Quintile Açı ve Yaratıcılık


Quintile geleneksel astrolojinin kabul ettiği majör açılar arasında yer almaz. 360/5=72 dır ve 5 harmonik bir açıdır. John Addey' e göre bu açı 《kişinin kendi zihnini dünyaya empoze etme şeklidir》 der. Aslen takıntı içerir ancak bu takıntı yaratıcı bir ifade bulduğunda karşımıza sanatsal ya da bilimsel bir yetenek olarak çıkar. Özünde quintile için kişinin kendi stili diyebiliriz. Buradaki açı yapan iki parametre için "şahsına münhasır" bir tarzı vardır.


Sue Tompkins bu açı için Jane Austen örneğini verir. Merkür ve Neptün arasındaki quintile açı yaratıcı yazarlık için idealdir. Ayrıca Austin 'in haritasında ay ve güneş, venüs ve mars gibi ilişkileri temsil eden iki açı grubunun birbirlerine quintile açı yapması da önemlidir. Açı matrisinde Q harfi ile gösterilmektedir Birbirine quintile açı yapan iki göstergeden birinin güneş, ay, merkür, venüs, mars ya da asc, mc gibi bireysel bir gösterge olması önemlidir. Orb minör açılarda maksimum 1 derece almak uygundur.

#quintile #janeausten #açılar

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
© Copyright by astrokronos
  • pngegg
  • Spotify Sosyal Simge
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter
Astro Kronos

Ebru Tansoy tarafından yayınlanmaktadır. Yazılan tüm analizler ve makaleler kendisine aittir. Verilen tüm hizmetlerde soru cevaplar kendisi ile yapılmaktadır. Alacağınız eğitimlerde birebir mentörlük kendisi tarafından verilmektedir.

 

Hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Kurucu sayfasını inceleyebilirsiniz. Aynı sayfadan kendisi ile direk olarak iletişime geçebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi kendisine iletebilirsiniz.

© 2017 AstroKronos - Tüm hakları saklıdır
Site içeriği izin almadan kopyalanamaz, başka mecralarda paylaşılamaz.

Bana Özel (Üye)

Seminer Kayıtları (Üye)

Kronos Takvim (Üye)

Kronos Takvim

Podcast

Hizmet Politikası

İletişim

SSS