top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Yay Burcunda Dolunay 4 Haziran 2023

Yay Dolunayı 4 Haziran 2023

4 Haziran 2023 - 6:41 'de Yay Burcunun 13° sinde bir dolunay yaşayacağız. Yay burcu ateş elementi ve değişken bir burçtur. Eğitim, yolculuklar ve yurtdışı ile bağlantılıdır. Bu süreçte şartları değiştirecek bazı farkındalıklar yaşayacağımızı söyleyebiliriz. Özellikle son iki haftadır gündeminizde olan konuların netlik kazanması daha olasıdır. Elbette Yay burçları için bu daha uzun soluklu bir etki yaratabilir. Doğum tarihiniz bu dolunay civarında ise önümüzdeki bir yıla yayılacak bir etki alabilirsiniz. Bu dolunay bazı kafa karışıklıklarına açık olacak. Veya planlarınızın sonuçlarından çok memnun olmayabilirsiniz. En sağlıklı kullanımında ise hayallerinizi gerçekleştirmek için üzerinize düşen sorumluluğu almak demektir. Gerekli planlamaları yapmak, kontrollü olmak ve dağılmamak bu dolunayın bizden istediği tutum olacaktır.

Yay dolunayları genelde iyimserdir. Çünkü geleceğe odaklı ve pozitif bir tutum sergilemeye meyilli bir burçtur. Ruh haliniz iyimser ve resmin bütününe bakmaya meyilli olabilir. Ancak bu dolunay önemli detayları atlamanın ya da vurdumduymaz davranmanın sorunları büyütebileceğini söylüyor. Bu nedenle de ne kadar iyimser olsanız da bu süreçte detaylara özen göstermeyi unutmayın.

Her dolunay ilişkiler konusunda hassas zamanlardır. Bu dönemde özellikle sizden uzakta yaşayan kişiler, yabancılar ve birlikte seyahat edeceğiniz kişilerle olan ilişkileriniz mercek altında olacak. Venüs bu dolunay sonrasında Aslan burcuna geçiş yapacak ve sonrasında da Pluto ile sert bir açısı olacak. İlişkilerde manipülasyonlar, baskılar gündeme gelebilir. Bu noktada üzerinizde otoriter bir baskı hissederseniz bir adım geri çekilin ve dengelerin yerine oturabilmesi için zaman tanıyın.

Dolunay 20. Menzilde gerçekleşiyor. 20. Menzil: al-Na’a’im 4°17’ Yay ile 17°8’ Yay | Uygun: Kara yolculukları için iyi. İnşaat için uygun. | Uygun Değil: Evlilik için uygun değil. Finansal konular için tavsiye edilmez.

Sağlık anlamında özellikle karaciğer, sakrum, uyluk kemiği, kuyruk kemiği, kalça kasları, kalça eklemi, lumbar bölge omurları, lumbar bölge kasları hassas olacaktır.

Küresel anlamda Yay burcunun temsil ettiği konular daha fazla gündemde olacaktır. Haberlerde ya da sosyal medyada bu konularla ilgili daha fazla bilgi paylaşılacaktır. Ancak bu süreçte gelen haberlerin yanıltıcı olabileceğini unutmayın. Yay Burcunun temsil ettiği konular; Yurtdışı / Uzaklar / Yabancılar / Yolculuk / Turizm / Eğitim / Akademi / Yayıncılık / Hukuk / İthalat/İhracat


Dolunaydan Etkilenen Burçlar 2023

Elbette dolunayın doğum haritanızda hangi evde gerçekleştiği önemli olacaktır. Yine de 12-14° 'de Değişken Burçlar olan İkizler, Başak, Yay ve Balık 'da göstergeniz varsa direk etki alabilirsiniz. Eğer Ateş Elementi burçlar olan Koç ve Aslan burcunda göstergeniz varsa ozaman bu dolunaydan daha olumlu etkilenebilirsiniz.

