top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Yeniay Boğa Burcunda 19 Mayıs 2023

Boğa Yeniayı 19 Mayıs 2023

19 Mayıs 2023 tarihinde saat 18:53 'de 28° Boğa burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Akrep - Boğa aksında 2021 Kasım ayından beri bir tutulma serisi yaşıyoruz. Bu aks daha çok maddi konuları temsil eder. Bize ait olanlar ve başkalarının sahip oldukları, gelir - gider dengesi, kendi kazancımız ve partnerin kazançları gibi daha çok maddi konuları anlatır. Bu nedenle de bir seneyi aşkın bir süredir küresel anlamda en çok para konuşuyoruz. Faiz arttırımları, artan enflasyon, gelir dengesizlikleri, fahiş fiyatlar tüm dünyanın gündeminde. Elbette bizde bu çok daha fazla konuşuluyor. Yine de finans bu yıl ana gündem maddesi. Bu 2024 başına kadar da böyle devam eder. Özellikle 2023 sonbahar ayları sonrasında gündem yavaş yavaş değişecek ve biz daha çok savaşı, bozulan anlaşmaları, biten ortaklıkları, ayrılıkları konuşuyor olacağız.


Bu yeniay ise para konusunda atılacak adımlar için destekleyici olabilecek bir yeniay. Her ne kadar bu yeniay zamanında Uranüs de sahnede olsa da etkisi kısmen düşük. Mars bu yeniaya daha fazla eşlik ediyor. Bu nedenle de girişimler, cesaret isteyen konular daha fazla etkili olacak. Maddi konularda atılacak yeni adımlar ve girişimler bu nedenle etkili olabilir. Ancak çok barışçıl bir ortam olduğunu söylemek zor. Gerilimlere açık bir yapı sergiliyor. Mars 29° derecede Yengeç burcunda olacak. Bu da fazla korumacı davranmaya müsait bir etkidir. Evini, yurdunu korumaya çalışan bir savaşçı diyebiliriz.


Bu dönemde karşımıza çıkabilecek konulardan bazıları; Fiziksel efor gerektiren işler, cerrahlar, metaller, otomotiv ve demir - çelik sektörü, kolluk kuvvetleri olabilir. Kazalar ve saldırılar da böyle zamanlarda olasıdır.


Bireysel hayatlarınızda eviniz için yapılacak tadilat, taşınma ya da güçlendirmeler için yapılacak harcamaları gündeme getirebilir. Sular, sıvılar ya da doğalgaz sorunlarına karşı da dikkatli olun. Evden çalışma için yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Aile içi gerginlikleri çözmek içi hareket geçmek de olasıdır. Bazıları için ani evlilik/ayrılık kararları da bu dönemde gündeme gelebilir.


İlişkiler açısından çok rahat olmayan bir yeniay yaşayacağız. Bu nedenle bu dönemde temkinli ilerlemekte fayda var. Ani kararlar almak bu dönemde sıkıntılı sonuçlar doğurabilir.


Bu yeniay zamanında Jüpiter de Boğa burcuna geçiş yaptı. Bu nedenle Jüpiter 'in size hangi konularda şans ve fırsat getireceğini de bu yeniay zamanında gözleyebilirsiniz. Jüpiter Boğa Burcu yazısı size bu konuda daha fazla fikir verebilir.


Yeniay 5.Menzilde gerçekleşiyor. 5. Menzil: al-Haq’a 21° 25 Boğa’ ile 4° 17’İkizler | Uygun: Zihinsel faaliyetler, artistik çalışmalar, ders, otoriteden destek istemek, yolculuk, deniz yolculukları, yolculuklardan dönmek, saçları yıkamak ve kesmek | Uygun Değil: Sosyallik


Boğa burcu 'nun temsil ettiği şehir ve ülkeler bu tutulma zamanında gündemi meşgul edebilir; Polonya, İran, İrlanda, İsviçre, Kıbrıs, Rusya, Rodos, Kuzey Anadolu, Mısır, Gürcistan, Hollanda


Yeniaydan Etkilenen Burçlar 2022

Elbette yeniayın doğum haritanızda hangi evde gerçekleştiği önemli olacaktır. Yine de 28° Sabit Burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova 'da göstergeniz varsa direk etki alabilirsiniz. Eğer Toprak Elementi burçlar olan Başak ve Oğlak burcunda göstergeniz varsa o zaman bu yeniaydan daha olumlu etkilenebilirsiniz.


Boğa Yeniayı Burç Yorumları

Yeniay 'ın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.


