top of page
© Copyright by astrokronos
astrokronos takvim.jpg

Dolunay Balık Burcunda 31 Ağustos 2023

31 Ağustos 2023 Dolunay 07° Balık Burcunda

31 Ağustos tarihinde 7° Balık burcunda bir dolunay yaşanacak. Bu dolunay geçtiğimiz Uranüs etkili yeniay zamanı atılan adımların sonuçlarını alacağımız bir tarih olacak. Satürn tarafından baskılanan bu dolunay zamanında sorumluluklar ağır gelebilir. Jüpiter 'in de destek verdiği bir dolunay olduğu için her ne kadar zorlayıcı olsa da bazı fırsatlar yakalamak, destek bulmak olasıdır. Yardım tekliflerini geri çevirmeyin.


Mavi Ay Ne Zaman?

31 Ağustos tarihinde saat 4:35 'de Ağustos ayında ikinci dolunayı yaşıyoruz. Bir ay içinde gerçekleşen ikinci dolunay Mavi Dolunay olarak gerçekleşir. Dünyaya en yakın konumda gerçekleştiği için buna Süper Dolunay denir. Bu nedenle 31 Ağustos tarihinde meydana gelen bu dolunay Süper Mavi Dolunay olacak.

Balık burcu değişken nitelikte su elementi bir burçtur. Bu nedenle şartların ve koşulların değiştiği bir dolunay ile karşı karşıyayız. Balık burcu ruhsallık, denizler, sıvılar, sular ile ilgilidir. Alkolü ve narkozu temsil eder. Bu konularda bazı kısıtlamalar ya da sorunlar bu dolunay zamanında karşımıza çıkabilir. Sektör olarak denizcilik ve balıkçılık, ilaç sanayi, doğalgaz Balık burcu ile anılır. Mısır, İspanya ve Portekiz Balık burcunun temsil ettiği ülkeler arasında yer alır. Dolunay zamanında sıklıkla karşımıza çıkabilir. Sosyal gizmet kurumları, yaşlı bakım evleri bu dolunay zamanında gündemi meşgul edebilir.

İlişkiler konusunda kurban-kurtarıcı rolleri bu dolunayın ana temalarından birisi olabilir. Özellikle ilişkişlerde fedakarlıklar ve suistimaller konusunda dengeler bozulmuşsa bu dolunay zamanında sert yüzleşmeler yaşanabilir. Ev alma ya da taşınma konularında özellikle gaz sızıntılarına ve nem sorunlarına karşı dikkatli olun. Bu dolunay zamanında yola çıkacakların özellikle hava koşullarında yağış ve sel konularına karşı uyarıları takip etmesinde fayda var. Tatil planları olanların bu dolunay zamanında deniz yolculuklarında bazı aksiliklerle karşılaşabileceklerinin farkında olmalarında fayda var.

Dolunaya Satürn eşlik ediyor. Eğer vurdumduymaz davranır ya da sorunları görmezden gelirseniz bu dolunayda ciddi sorunlarla yüzleşebilirsiniz. Bu nedenle dolunay öncesinde karşınıza çıkan erken uyarıları dikkate alın. Eğer kaçtığınız sorumluluklarınız varsa bunlar dolunay zamanı kaçamayacağınız bir seviyeye gelebilir.Dolunay Boğa burcunda yolculuk eden Jüpiter 'den destek alıyor. Bu nedenle sorunları çözmek için bazı destekler bulabiliriz. Bunlar belki biraz masraflı olabilir. Karşımıza çıkan bazı fırsatların ise mutlaka önemli yükümlülükler içerdiğinin farkında olun. Jüpiter Boğa Burç Yorumları 'nı tekrar okumakta fayda var.Dolunay
Dolunay Haritası

Bu dolunay 27. Menzilde gerçekleşiyor. 27. Menzil: al-Farg al-mu’ahhar 4°17’ Balık ile 17°8’Balık | Uygun: Kariyer ve alışveriş için iyi. Tedavi için uygun. Tarım için iyi. | Uygun Değil: İnşaat, deniz yolculukları için iyi değil. Yeni bir projeye başlamak uygun değil.


Dolunaydan Etkilenen Burçlar 2023

Elbette dolunayın doğum haritanızda hangi evde gerçekleştiği önemli olacaktır. Yine de 4°- 10° 'de değişken burçlarda göstergeleri olanlar direk etki alacaktır. Bu dolunaydan öncelikle Balık ve Başak burçları etkilenecek. İkizler ve Yay burçları da dolunaydan etkilenecek diğer burçlar arasında. Yengeç ve Akrep burçları ise bu dolunaydan fayda sağlayabilirler.