4 Haziran 2023 Yay Burcu Dolunayı Burç Yorumları

Dolunay 'ın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Örnek burç yorumları için bir önceki yeniay dolunay yorumlarını okuyabilirsiniz. Yeniay Dolunay yorumları ince detayların da verildiği analizlerdir.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları da okuyabilirsiniz.


Koç Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay aslında sizi destekleyen Yay burcunda gerçekleşiyor. Bu nedenle özellikle yurtdışı ve eğitim konularında başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönemde bir eğitim tamamlama planınız yoksa bile hangi eğitimi alacağınıza karar verebilirsiniz. Ya da yurtdışı ile bağlantılı konularda attığınız adımlar varsa bunların sonucunu alabilirsiniz. Eğitmenlerinizle, yurtdışındaki kişilerle ya da sizden uzakta yaşayan tanıdıklarınızla ilişkileriniz ise hassas. Bazı hayalkırıklıkları gündeme gelebilir. Beklentilerinizi yüksek tutmayın. Maddi konularda dolunay zamanında sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Ani bir harcama da olabilir bu yeni bir gelir kapısı da yaratabilirsiniz. Kardeş, kuzen ya da yakın çevreniz de bu dolunay zamanında gündeminizde olacak. Partnerinizle olan ilişkinizde ise manipülasyonlar olabilir, gerilimi azaltmak için bir adım geri gidin ve kendinize daha sağlıklı karar verebilmek için zaman tanıyın. Bu dolunay zamanında karamsar olma riskiniz var. Rüyalarınız size geçtiğiniz süreçle ilgili bir yol gösterici olabilir. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.


Boğa Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Son iki haftadır maddi konularla ilgili aldığınız kararların sonuçları ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde kendinize yeni bir gelir kapısı yaratmak için adım atmış olabilirsiniz. Belki aynı anda iki iş ya da proje ile ilgilenmek durumunda kalmış da olabilirsiniz. Bu dolunay zamanında özellikle ortak gelirler alanında önemli bir sonuç alabilirsiniz. Bir kredinin onaylanması, bir borcun kapatılması ya da partnerinizin gelirleri ile ilgili bir konu netlik kazanabilir. Bu dönemde unutulmuş ödemeler sorun yaratabilir. Hesap karışıklıkları olabilir. Bu nedenle de bu süreçte gelir ve harcamalarınızı dikkatli kontrol edin. Eğer arkadaşlarınızla aranızda finansal bir ortaklık varsa, bu konuda sorunlar yaşanabilir. Dernek ya da meslek grupları ile maddi konularda olabilecek problemlere karşı da dikkatli olun. Dolunay zamanında gelebilecek sürpriz haberler ailenizle ilişkilerinizi gerebilir. Bu dönemde neler söylediğiniz de önemli olacak. Kelimeleri doğru seçin ve bir krize neden olmayın. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.