Örnek burç yorumları için bir önceki yeniay dolunay yorumlarını okuyabilirsiniz. Yeniay Dolunay yorumları ince detayların da verildiği analizlerdir.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları okuyabilirsiniz.

Koç Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Kendinize yeni kaynaklar yaratmak için harekete geçebilirsiniz. Evden çalışmak için bir adım atmanız da olasıdır. Bu süreçte elbette ev için bazı masraflar yapmanız gerekebilir. Örneğin bazı tadilatlar için para harcayabilirsiniz. Taşınma kararlarınız olursa bilin ki bu süreç biraz yorucu geçebilir. Evin vergi ya da sigorta işlemleri ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bu yıl tutulmalar sizi bir bütçe yapmaya zorluyor. Gelir gider dengesini sağlamakta zorlanmışsanız şimdi ek gelir arayışına girebilirsiniz. Veya bir taşınma / ev alma / satma gibi konular varsa bu süreçte maddi kaynak arayışlarınız olabilir. Ailenizle olası gerginlikleri çözebilmek için bazı masraflarda elinizi taşın altına koymanız da gerekecektir. Şans gezegeni Jüpiter sizi maddi konularda desteklemeye başladı. Bu yeniay zamanında kendinize yeni kaynak yaratmak isterseniz destekler de gelmeye başlayacaktır. Karşınıza çıkan teklifleri bu süreçte iyi değerlendirin. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Boğa Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Burcunuzda bir yeniay gerçekleşiyor. Bu sizin için önemli bir tarih. Hem burcunuzda hareket etmeye başlayan şans gezegeni Jüpiter hem de tutulmalar size destek veriyor. Bu yeniay ile önemli başlangıçlara imza atabilirsiniz. Önemli başvurular, eğitim ya da yolculuklar konusunda da bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kendiniz için önemli adımlar atabilirsiniz. Fiziksel görünüşünüz için de harcamalar yapmanız olasıdır. İlişkiler konusunda da önemli kararlar verdiğiniz bir dönemdesiniz. Aslında ilişkiler konusuna önemli adımlar atmanız da olasıdır. Partnerinizle birlikte bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu süreçte bir iş ortaklığı için adım atabilirsiniz. Ya da kendi başlatacağınız konular için maddi bir kaynak arayışına girebilirsiniz. Bu tarihte atacağınız adımlar size bazı masraflar da çıkarabilir. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