31 Ağustos 2023 Balık Burcu Dolunayı Burç Yorumları

Dolunay 'ın Burcunuza Etkisi 'ni burcunuza ve yükselen burcunuza göre okuyun. Eğer yükseleninizi bilmiyorsanız Yükselen Burç Hesaplama sayfasından öğrenebilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken zamanları içerir.

Örnek burç yorumları için bir önceki yeniay dolunay yorumlarını okuyabilirsiniz. Yeniay Dolunay yorumları ince detayların da verildiği analizlerdir.

Bu yazının devamı sadece Astrokronos Üyelerine açıktır. Ayrıca Üye Olarak sitedeki e-kitapları da okuyabilirsiniz.


Koç Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında sizden gizlenen bazı konuların gün ışığına çıkacağı bir tarih olacak. Aslında bir süredir ruhsal konulara ağırlık vermeye başlamış olabilirsiniz. Veya bir proje için yoğun bir çalışma içine de girmiş olabilirsiniz. Bu dolunay bu konularda önemli bir farkındalık yaşayabilirsiniz. Eğer bir proje üzerine yoğun bir çalışma içine girmişseniz bu dolunayda bu projeyi tamamlayabilirsiniz. Maddi olarak kazanç elde edebileceğiniz bir dolunay yaşamanız mümkün. Özellikle eğitim, yurtdışı ya da yayıncılık üzerine bir projeniz varsa bu konulardan gelir elde edebilirsiniz. Elbette partnerinizin iş hayatı ile ilgili de önemli gelişmeler yaşanabilir. Bu dolunay zamanında eğer sorunlu bir firmada çalışıyorsa bu dolunay zamanında işten ayrılmaya karar verebilir. Ancak maddi haklarını alma fırsatı olacaktır. Eğer son teslim tarihi olan bir proje üzerinde çalışıyorsa bu projeyi teslim ederek ödeme alacağı bir tarihi de gösteriyor olabilir. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Boğa Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında katılmanız gereken bazı zorunlu etkinlikler olabilir. Belki bazılarınız eğitim ya da yolculuklar nedeniyle bazı etkinliklerini ertelemek zorunda kalabilir. Arkadaşlarınızla ilişkişleriniz ise bu dolunay zamanında hassas olacak. Aranızda bazı soğukluklar olabilir. Bu dönemde onlarla sakin bir şekilde yüzleşmek en doğru manevra olabilir. Sizi bazı riskler konusunda uyarabilirler. Bunları dikkate almanızda fayda var. Elbette bu dönemde ilişkinizde bazı dengeler bozulmuşsa ve iki taraftan birisi sürekli olarak ödün veren konumunda ise bu dolunay bunu gün yüzüne çıkarabilir. Bu dönemde arkadaşlarınızdan bazıları da hayatında zorlu bir süreçten geçiyor olabilir. Bu dönemde siz de onlara destek verebilirsiniz. Gelecek planlarınız için kendinize ek kaynaklar da bulabilirsiniz. Ancak maddi konuların arkadaşlarınızla ilişkilerinizi etkilemesine izin vermeyin. Geçtiğimiz yeniay zamanında ailenizle veya evinizle ilgili bazı sürpriz gelişmeler yaşanmış olabilir. Bu dolunay ise sizi mecburi bir yer değişimine itebilir. Gelecek planlarınızı revize etmek durumunda kalabilirsiniz. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