İkizler Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Sizin için önemli bir dolunay olacak. Ani kararlar almaya meyillisiniz. Elbette bu dönemde sizden gizlenen gerçekler ortaya çıkabilir ve bu kararlarınızı da etkileyebilir. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili son kararları alabilirsiniz. Partnerinizle olan ilişkilerinizde onun ailesi bu dolunay zamanında daha fazla gündemde olabilir. Belki beklenen desteği bulmanız mümkün olmayabilir. Partneriniz size iş hayatıyla ilgili de bazı kararlarını açıklayabilir. İki hafta önce aldığınız kararları anımsayın. Bu dolunay zamanında bu kararların sonuçlarını görmeniz de mümkün. Kardeşlerinizle ilişkileriniz bu dolunay zamanında oldukça hassas olacak. Bu nedenle ilişkilerde ipleri germemek için karşı tarafı alttan almaya gayret edin. Ayrıca sağlık konusunda bazı tetkikler yaptırmışsanız şimdi hekiminizle bir görüşme yapabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Yengeç Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Sağlığınız ve günlük yaşamınız özen istiyor. Eğer yola çıkma planınız varsa ve özellikle yukarıda saydığımız yay burcunun temsil ettiği alanlarda sağlık sorununuz varsa size sorun yaratmaması için tedbirlerinizi alın. Eğer bir süredir sağlık sorunu yaşıyorsanız ya da tedavi alıyorsanız bu dolunay zamanında tedaviniz de sonuç verebilir. Eğer çalışma hayatınızla ilgili önemli kararlar verme sürecindeyseniz bu dönemde yanıltıcı etkiler olduğunun farkında olun. Özellikle yurtdışı, turizm ya da akademik bir alanda çalışıyorsanız bu dolunay zamanında bazı aksaklıklar gündeme gelebilir. Veya sorunun ne olduğunu anlayabilirsiniz. İş değişikliği kararları için çok uygun bir zaman değil. Maddi konularda sizi zora sokacak adımlar atmayın. Yatırım kararları için en az 3 gün beklemekte fayda var. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Aslan Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Aşk hayatınızla ilgili destekleyici burçlardan birisinde bir dolunay gerçekleşiyor. Ancak bu dolunay zamanında maddi konularda bazı zorluklar gündeme gelebilir. Özellikle vergi, sigorta ya da partnerin gelirleri konusunda bir zorlanma sözkonusu. Eğer sorunlu bir birlik yaşıyorsanız bu dolunay zamanında bunlar iyice gün yüzüne çıkabilir. Mümkünse ilişkiler konusunda karar vermek için acele etmeyin, bu dolunay zamanında güç savaşları yaşanabilir. İşinizle ilgili gelebilecek sürpriz haberlere de hazır olun. Eğer varsa çocuklarınızla ilgili önemli kararlar almanız da gerekebilir. Bazılarınız çocuklar için masraf yapmak durumunda kalabilir. Ancak dikkatli olun, hesap hataları olasıdır. Burs, kredi gibi konularda karışıklıklar olabilir. Eğer riskli yatırımlarınız varsa bu tarih öncesinde güvenli yatırım araçlarına geçmekte fayda var. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Başak Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Ailenizle ilgili önemli kararlar almanız gereken bir dolunay yaşayacaksınız. Bir süredir aslında hayatınızda sorumluluklar artmaya başladı. Özellikle ilişkiler konusunda önemli sınavlar veriyorsunuz. Bu nedenle de bu dolunay tüm bu zorlukları gün yüzüne çıkaracaktır. Aslında bir taşınma kararı almak için çok uygun bir zaman değil. Sözleşmeleri iyi inceleyin ve neye imza attığınızın farkında olun. Ancak işle ilgili yeni gelişmeler, ani bir yolculuk planı da bu dolunay zamanında sizi önemli kararlar almaya itebilir. Bu da kimi zaman iki mekan arasında gidip gelmenize neden olacak koşullar yaratabilir. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Terazi Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