İkizler Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Bu yeniay zamanı biraz dinlenmeye karar verebilirsiniz. Bazılarınız sağlık nedeniyle de inzivaya çekilebilir. Yapabilenler bu dönemde dinlenmek için bir tatile gidebilir. Bu dönemde sağlık konusunda da desteklendiğiniz bir süreçten geçiyorsunuz. Eğer şikayetleriniz varsa bu dönemde sağlık kontrollerine başlayabilirsiniz. Eşinizin iş hayatıyla ilgili güzel fırsatlar doğabilir. Bu dönemde sürpriz tekliflere açık olmasında fayda var. Elbette siz de önemli başlangıçlar için biraz geri çekilip hazırlık yapmayı seçebilirsiniz. Bir sınava hazırlanmak, bir yayın hazırlamak ya da bir proje için araştırma yapmak olabilir bu. Bu dönemi verimli geçirebilirseniz önümüzdeki ay önemli açıklamalar ya da duyurular yapabilirsiniz. Bu hazırlıklar için bazı harcamalar yapmanız da gerekebilir. Elbette iş yerinizden gelebilecek olan ödemeler için de bazı adımlar atmanız gerekebilir. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Yengeç Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Sosyal çevreniz bu yeniay zamanında çok hareketli. Birlikte yolculuklara katılabilirsiniz. Veya bir eğitime başlama planı yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan gelecek sürpriz haberlere de hazır olun. Jüpiter Boğa burcuna geçiş yaptı ve sosyal çevreniz genişlemeye başlıyor. Bu dönemde onlardan destek almaya da başlayabilirsiniz. Onlardan gelen teklifleri ve yardımları geri çevirmeyin. Arkadaşlarınızın hayatında attıkları yeni adımlar sizi de etkileyebilir. Kariyerinizdeki gelişmeler de bu süreçte gündeminizde olacak. Bu yeniay zamanında yapacağınız başlangıçlar için arkadaşlarınızdan da destek alabilirsiniz. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Aslan Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Kariyerinizde yeni bir başlangıcın kıyısındasınız. Bir süredir tutulmalar sizi kariyerinizde önemli değişimler yapmak için zorluyor. Belki de sosyal statünüzde sıçrama yapmanızı sağlayacak adımlar attınız. Şans gezgeni Jüpiter ise kariyerinizde bir terfi fırsatını size getirecektir, geri çevirmeyin. Bu yeniayda ise tek ihriyacınız olan biraz cesaret. Eğer bir süredir hazırlık yaptığınız bir proje varsa onu ortaya çıkarmaktan çekinmeyin. Konu ne olursa olsun kariyerinizde bir terfi, tanınma ya da ödül sizi şaşırtabilir. Bu yeniay atacağınız adıdmların hasadını önümüzdeki bir yıl boyunca alabilirsiniz. Karşınıza çıkan teklifleri de iyi değerlendirin. Bu dönemde gelen iş ya da terfi teklifleri size kariyerinizde bir sıçrama getirebilir. Eğer partnerinizin bir iş değişimi gündeme gelirse bunun için taşınmak zorunda kalabilirsiniz. Bazılarınız için ise yurtdışı kapısı aralanıyor. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Başak Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Bu yeniaydan destek alacak bir gruptasınız. Şans gezegeni Jüpiter size destek vermeye başladı. Özellikle eğitim ya da yolculuklar konusunda önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bazılarınız bu süreçte yurtdışına çıkabilir. Veya bunlarla ilgili evraksal süreçlere başlayabilirsiniz. Pasaport ya da vize işlemleri ile ilgilenebilirsiniz. Bu dönemde sosyal çevreniz de sizi cesaretlendirebilir. Eğer yurtdışına çıkma planınız yoksa bu dönemde belki de yurtdışındaki kişilerle irtibat halinde olabilirsiniz. Eğer yurtdışı ile bağlantılı bir iş yapıyorsanız bu dönemde bu kişilerle daha fazla irtibat halinde olabilirsiniz. Seminer, kongre ya da fuarlara katılabilirsiniz. Eğer akademik hayatınız devam ediyorsa bu dönemde belki bazı yayınlar için hazırlık yapabilirsiniz. Veya bazılarınız bir ekiple birlikte bir projeye dahil olabilir. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Terazi Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Finansal olarak iyi bir bütçe yapmak zorunda olduğunuz bir süreçten geçiyorsunuz. Tutulmalar sizi gelir - gider dengenizi sağlama konusunda zorluyor. Bu yeniay zamanında ek gelirler yaratmak için yeni bir kaynak arayışına girebilirsiniz. Eğer yeni bir işe başlamışsanız bu önemli bir prim ya da ikramiye almanızı sağlayabilir. Şans gezgeni Jüpiter size maddi sorunlarınızı çözmek için destek vermeye başladı. Partnerin gelirlerindeki artış da sizi yeni bir eve geçmeye teşvik edebilir. Vergi, sigorta ya da emeklilik konusunda önemli adımlar atabilirsiniz. Partnerin ailesinden gelecek destekler de bu dönemde olasıdır. Bazılarınız ise maaş harici ek gelirler konusunda bir arayışa girebilir. Bazılarınız ise bir ev için kredi çekebilir. Bu dönemde alacağınız maddi destekler önümüzdeki bir yıl boyunca gelirlerinizi etkileyecek. Bu nedenle eğer bir ek gelir fırsatı ile karşılaşırsanız bu fırsatı geri çevirmeyin. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Akrep Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