İkizler Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında kariyerinizle ilgili önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Eğer geçtiğimiz yeniay zamanında eğitim veya yolculuklar konusunda sürpriz gelişmeler yaşamışsanız bu dolunayda bu konularda yöneticilerinizden gelebilecek olası eleştirilere hazır olun. Eğer şirketinizden aldığınız ek gelirler varsa vergi, sağlık sigortası gibi konularda bazı aksaklıklar gündeme gelebilir. Bu dönemde Merkür de retro olacağı için olası hesap hatalarına karşı tedbirli olun. Belki de sorun basit bir yanlış anlamadan ibaret olabilir. Bu dönemde eleştirilere maruz kalmamak için detaylara özen gösterin. Bu dönemde partnerinizden destek alabilirsiniz. Eğer bir iş ortaklığı gündemde ise olası sorumlulukları iyi değerlendirin. Bazılarınız bu dönemde partnerinin iş hayatı nedeniyle taşınmak durumunda kalabilir. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Yengeç Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında zorunlu bir yolculuk yapmanız gerekebilir. Özellikle yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili konularda artan sorumluluklarınız var. Bu dolunay zamanında bu sorumlulukları hatırlamanız gerekecek. Geçtiğimiz yeniay zamanında maddi konularda bazı yeni adımlar atmış olabilirsiniz. Bu dolunay zamanında ise bununla ilgili sonuçları alıyorsunuz. Özellikle yurtdışı ile bağlantılı işler yapıyorsanız bu konularda bazı gecikmeler yaşanabilir. Ya da teslim ettiğiniz işlerle ilgili eleştiriler gelebilir. Ancak bu süreçte partnerinizden destek almanız mümkün. Bir eğitimi tamamlama sürecinde iseniz bu tarih bununla ilgili süreç netlik kazanacaktır. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Aslan Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında bütçenizle yüzleşmeniz gerekebilir. Vergi, sigorta ya da prim gibi diğer gelirler alanında bir gecikme ya da sorunu çözmek durumunda kalabilirsiniz. Zorunlu bir harcama yapmanız gerekebilir. Sağlık harcamaları da bu dönemde karşınıza çıkabilecek bir diğer konu. Bir sağlık sigortanız varsa belki bazı harcamalarınız için onay alamayabilirsiniz. Bazı ödemeleri geri almak için önünüzde bazı fırsatlar olacak. Hesaplarınızı iyi gözden geçirin. Belki bazı yanlış ödemeler yapılmış olabilir. Aslında Satürn sizden gelir gider dengenizi planlamanızı istiyor. Bu nedenle de aslında iyi bir bütçe yapmanız gereken bir süreç olacak. Sizin gelirlerinizin partnerinizden daha iyi olduğu bir zamandan geçiş yapıyorsunuz. Belki ona destek vermek durumunda kalabilirsiniz. Sürpriz kazançlar bu dolunay zamanında karşılaştığınız sorunları çözmek için size destek olacaktır. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Başak Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında ilişki veya ortaklığınızla ilgili gerçeklerle yüzleşmeniz gerekecek. Eğer bir süredir fedakarlık konusunda ilişkinizde dengeler bozulmuşsa, iki taraftan birisi kendisini kandırıyorsa muhtemelen bu dolunay gerçekleri gün yüzüne çıkaracaktır. Ciddi kararlar almak için ise biraz daha sabırlı olmanızda fayda var. Dolunay zamanında yönetici gezegeniniz Merkür geri harekette olacak. Bu nedenle aldığınız kararlardan geri adım atmanız çok mümkün. Dolunay zamanında fark ettiğiniz sorunlar için farklı çözümler bulma fırsatınız olacak. Bu nedenle ani kararlar almak yerine biraz geri çekilip düşünmekte fayda var. İlişkilerde ana sorun aslında çocuklar ve günlük sorumluluklar olacak. İş ortaklıklarında ise alınan hizmetler, çalışanlar ve aracı kurumlarla yaşanan sorunlar nedeniyle anlaşmazlıklar yaşanabilir. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Terazi Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında iş arkadaşlarınızdan görevi bırakanlar olabilir. Bazılarının görevine son verilebilir. Ekibiniz küçülüyor bu yüzden de sorumluluklarınız artmış durumda. Gereksiz angaryalarla uğraşmak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Mümkünse planlı ilerlemeye çalışın ki bu dolunay iş yükünün altında ezilmeyin. Bu dolunay zamanında izinler iptal edilebilir. Programlarınızı esnek yapın. Eğer bir proje üzerine çalışıyorsanız bu dolunay zamanı son teslim tarihi nedeniyle mesaileriniz uzayabilir. Bir iş başvurusu yapmışsanız cevap gelmesi gecikebilir. Bu moralinizi bozmasın. Merkür 12.evinizde geri hareket edecek ve biraz geri çekilip kendinize vakit ayırarak bu dönemi gayet verimli kullanabilirsiniz. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Akrep Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında çocuklarınızla ilgili sorumluluklarınızın farkına varabilirsiniz. Yaşları elverenler için bu dolunay çocukların okula dönüş zamanlarını gösteriyor olabilir. Belki bu nedenle üzerinizdeki sorumluluklar değişmeye başlıyor. Eğer flört aşamasında bir ilişkiniz varsa dolunay zamanında önemli yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Aslında finansal konularda partnerinizden destek aldığınız bir süreçten geçiş yapıyorsunuz. Bu dönemde ise daha ciddi ya da uzun vadeli kararlar için planlamalar yapabilirsiniz. Riskli yatırımlar açısından temkinli olmak gereken bir dolunay olacak. Ya yatırımlarınız uzun vadeli olsun ya da bu tarih öncesinde yatırımlarınızı daha güvenli bir alana taşıyın. Yaratıcılık gerektiren bir alanda çalışıyorsanız projenizin teslim tarihi bu zamana denk gelebilir. Bazı gecikmeler ya da revizyonlarla ilgilenmeniz gerekebilir sonrasında. Yine de bu tarihte teslim ettiğiniz iş sonrasında maddi konularda pozitif gelişmeler mümkün. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Yay Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında eviniz için zorunlu harcamalar yapmanız gerekebilir. Sulardan sıvılardan gelebilecek zararlara karşı evinizi koruyun. Bazılarınız ise ailesiyle ilgilenmek durumunda kalabilir. Sorumluluklardan kaçmayın zira Satürn sizi bu konuda eğitmeye kararlı. Üstelik sorunlar büyümeden çözmekte fayda var. Herşeyin kendiliğinden düzelmesini beklemek iyi fikir değil. Eğer evle ile ilgili yasal sorunlarınız olursa bir avukata danışmaktan çekinmeyin, size iyi haberler verebilir. Ancak mümkünse daha önceden çalıştığınız ya da tanıdığınız birileri olsun. Elbette bu dönemde aranızda iş nedeniyle taşınma kararı alanlar da olabilir. Gelecek olan iş teklifleri muhtemelen sizi başka bir lokasyona taşımaya kararlı. İş arkadaşlarınızdan destek alacağınız bir tarihten geçiyorsunuz. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Oğlak Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında bir yolculuğu ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde elbette iş nedeniyle yolculuklar da gündeme gelebilir. Kardeşlerinizle ilişkileriniz de bu dolunay zamanında özen istiyor. Size destek vermekte zorlanabilirler. İletişim aletlerinize dikkat edin, özellikle sulardan, sıvılardan gelebilecek hasarlara karşı önlem alın. Yeni bir elektronik alet almak yerine varolanı tamir ettirmek daha iyi bir fikir olabilir. Bu dönemde partnerinizden destek alabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Belki bu zorlu dolunay zamanında onlarla ilgili güzel haberler sizi sevindirebilir. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Kova Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında bütçenizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Dolunay zamanında beklediğiniz bazı ödemeler gecikebilir. Bu süreçte gelirlerin azalması da olası. Satürn sizi maddi konularda planlı hareket etmeye zorluyor. Bazı gider kalemlerini elemekte fayda var. Gereksiz sözleşmeleri feshedebilirsiniz. Bu dönem aslında yavaş yavaş para biriktirmek için iyi bir zaman. Küçük yatırımların uzun vadede iyi kazandırdığına tanık olabilirsiniz. Bu dolunay ise sizi finansal konularda önemli bir borcu kapatmak için zorlayabilir. Geçtiğimiz ay bir ortaklık yapmışsanız veya partnerinizle maddi konularda bazı kararlar almışsanız şimdi bu dolunayda bunun sonuçlarını görebilirsiniz. Finansal olarak zora düşmemek için gelir gider kalemlerinizi inceleyin. Ve dolunay gelmeden kenara biraz para ayırmakta fayda var. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.

