daha soğukkanlı olma şansımız var.Merkür bu dolunay zamanında Sirius sabit yıldızı ile birlikte. Astrolojide şanslı yıldızlardan birisidir. Mars Jüpiter doğasındadır. Destekleyici bir konumda ise şöhret, onur ve zenginlik vaat eder. Küçük bir adım büyük sonuçlar getirebilir.

Sirius sıcak hava konusunda da bir uyarıda bulunur. Bu nedenle de dolunay günü mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklık gözleyebiliriz. Sirius 'un bir diğer uyarısı ile köpek ısırmaları üzerinedir. Özellikle çocukları bu konuda korumak iyi bir fikir olabilir dolunay gününde.
Küresel anlamda yönetim kademesinin yapacağı duyurular önemli olacaktır. Öğretmenler, eğitim sistemi, sınavlar, çocuklar, gazeteciler, yazarlar bu süreçte gündemi meşgul edebilir. Ünlü kişiler ve onların yapacağı açıklamalar da gündemi meşgul edebilir.

Bu dolunayın disiplin ve istikrar göstergesi Satürn ile bir uyumlu açısı var. Bu nedenle alınan kararlar kalıcı olabilir. Daha çok uzun vadeli adımlar atılabilir, verilen kararların ya da atılan imzaların bir bağlayıcılığı olabilir.

Dolunay 'ın Boğa burcundaki şans gezegeni Jüpiter 'den destek alıyor olması güzel. Özellikle elle tutulur sonuçlar alacağınız konularda şanslı etkiler gözlenebilir. Maddi konularda güzel gelişmeler yaşanabilir.

Bu dolunayın normalden çok daha farklı etkilere neden olabilecek bir dolunay olduğunun farkında olun. Gelen haberler, yapılan anlaşmalar, konuşmalar beklenenden çok daha farklı sonuçlar doğurabilir. Dolunayda birden fazla nokta sürprizlere, normalin dışında gerçekleşebilecek gelişmelere açık etkiler barındırıyor.


Oğlak burcu devletle ilgili konuları, inşaat sektörünü, kalite departmanlarını ve bürokratları gündeme taşıyabilir.

Bu dolunay 22. Menzilde gerçekleşiyor. 22. Menzil: Sa’d al-Dabih 0° Oğlak ile 12°51’Oğlak | Uygun: Yolculuklar için iyi. Tedavi ve zor koşullardan kurtulmak için kullanılabilir. | Uygun Değil: Evlilik için uygun değil. Finansal konular için uygun değil. Yeni personel alımı için uygun değil.


Dolunaydan Etkilenen Burçlar 2023

Elbette dolunayın doğum haritanızda hangi evde gerçekleştiği önemli olacaktır. Yine de 10-13° 'de Öncü Burçlar olan Oğlak , Yengeç Koç ve Terazi burçlarında göstergeniz varsa direk etki alabilirsiniz. Eğer Toprak Elementi burçlar olan Boğa ve Başak burcunda göstergeniz varsa ozaman bu dolunaydan daha olumlu etkilenebilirsiniz.


3 Temmuz 2023 Oğlak Burcu Dolunayı Burç Yorumları

Dolunay 'ın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Örnek burç yorumları için bir önceki yeniay dolunay yorumlarını okuyabilirsiniz. Yeniay Dolunay yorumları ince detayların da verildiği analizlerdir.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları da okuyabilirsiniz.


Koç Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak Dolunayı ile birlikte kariyerinizde önemli sonuçlar alabilirsiniz. Belki işinizle ilgili bir eğitimi tamamlayabilirsiniz. Veya bir yolculuk planı için son kararı verebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili aldığınız kararlar finansal olarak karlı sonuçlar getirebilir. Özellikle yurtdışı ile bağlantılı bir işiniz varsa destekler bulabilirsiniz. Bu dolunay zamanında riskli yatırımlar konusunda temkinli olun. Maddi olarak desteklenen bir dönemden geçiyorsunuz ancak yaz ayları risk almak için çok uygun değil. İkili ilişkiler konusunda da hassas bir zamandan geçtiğinizi unutmayın. Özellikle iş veya partnerinizin ailesi ile ilgili konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Soğukkanlı olabilenler bu virajı daha rahat alacaktır.

Boğa Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak Dolunayı zamanında yurtdışı bağlantılı konularda son kararlar verilebilir. Başvurularınızla ilgili yapılacak ödemeleriniz olabilir. Veya yasal konularda evrak işleri ile uğraşabilirsiniz. Prim, döner sermaye ya da ek gelirler konusunda şanslı bir zaman olabilir. Bazılarınız bir eğitim için kredi bulabilir. Dolunay zamanında evle ilgili sürpriz masraflar olabilir. Veya bazı konularda ailenizle fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Bu ani gelişmeler de sizi bir yolculuk konusunda karar almaya itebilir. Veya ani bir taşınma kararı da alabilirsiniz.