İlişkiler sizin için en hassas konulardan birisi. Bu dolunay zamanında ise kardeş, kuzen veya yakın çevrenizle olan ilişkiler gündemde olacak. Bazılarınız bu süreçte bir yolculuk kararı alabilir. Aracınızla ilgili bir vergi, sigorta işi de aniden gündeme gelebilir. Bir eğitim ya da yolculuk kararı için kaynak arayışına girebilirsiniz. Bu dönemde partnerinizle olan ilişkide ipler gerilebilir. Bu nedenle de sağlıklı kararlar alabilmek için kendinize zaman tanıyın. Aksi durumda manipüle edilebilirsiniz. Dolunay zamanında gideceğiniz yolculukta konakladığınız mekan beklediğiniz kadar iyi olmayabilir. Ya da maddi olarak ederinden fazla bir ödeme yapabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Akrep Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Maddi konularla ilgili son iki haftadır sürüncemede kalan konular netlik kazanacaktır. Ancak riskli yatırımlar, borsa gibi alanlarda yanılgılara açık bir konumdasınız. Bu nedenle aldığınız riskler konusunda temkinli olun. Çocuklar için yapacağınız zorunlu harcamalar olabilir. Yine de hesapları ve ödemelerinizi olası hatalar için kontrol edin. Ayrıca ev ya da aileniz için yapacağınız harcamalar da bu dolunay zamanında bazı zorlukları tetikleyebilir. Partnerinizden gelecek sürpriz haberlere ise hazır olun. Ayrıca iş ortaklıkları ve sözleşmeler açısından da önemli bir dolunay olacaktır. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Yay Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu nedenle tüm dikkatler üzerinizde olacak. Hem kendiniz hem de ilişkinizle ilgili verdiğiniz kararları bu dolunay zamanında çevrenizle paylaşabilirsiniz. Eğer dolunay tarihine yakın bir zamanda doğmuşsanız bu dolunayın etkisi önümüzdeki sürece de yayılabilir. İlişkiler, ortaklıklar veya partnerinizden gelebilecek haberler bu dolunayın ana konusu olacaktır. Kendiniz için atacağınız adımlar, fiziksel sağlığınız, bu dolunayın önemli konuları arasında. Bu dönemde ailenizle veya evinizle ilgili sorumluluklar arttı. Bu dolunay zamanında alacağınız kararlar bu zorlukları da gündeme taşıyacaktır. İş arkadaşlarınızdan gelecek sürpriz haberlere de hazır olun. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Oğlak Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay sizin açınızdan biraz zorlu. Beklenmedik kayıplar yaşanabilir. Sizden gizlenen bazı gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Bu dolunay zamanında biraz işlerden uzak kalmak ve dinlenmekte fayda var. Meditasyon gibi ruhsal çalışmalardan da destek alabilirsiniz. Gelecek haberlerin yanıltıcı olabileceğinin farkında olun. Bu dolunay geçtiğimiz ay gerçekleşen yeniay zamanında beri olan konuların gün yüzüne çıkmasını sağlayacaktır. Kardeş, kuzen ya da yakın çevrenizden gelen baskılar artabilir. Mecburen bir yolculuğa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Çocuklarınızdan gelecek sürpriz haberler olabilir. Veya partnerinizle ani bir yolculuk kararı alabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Kova Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Arkadaşlarınızla ilişkileriniz mercek altında. Özellikle maddi konular bu tarihte alınacak kararlarda etkili olacaktır. Gelecek planlarınızı revize etmek zorunda kalabilirsiniz. İşten gelen gelirlerde de bu dönemde değişimler olabilir. Eğer arkadaşlarınızla finansal ortaklıklarınız varsa yol ayrımına gelebilirsiniz. Ayrıca son iki haftadır evle ilgili veya ailenizle birlikte aldığınız kararların sonuçlarını göreceksiniz. Dolunay zamanında ailenizden gelebilecek sürpriz haberlere de hazır olun. İlişkiler konusunda ise radikal kararlar almak için uygun bir zaman değil. Bu dönemde mümkünse güç savaşlarından uzak olun. Sizin için ilişkiler konusunda zorlu bir viraj başlıyor. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Balık Burçları Yay Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Kariyerinizle ilgili önemli bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Eğer iki hafta önce yeni bir projeye başlamışsanız dolunay zamanında projenizi tamamlayabilirsiniz. Sorumluluklarınız çok arttı ama bu dolunay zamanında kendinizi gösterme şansınız var. Eğer üzerinize düşeni yapmışsanız şimdi bu dolunayı sağ salim atlatabilirsiniz. Ancak vurdumduymaz davranmış ve baştan savma iş yapmışsanız dolunay zamanında foyanız ortaya çıkabilir. Sürpriz bir yolculuk ya da ani bir kararla eğitime başlamak da bu dolunay zamanında karşınıza çıkacak olasılıklardan birisi. İş arkadaşlarınızla ilişkileriniz ise hassas bir konu. Mümkünse size gelecek taleplere evet ya da hayır demeden önce üzerinde düşünmek için zaman isteyin. Aksi durumda baskılar nedeniyle istemediğiniz bir cevabı vermeniz olasıdır. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.


Bunlar da ilginizi çekebilir;


Comentários


bottom of page