Balık Burçları Balık Dolunayından Nasıl Etkilenecek?

Bu dolunay zamanında ilişkileriniz mercek altında. Sorunlu bir birlikteliği bitirme kararı alabilirsiniz. Aslında bu yeni birşey değil. Bu muhtemelen uzun zamandır aklınızda. Ancak bu dolunay yaşanacak yüzleşmeler sizi bu kararı almak zorunda bırakabilir. Belki fazlasıyla fedakarlık yaptınız ve artık yeter demek gerekiyor. Ancak Merkür retro ve böyle zamanlarda alınan ayrılık kararlarında geri adımlar sıkça görülür. Eğer temiz bir başlangıç istiyorsanız bu dolunayı sorunları konuşmak için kullanın. Belki bozulan dengeleri tekrar yerine oturtma şansı kazanabilirsiniz. Bu dolunay zamanında ne karar alırsanız alın bunun bazı sorumlulukları olacak. Bu inkar edilemez. Doğru mesafe ayarı ise gerçekten kurtarıcı olabilir. Eğer şimdiye dek insanlar sizin itirazlarınızı duymazdan gelmişlerse bu dolunay zamanında sesiniz daha net çıkabilir. Merkür retrosunun eski ilişkileri veya ilişkilerdeki eski sorunları da gündeme taşıyabileceğinin farkında olun. Eğer haritanızda değişken burçlarda 4-10 derecelerde bir göstergeniz varsa direk etki alıyor olabilirsiniz. Doğum haritanızı daha yakından tanımak için Yazılı Doğum Haritası Analizi alabilirsiniz. Bu analiz Kariyer, Finans, İlişki, Aile ve Sağlık konularında potansiyelleriniz, şanslı ve dikkat edilmesi gereken tarihleri içerir.


Bunlar da ilginizi çekebilir;


Comentários


bottom of page