İkizler Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak Dolunayı sizi daha çok maddi konularda önemli yüzleşmelere itebilir. Gelir gider dengeniz bozulmuşsa bu dolunay zamanında ciddi kararlar almanız, iyi bir planlama yapmanız gerekebilir. Yaptığınız bazı yatırımlar da aniden değer kazanabilir. Bu noktada ne kadar soğukkanlı olabilirseniz o kadar iyi. Ani kararlar kayıplara neden olabilir. Yakın çevrenizle ilişkileriniz biraz hassas. Olabildiğince soğukkanlı olmaya gayret edin. Bu dönem yolculuklar konusunda da dikkatli olmakta fayda var; kazalara açık bir zamandan geçiş yapıyorsunuz. Lütfen dolunay zamanında araç kullanımında dikkatli olun.

Yengeç Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak Dolunayı sizi ilişkiler konusunda önemli kararlar almaya itebilir. Bir haber alabilirsiniz ya da bir yolculuk kararı verebilirsiniz. Her ikisinde de partnerinizle birlikte karar almak durumunda gibisiniz. Elbette ilişkinizle ilgili kararlar da bu dolunay zamanında önemli olacak. Dostlarınızdan destek istemekten çekinmeyin. Alacağınız kararlarda olabildiğince soğukkanlı olun. Bu süreçte maddi konularda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Finansal kayıplar yaşamamak için yasal konularda temkinli olun. Elbette bir iş ortaklığı konusunda da son kararlar verilebilir.

Aslan Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak dolunayı ile mesleki konularda önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Sizin kontrolünüzde olmayan bazı konular bu dolunayda etkili olacaktır. Bu nedenle biraz hazırlıksız yakalanabilirsiniz. Yine de aslında kariyerinizle ilgili şanslı bir süreçten geçiş yapıyorsunuz. Belki bunun çok da farkında olmayabilirsiniz ancak sizi kariyerinizde başarıya taşıyacak gelişmelerin başındasınız. Sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Dizler, dişler ve kemikler sizin hassas noktanız. Bu süreçte yavaşlamak ve ani hareketlerden kaçınmakta fayda var. Mars burcunuzda hareket ediyor ve sizi kazalara açık bir noktaya getiriyor. Normalden daha gergin hissedebilirsiniz kendinizi. Dinlenmek için her fırsatı kullanın.

Başak Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay sizi destekleyen ender dolunaylardan birisi. Bu nedenle bu fırsatı iyi kullanın. Önümüzdeki ay Mars burcunuzda hareket edecek ve dinlenmek için hiç fırsatınız olmayacak. Bu dolunay zamanında bir yolculuk fırsatı yakalarsanız değerlendirin. Aşk hayatınızla ilgili de bu dolunay zamanında bazı kararlar verebilirsiniz. Bu süreç sürprizlere açık bir zaman. Ani bir birliktelik ya da ani bir ayrılık kararı çok olası. Veya bir ilişki için bulunduğunuz şehirden ayrılmak durumunda da kalabilirsiniz. Çocuklarınızla anlaşma konusunda da bu süreçte soğukkanlı olabilirseniz süreci başarıyla atlatırsınız. Bu yıl partnerden destek bulmakta zorlanıyorsunuz. Bu nedenle bu dolunay zamanında desteği uzaklarda aramak daha faydalı olabilir. Belki bir yolculuk planı bu süreçte her ikinize de iyi gelebilir.

Terazi Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak dolunayı sizin için yerleşim ve aile konusunda önemli kararlar zamanı olacak. Belki geçtiğimiz yeniayda bir iş başvurusu yaptınız. Veya yeni bir projeye başladınız. Bu süreçte nasıl bir adım atmış olursanız olun artık bunu ailenizle paylaşma zamanı geldi. İşte yaşadığınız sorunları konuşmak da olabilir bu yeni bir işe başladığınız için evdeki sorumlulukları devretmek de olabilir. Zaten tutulmalar sizi hayatınızda büyük değişimler yapmaya itiyor. İlişkiler konusunda önemli kararlar vermeniz gereken bir seneden geçiş yapıyorsunuz. Yavaşlayın ve bu dolunayı hayattaki hedefleriniz ve kendi ihtiyaçlarınız arasında bir denge kurmak için kullanın. Finansal olarak partneriniz daha güçlü konumda şuan. Ve siz kendinizi iş hayatında angarya işlerle boğuşuyormuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Bu dolunayı biraz evde vakit geçirmek, dinlenmek için değerlendirin. Elbette taşınma kararları, bir ev alma satma veya mirasla ilgili önemli gelişmeleri de bu dolunayda yaşayabilirsiniz.