İlişkiler konusunda önemli sınavlar verdiğiniz bir zamandan geçiş yapıyorsunuz. Bu yeniay zamanında da ilişkilerinizle ilgili önemli başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda yeni bir iş anlaşmasının da gündeme gelmesi olasıdır. Yurtdışı ile bağlantılı bir işte çalışıyorsanız bu dönemde yabancı ortaklar gündeme gelebilir. Veya bu kişilerle yazışmalar ya da sözleşmeler yapabilirsiniz. Bazılarınız ise evlilik yolunda önemli adımlar atabilirsiniz. Sürpriz gelişmelere hazır olun, beklenmedik haberler alacağınız kararlarda etkili olacak. Jüpiter Boğa burcuna geçiş yaptı ve hem duygusal ilişkiler hem de iş ortaklıkları konusunda güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Yay Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Eğer kendi işinizi yapıyorsanız ya yeni bir ofise taşınıyorsunuz ya da yeni bir personel alıyorsunuz. Tabii bir personel almak yerine yeni bir hizmet sözleşmesi yapmayı da seçebilirsiniz. Konu ne olursa olsun iş hayatınızda yeni bir süreç başlıyor. Belki kurumsal bir yerde başlıyorsunuz ve yeni bir iş arkadaşı göreve başlıyor olabilir. Vergi, prim ya da sigorta gibi konularda yenibir başlangıç yapabilirsiniz. Belki de bu süreçte iş yerinizin sunduğu diğer gelirler konusunda bazı imkanlar yakalayabilirsiniz. Jüpiter size iş hayatınızla ve sağlığınızla ilgili destekler veriyor. Bu dönemde eğer sağlığınızla ilgili bazı tedavi imkanları yakalarsanız bu fırsatı iyi değerlendirin. Bu bir süredir devam eden sağlık sorunlarınızı çözmenize yardım edebilir. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Oğlak Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Aşk hayatınızın hareketlediği bir yeniay yaşayacaksınız. Şans gezegeni Jüpiter Boğa burcuna geçiş yaptı ve size güzel fırsatlar sunmaya başlıyor. Bu yeniay sizin için yeni flörtlerin başlangıcı olabilir. Bu dönemde karşınıza bir çok partner adayı çıkacaktır. Doğru tercihi yapmak bu süreçte önemli. Eğer halihazırda bir partneriniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz. Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu yeniay zamanında güzel haberler alabilirsiniz. Eğer bir çocuğunuz varsa onunla ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir. Yaratıcı bir alanda çalışıyorsanız bu dönemde harika projelere adım atabilirsiniz. Karşınıza çıkan teklifleri iyi değerlendirin. Bazılarınız ise borsa gibi riskli yatırımlardan iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bu dönemde alacağınız danışmanlıklardan fazlasıyla fayda sağlayabilirsiniz. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Kova Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Yeni bir yere taşınma planınız varsa şimdi sürpriz gelişmelere hazır olun. Ev, aile ve yerleşim konusunda sürpriz başlangıçlar yapabilirsiniz. Ailenizden gelebilecek sürpriz haberlere de hazır olun. Belki de ani bir yolculuk planı yapmanız gerekecek. Bir iş fırsatı sizi taşınma planı yapmaya itebilir. Bazılarınız ise evden çalışmaya başlamak için adım atabilirsiniz. Belki de kardeşlerinizle birlikte ailenizle ilgili önemli kararlar almanız gerekecek. Eğer bir iş planınız varsa ailenizden destek alabilirsiniz. Şans gezegeni Jüpiter size ev, aile ve yerleşim konusunda güzel fırsatlar sunmaya başlıyor. Bu süreci iyi değerlendirin. Partnerinizin kariyerinde de önemli gelişmeler yaşanabilir. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.

Balık Burçları Boğa Yeniayından Nasıl Etkilenecek?

Üzerinizde sorumlulukların arttığı bir yıla geçiş yaptınız. Ancak merak etmeyin, destekler gelmeye başlıyor. Şans gezegeni Jüpiter Boğa burcuna geçiş yaptı. Yakın çevrenizden gelebilecek destekler size bu zorlu süreçte yardım edecek. Bu yeniay zamanında ise bunun ilk sinyallerini alabilirsiniz. Elbette bu dönemde bir eğitime başlamak da olasıdır. Bir süredir kafanızda birşeyler yazmak ya da yayınlamak varsa şimdi adım atabilirsiniz. Fikirlerinizi başkalarına ulaştırmak için her aracı kullanabilirsiniz bu dönemde. Seminerler vermek, bir web sitesi yayınlamak ya da sosyal medyayı kullanmak bu yeniay zamanında atılacak adımlar olabilir. Bu yeniay zamanında pek evde olduğunuzu söyleyemeyiz. Karşınıza çıkan yolculuk fırsatlarını kullanın, size şans getirecektir. Daha fazlası için Danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın, üye olarak tüm hizmetlerden indirimli faydalanabilirsiniz. Doğum Haritası sayfasından yazılı doğum haritası analizinizi talep edebilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir;


Doğum haritanızı Doğum Haritası sayfasından çıkararak hangi evinizde hangi göstergenin olduğunu görebilirsiniz. Yeniay Dolunay haritalarını kendi başınıza yorumlamayı öğrenmek isterseniz Yeniay Dolunay programını alabilirsiniz. Eğer hiç astroloji bilmiyorsanız, Kendim İçin Astroloji eğitimi alabilirsinizGeleneksel Astroloji Eğitimi hem astrolojiye yeni başlayacaklar için hem de başka ekolleri öğrenmiş ancak geleneksel teknikleri de merak edenler için hazırlanmıştır. Bu astroloji eğitimi uzaktan eğitim şeklindedir ve süre sınırı yoktur. Kendi hızınızda öğrenir ve dilediğiniz konuyu tekrar edebilirsiniz. Doğum haritası üzerinden de gelecek tahmini yapmanızı sağlayabilecek isabetli tekniklerin de dahil olduğu bir eğitimdir. Bu eğitim içeriğini inceleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Comments


bottom of page