Akrep Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak dolunayı zamanında bir yolculuk planına karar verebilirsiniz. Veya sizin için önemli bir eğitim ya da başvurunun sonucunu alabilirsiniz. Bu süreçte kariyerinizle ilgili konularda sürpriz gelişmelere hazır olun. Eğer yola çıkma planınız varsa ani bir iş çıkabileceğini düşünerek organize olun. Elbette kardeş, kuzen ve yakın çevrenizle ilgili konular da bu dolunay zamanında patlak verebilir. İlişkiler ve ortaklıklar konusunda şanslı bir dönemden geçiş yapıyorsunuz. Bu dolunay zamanında sorunları çözmek için partnerden ya da ortaktan yardım istemekten çekinmeyin. Çocuklarla ilgili konularda artan sorumluluklar da bu dolunayda gözle görünür olabilir. Mümkünse soğukkanlı olun ve üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmekten çekinmeyin.

Yay Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak dolunayı geldiğinde artık bir bütçe yapmak zorunda olduğunuzu keşfedebilirsiniz. Evle ilgili artan sorumluluklar sizi yormuş olabilir. Ancak kariyerinizde şanslı bir dönemden geçiş yapıyorsunuz. Bu noktada sakın işi boşlamayın. Bu sizi rahatlatacak ana nokta. Ne kadar çok çalışırsanız kazançlarınızın da okadar arttığını göreceksiniz. Eğer bir yolculuk planınız varsa size beklenmedik masraflar çıkarabileceğinin farkında olun. Sigortanızı kullanmaktan çekinmeyin. Sizi çok rahatlatabilir. Ek gelirler, döner sermaye ya da prim gibi kazançlarınız varsa bu süreçte destekleyici olacaktır.

Oğlak Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Bütün spot ışıkları sizin üzerinizde. İyi veya kötü her yaptığınız büyük dikkat çekecek. İlişki veya ortaklıklar da elbette bu süreçte önemli bir gündem maddesi olacak. Partnerle birlikte çıkabileceğiniz bir yolculuk veya alacağınız kararlar önemli olacak. Bir iş ortaklığı teklifi masadaysa geri çevirmeyin. Ortaklık teklifinde maddi konularda beklenmedik sorunlar çıkabilir. Ancak bu sürecin geçici olacağının farkında olun. İlişkiler konusunda da sizi en çok zorlayan nokta borçlar veya partnerin gelirlerindeki zorlanma olabilir. Bu yıl kariyerinizde büyük bir değişime doğru itiliyorsunuz, bu nedenle varolan işinize çok da güvenmeyin. İlişki ve ortaklıklar bu nedenle kıymetli olacaktır.

Kova Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak dolunayı sizden gizlenen bazı gerçeklerle yüzleştiğiniz bir dolunay olacak. Elbette geçtiğimiz iki hafta içinde iş yerinizde önemli gelişmeler yaşanmış olabilir. Belki şimdiye dek henüz haberiniz olmadı. Ancak bu dolunayda herşey günyüzüne çıkıyor. Eğer bir süredir rahatsızsanız şimdi hastalık için bir teşhis konulabilir veya tedavi devam ediyorsa artık bir sonuç alabilirsiniz. Şimdi belki biraz evde dinlenme zamanındasınız. Aileden gelecek destekler de elbette bu dönemde önemli. İlişkilerle ilgili stresli bir ay geçirmiş olabilirsiniz. Bu dolunay zamanında ani bir birliktelik ya da ayrılık kararı almamaya özen gösterin. Maddi konularda kemer sıkma dönemindesiniz, bu nedenle de iş ortaklıkları açısından da çok uygun bir zamandan geçiş yapmıyorsunuz.

Balık Burçları Oğlak Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Oğlak dolunayı sosyal hayatınızla ilgili önemli gelişmeleri gündeme getirebilir. Arkadaşlarınız, meslek grupları ile ilgili bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bu yüzleşmeler sizi önemli kararlar almaya itebilir. Üzerinizde sorumlulukların arttığı bir dönemdesiniz. Belki de artık bazı şeylere hayır demeyi öğreniyorsunuzdur. Yolculuklar ve eğitimler artmaya başlamış olabilir. Elbette bir süredir kardeşlerinizle ya da yakın çevrenizle yaşadığınız sorunlar varsa bunları çözmek için arkadaşlarınız araya girebilir. Veya mecburen bir araya geleceğiniz bir ortam oluşabilir. Konu ne olursa olsun beklenmedik gelişmeler olabileceğinin farkında olun. Sağlığınızın özen istediği bir zamandan geçiyorsunuz. Bu nedenle dolunay zamanında sakin ve sağduyulu olmak sizin için daha faydalı olacaktır.Bunlar da ilginizi çekebilir;


Comments


bottom of page